Результат прозорої приватизації по Києву: за перший квартал 2020 року до бюджету надійшло в рази більше, ніж за весь попередній рік

Яна Матієва
Яна Матієва

В.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

Розблокування процесу приватизації та перехід на прозорі принципи проведення аукціонів продажу державного майна дозволили залучити безпрецедентну кількість коштів від малої приватизації до державного бюджету в порівнянні з попередніми роками.

За перший квартал 2020 року Регіональним відділенням Фонду державного майна України по місту Києву знайдено інвесторів для трьох об’єктів малої приватизації, кошти за які вже надійшли до Державного бюджету.

Так, від продажу цих об’єктів бюджет отримав 63 млн 494 тис. 852 гривень (з ПДВ), і ще 57 млн 157 тис. 680 гривень мають надійти від аукціонів проведених у лютому та березні. Для порівняння – від продажу об’єктів у 2019 році до бюджету надійшло 33 млн 668 тис. 319 гривень (з ПДВ).

Погодьтесь, різниця вражаюча. Успіху вдалось досягти завдяки комплексним змінам, впровадженими новою командою Фонду державного майна України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Головною складовою цих змін є створення прозорого та відкритого процесу, який викликає довіру у потенційних інвесторів. Не потрібно мати справу з чиновниками, адже усі етапи діджиталізовано та максимально відокремлено від посадовців. Це створює довіру через рівні умови для усіх бажаючих взяти участь в торгах.

Не менш важливими є маркетингові зміни, запроваджені новою командою. Зокрема, йдеться про надання потенційним інвесторам вичерпної інформації щодо усіх об’єктів приватизації. Практика приховування частини даних щодо певних об’єктів створювала можливості для “обраних” придбати об’єкти за нижчою від ринкової ціни завдяки меншій конкуренції – але тепер з цим покінчено. В електронних кабінетах по всіх об’єктах приватизації кожен бажаючий може отримати вичерпну інформацію та взяти участь в аукціоні, володіючи усіма даними про об’єкт.

І, звісно, максимальне інформування щодо виставлення об’єктів на продаж. Інформуючи громадськість, привертаючи увагу потенційних інвесторів, Фонд державного майна залучає максимальну кількість учасників на аукціони. Таким чином, в конкурентних умовах формується ринкова ціна на об’єкти, що дозволяє направити максимально можливі кошти від продажу до бюджету.

Аукціони на ринкових засадах – це єдина можливість залучити компетентних інвесторів – нових власників, які здатні перетворити занедбані об’єкти на прибуткові підприємства з новими робочими місцями та створювати якісний, конкурентний продукт.

Читайте: Оцінка вартості державного майна: звести вплив чиновників до мінімуму

Яна Матієва, в.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4