Соціальне житло минулого року в Києві практично не будувалося, свідчить звіт про виконання Програми економічного та соціального розвитку Києва на 2017 рік. Так, для черговиків квартирного і соціального квартирного обліку придбано лише 110 квартир. Що є краплею у морі – порівняно з довжиною черги в 67 тис. осіб – (на початок 2017 року).
Плюс 122 квартири для медиків на умовах співфінансування – кошти громадян та залучені кошти комунального підприємства (КП) “Спецжитлофонд”. І це все.
Абсолютно не виконані плани з будівництва/придбання житла:
-
для дітей-сиріт -4,1 тис. кв. м;
-
для соціально незахищених верств населення, які потребують поліпшення житлових умов – 1,6 тис. кв. м;
-
для одиноких громадян, які перебувають на квартирному обліку – 4,2 тис. кв. м;
-
для тимчасового поліпшення житлових умов – 19,1 тис. кв. м.
Причина нульового виконання цих завдань – банальна. Не виділено необхідні фінансові ресурси.
Тобто, у нас в місті будувалося фактично лише комерційне житло. І це при тому, що з 110 тис. квартир, введених в експлуатацію в 2011-2016 рр, на початок минулого року було не продано понад 57 тис.
Ми свого часу, тільки в 1995 році, наприклад, надали житло 12 тис. сімей та одинаків.
І сьогодні ніхто соціальну функцію держави не скасовував. Завжди будуть такі категорії громадян, які в цій справі можуть сподіватися лише на її підтримку. В усіх європейських країнах соціальне житло є вагомою складовою політики.
І нам про це не варто забувати.
Читайте: Кличко – єдиний голова Києва, який не відкрив жодної станції метро
Леонід Косаківський, київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.