Влада не знає, що робити із могилою Ватутіна після демонтажу монумента

Ігор Дармостук
Ігор Дармостук

Шеф-редактор КиївВлади

Пам’ятник Ватутіну демонтують цього тижня. За словами заступника Кличка Володимира Прокопіва, Департамент благоустрою КМДА вже отримав доручення зняти монумент із постаменту в Маріїнському парку та перевезти його на територію музею авіації, що біля Жулян.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Все ніби нічого, та є одне неприємне питаннячко. 

Із власних джерел КиївВладі стало відомо, що ані Мінкульт, який в історії із пам’ятником є головним замовником, ані КМДА – в ролі виконавця послуг,  не знають, що робити із реальною могилою генерала Ватутіна прямо під монументом.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Підопічні Олександра Ткаченка відверто ігнорують це питання, а місто без “візи” міністра не поспішає брати на себе відповідальність і щось робити. “У нас дозвіл на демонтаж, про могилу ані чичирк. Ну, хіба, бруд приберемо, який після демонтажу лишиться”, – кажуть в адміністрації міста.

До слова, у травневому рішенні Київради, на яке Мінкульт посилається, даючи згоду на демонтаж, про могилу також анічичирк. А це означає, що експертна комісія міністерства, розглядаючи питання монумента, питання могили під ним, принаймні публічно, не обговорювала. Формально, Київ про це не просив, тож, вони і не поспішали лізти поперед батька у пекло.

Єдине умовно конкретне, що є по цій темі – це заява члена експертної ради Мінкульту, історика Павла Гая-Нижника на круглому столі по підсумкам декомунізації, що відбувся наприкінці 2022 року. Науковець, якого цитує столична “Вечірка”, каже, що міністерська експертна рада готова співпрацювати із містом у створенні спеціальної комісії по виробленню процесу ексгумації останків Ватутіна із подальшим перепохованням на одному із цвинтарів міста.

Співрозмовники КиївВлади в столичній мерії переконують, що проблему цю всі сторони знають, проте вирішувати не поспішають. У цейтноті владна вертикаль, через брак політичної волі і ляк від гіпотетичних наслідків.

Хтось дасть дозвіл на ексгумацію тіла генерала і перенос могили – тут же на нього з усіх москальських унітазів поллється гівно типу: “Подивіться, неонацисти в Києві спаплюжили могилу військового, який звільняв цей самий Київ від нацистів”.

Дадуть дозвіл на бодай якесь впорядкування могили в парку біля Верховної ради – то значить не повністю декомунізували місцевість. 

А якщо навколо могили ще зведуть цвинтарну огорожу, встромлять табличку та розіб’ють квітничок – то, взагалі, якась глорифікація пам’яті червоного ката виходить…

Виходом могла б стати домоленіть із родичами Ватутіна, які б офіційно зголосилися на перепоховання тіла пращура деінде… Але вони, як кажуть, десь у Чехії і комунікація з ними складна.

Співрозмовники видання кажуть, що ймовірно, питання могили буде остаточно вирішено вже після перемоги

А що б ви зробили із могилою генерала?

Довідка KВ:

Генерал Микола Ватутін (1901-1944) був захоронений у Маріїнському парку 17 квітня 1944 року. Військовий командував 1-м Українським фронтом, війська якого, серед інших, звільняли Київ. 29 лютого 1944 року в бою з УПА на Рівненщині отримав поранення, від якого помер 15 квітня 1944 в Київському госпіталі.

25 січня 1948 року над могилою генерала встановили пам’ятник (висота 3,65 м.), австорства скульптора Євгена Вучетича.

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4