Намагаюся переосмислити, що трапилося з моїм світоглядом 05.09.2016 р.. Саме в ніч з п’ятого на шосте вересня я повертався до-дому від воріт Святошинського лісопаркового господарства, де намагався підтримати (хоча б присутністю) своїх сусідів, в яких “будівельники Київміськбуду” заблокували автомобілі, й хотіли, щоб власники автомобілів просили у них дозволу забрати своє майно….
Я вже писав, що спостерігав, як мій сусід протягом години, з періодичністю 10-15 хвилин телефонував на 102, але нові патрульні не приїжджали, точніше – не доїжджали, тобто ми кілька разів бачили, як з вулиці Святошинської до нас повертає “пріус з маячками”, потім пригальмовує, розвертається і їде геть…. Спочатку ми подумали, що екіпаж не зрозумів, куди їхати, потім ми вдруге побачили як розвертається пріус… Особисто у мене було дві версії, чому нас ігнорує “довгоочікуваний пріус”: або патрульні бачили, що ми без селфі-палки, а отже, нічого на нас витрачати час, або співробітники “переатестованої поліції”, які як раз стояли на тому повороті (тільки приховані від нас деревами, да і ніч була) давали копам “відбій” (лише версія, не бачив)… Самі ж “переатестовані поліцейські” на прохання допомогти забрати свою власність відповідали, “це не входить до моїх обов’язків”, “ви можете зателефонувати в 102”, “я не маю часу”, “розбирайтесь самі” і т.д.
Коли ж екіпаж нової поліції таки приїхав, я був шокований, оскільки вони просили дозволу у людей, які захопили і утримують чуже майно, супроводжувати власника авто і дозволити йому забрати свою машину. Так от, в ту ніч, повертаючись додому я усвідомив, що в нашій країні правоохоронних органів немає, точніше – органи є, а от охорони наших прав немає…. “Енергійних хлопів і дівчат на пріусах” вистачило на півроку, саме за стільки часу “стара система” їх асимілювала. Ще шість місяців тому, ті самі копи приїжджали на наші виклики до спірної ділянки, і в лічені хвилини наводили там лад.
Допитливий читач запитає: “що він пише?”, “якісь нісенітниці”, “Причому Київміськбуд до Святошинського лісопаркового господарства?”, “що за маячня з поліцією за деревами?”, “що приватні авто робили в Лісгоспі?”. Я і сам не розумію, як це все могло відбутися в столиці країни, яка позиціонує себе “правовою Державою”, претендує на “безвізовий режим з ЄС”, розповідає усім, що “успішно проводить реформу МВС”.
Спробую роз’яснити, як я побачив той день.
Спірна ділянка землі біля Святошинського провулку не має шляхів під’їзду – окрім, як через вузький двір цього будинку, і мешканці будинку вже півроку несуть цілодобове чергування на воротах двору, аби не допустити будівельну техніку через двір. Інші три сторони ділянки огороджені заборами різних підприємств (Київської міжнародної школи, Святошинського лісопаркового господарства і якогось “Кївоблагротехпостачу” – в правильності назви останнього не впевнений). Жодна з цих організацій також не надала дозволу Київміськбуду ганяти будівельну техніку своєю територією.
І ось, 05.09.2016 р. невідомі люди кремезної статури (депутат Київради і ветеран Зубко стверджував, що то будівельники Київміськбуду чи їхньої “підрядної організації”) вирішили не “заморочуватись дозволами”, а просто взяли під контроль територію Святошинського лісопаркового господарства, поставили там свою охорону, і через дірку в заборі потрапили на спірну ділянку (в першому і другому фото заява директора Святошинського лісгоспу до поліції, щодо блокування роботи ввіреного йому підприємства), за допомогою святошинської поліції (захищали власними тілами підступи до тітушок майже усім особовим складом Святошинського УП) заварили доступи до спірної ділянки зі сторони Святошинського провулку і укріпили колючим дротом. Питання того, що на спірній території знаходиться власний автотранспорт і інше майно мешканців будинку, ані тітушок, ані поліцію не бентежило.
Читайте: Боевики “Киевгорстроя” снова избили киевлян на Святошино
Більше того, “переатестована поліція” добре знала, що лісгосп захоплений, і полісмени пропонували власникам йти забирати авто через дірку в заборі Святошинського лісопаркового господарства (мабуть під час атестації святошинських полісменів оминули запитання щодо кваліфікації дій при заволодінні чужим майном і обмеженням, без рішення суду, доступу власника до його майна, підтвердженого відповідними документами; та “Захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій”).
Події, що відбувалися протягом дня: розбиті голови мешканців, травлення мешканців газом з вогнегасників, побиття вікон в автомобілях, кількість поліції в одному окремо взятому дворі і багато іншого я якось опишу окремим постом. А повертаючись до нічних подій біля воріт лісгоспу, вирішив допомогти нашій самій “реформованій і атестованій” поліції – зміст заяви директора Святошинського лісопаркового господарства дуже нагадує ситуацію, передбачену в статті 341 Кримінального кодексу, адже лісгосп по суті є, крім іншого, пожежною частиною, яка гасить лісові пожежі, та взаємодіє з основними частинами ДСНС, отже “будівельники Київміськбуду” заблокували і пожежну техніку (я не юрист, можу помилятися, це лише погляд з боку, а сумніватися в компетенції святошинської поліції не можна, вона ж реформована).
Гугл каже: “Стаття 341. Захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій – карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк”.
Так от, “реформована поліція”, я зробив трохи вашої роботи (якщо ви працюєте за вказаною заявою), на фото три і чотири зображені люди, які в ніч з 05.09.2016 на 06.09.2016 контролювали вхід до Святошинського лісопаркового господарства та вирішували, кого пропускати чи не пускати через територію лісгоспу до автомобілів на спірній території біля Святошинського провулку. На фото один з панів веде відеозйомку, так от на тому записі ці пани самі кажуть, що вони “охоронники лісгоспу” (нагадаю – в заяві директора зазначено, що це не так!). А на відео внизу посту “реформована поліція” знайде чудового свідка, адже пані старший лейтенант добре обізнана щодо “воріт в заборі лісхозу”, свою колегу ви легко ідентифікуєте (відео не дуже якісне, але на ньому усе чутно і зрозуміло).
Мер-Віталік, коли наступного разу будеш бубоніти мантру “будівництво законне”, подумай (хоча б спробуй), навіщо захоплювати державне підприємство, знімати з роботи ціле районне управління поліції для силової підтримки, ламати забор державного підприємства, захоплювати майно громадян, якщо “будівництво законне”?
Дуже хочу подякувати меру-Віталіку за нові стандарти містобудування! Також хочу подякувати поліції за “охорону громадського порядку” – пані старший лейтенант вважає, що саме цим вона займалася цілий день у дворі Святошинського провулку, 2.
Що ж, Василю, ти можеш думати в голос чи мовчки, ти можеш змінювати свій світогляд чи ні… Головне пам’ятай, що завтра 20 вересня, отже сьогодні, до кінця дня, ти мусиш сплатити податок!
Василь Кабанчик, представник громади Святошинського провулку
Джерело: Фейсбук автора
Читайте: “Киевгорстрой” прячет от киевлян результаты своего аудита