Карантинна діджиталізація: як в режимі онлайн сплатити за комунальні послуги та записатись до лікаря

Ганна Сушкіна
Ганна Сушкіна

Директор ТОВ “ФК “ГЕРЦ”

На час карантину багато організацій та підприємств закрилися, і не всі кияни отримають заробітну плату за цей час. Тому постає логічне питання: що робити з комуналкою? Чи будуть пільги або відтермінування по сплаті заборгованості? Чи не скасують субсидії через борги?

Ми спробуємо максимально відповісти на це питання, а також підкажемо, де і як зручно скористатися онлайн-послугами.

Що буде з субсидіями

Перше і головне, що треба знати, – це прийняття Верховною Радою законопроекту  №3219, яким заборонено під час карантину і протягом 30 днів після нього штрафувати за несвоєчасну оплату комунальних послуг. 

Зокрема, зазначеним законом заборонили:

  • нараховувати і стягувати штрафи за несвоєчасну оплату комуналки;

  • “відрізати” послуги ЖКГ, якщо за них не заплатили або заплатили не повністю;

  • примусово виселяти або забирати житло, що належить громадянам, в рахунок боргів за ЖКГ;

  • примусово виселяти за борги по ЖКП з житла, яке належить державі, громадському житловому фонду і житловому фонду соціального призначення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

До того ж, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), враховуючи рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) та Кабінету міністрів, зобов’язала ліцензіатів, що здійснюють діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, на період дії карантину, серед іншого, й призупинити винесення попереджень, здійснення відключень, застосування інших санкцій по відношенню до побутових споживачів. Тобто, відключення від послуг на цей період ЗАБОРОНЕНО. Навіть через заборгованість. 

Проте, й досі постає питання від окремих категорій населення, які мають соціальні пільги та виплати, та занепокоєні: чи отримуватимуть вони допомогу під час карантину та що робити, якщо не встигнете сплатити за комуналку, чи збережуть вони субсидію? 

Що стосується субсидій – люди можуть подати документи в електронному вигляді через сайт Міністерства соціальної політики.

Важиливим є те, що, навіть якщо людина подала документи пізніше, враховуючи обставини з карантином, Мінсоцполітики пообіцяло призначати їй допомогу з того часу, коли вона набула на це права. Більш того, в міністерстві запевнили: якщо люди не встигнуть заплатити за комунальні послуги, враховуючи карантин, заборгованість не вплине на субсидію. Проте, варто пам‘ятати, що мова йде про заборгованість понад ніж за 2 місяці впливатиме на право отримання субсидії на наступний період.

Сплачуй онлайн

Розібравшись із субсидіянтами і пільгами, давайте перейдемо до інших питань. Тож, тут варто звернути увагу на можливість, дуже потрібну наразі, сплачувати всі послуги онлайн. Для цього існує достатньо сервісів від банків. Але звернемо увагу на міські. Перший – це особистий кабінет киянина на порталі столичної влади.  Другий – КП “ГІОЦ”. Третій – “ГЕРЦ”. Четвертий – ЦКС.

Обравши один із цих ресурсів, ви можете не виходити з дому для сплати житлово-комунальних послуг. Більш того – всі показники лічильників можна передати онлайн.

До речі, міською владою Києва було прийнято рішення щодо продовження пільгового періоду оплати комунальних платежів для мешканців Києва: норма знижки на 10% для тих, хто заплатить до 20 числа поточного місяця продовжена до кінця місяця. Тож, сплачуйте онлайн та заощаджуйте. 

Турбуйся про старше покоління

Мешканців столиці закликають максимально оплачувати житлово-комунальні послуги в онлайн, щоб не йти до банків та поштових відділень. Але головне – допоможіть тим, хто не має змоги сплатити онлайн самостійно, умовно кажучи, хоча б своїм бабусям-дідусям.

Обов‘язково допоможіть зареєструватися у особистому кабінеті киянина, адже з його допомогою можна вирішити велику кількість питань в режимі онлайн, не протоптуючи стежки до кабінетів чиновників, ЖЕКів, поштових відділень тощо. 

Тож, коротко, для чого потрібен Kyiv ID саме сьогодні: починаючи від запису до лікаря і закінчуючи оплатою житлово-комунальних послуг.

До речі, для того, щоб користуватися цим сервісом, не обов’язково бути киянином – зареєструватися та використовувати Kyiv ID може будь-який українець.

Спростити життя у два кроки

1. Заходимо на сайт і вибираємо в правому верхньому куті кнопку “Створити” – https://id.kyivcity.gov.ua/ui/login.html#/.

2. Заповнюємо поля з адресою електронної пошти або телефоном і вказуємо свій пароль.  Далі натискаємо кнопку “Створити Kyiv ID” і переходимо в свою поштову скриньку для підтвердження реєстрації.  Якщо ви при реєстрації вказували мобільний телефон, то посилання для підтвердження прийде вам в СМС.

Що є в Kyiv ID

Одразу після реєстрації ви потрапляєте на головну сторінку.  З правого боку знаходиться загальна панель навігації, а зверху є три пункти: повний каталог послуг, список корисних статей і розділ з питаннями користувачів.

 У правому меню ви знайдете різні пункти, зверніть увагу на: 

  • Профіль – дозволяє переглядати і редагувати інформацію про ваш обліковий запис.  Там же можна підключити електронний цифровий ключ або Bank ID, які потрібні для частини міських сервісів;

  • Підписка і повідомлення – тут ви можете включити відображення важливих міських повідомлень, в які входять перекриття доріг, затримки в русі транспорту, поточна інформація про карантин тощо. Отримувати ці повідомлення ви будете в вигляді СМС на ваш мобільний або на електронну пошту;

  • Мої послуги – тут будуть відображатися послуги, які ви можете додати в “Вибране”.  Зручно, якщо ви, наприклад, при сплаті за комуналку. Додаєте цей пункт до ваших послуг і його більше не треба буде шукати в загальному списку;

  • Журнал операцій – дозволяє подивитися останні дії з послугами.

Сплатити комуналку простіше простого: натискаєте кнопку мої об’єкти, вказуєте свою адресу проживання і вам автоматично підтягуються квитанції, які ви і оплачуєте сплачуватимете. Так само просто подаєте показники лічільників.

До речі, під час карантину через епідемію, важливою є опція онлайн-запису до лікаря.

Для використання цієї послуги у вас повинна бути підписана декларація з лікарем, а в профілі Kyiv ID повинен бути вказаний мобільний телефон. Для запису до лікаря система вас перенаправить на спеціальний портал, за допомогою якого і можна дізнатися вільний час у вашого лікуючого лікаря і записатися до нього онлайн.

Тож, бережіть себе! Сплачуйте комунальні послуги онлайн!

Читайте: Карантин убивает ЖКХ. Что должны сделать государство и местные власти, чтобы спасти коммунальные службы

Ганна Сушкіна, директор ТОВ “ФК “ГЕРЦ” 

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4