Як вдесятеро підвищити оклади поліціянтам без додаткових витрат з бюджету? Спитайте в “Слуг”

Олександр Кравченко
Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Нардепи від “Слуги народу” вирішили позагравати із поліцією і подали до Верховної ради законопроєкт №6506-1 “Про внесення змін до статті 94 Закону України “Про Національну поліцію” щодо осучаснення розміру грошового забезпечення поліцейських”. На думку депутатів, посадові оклади співробітникам Нацполіції треба підвищити приблизно в 10 разів. 

Депутати пропонують встановити мінімальний розмір посадового окладу поліцейських не менше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року. На 1 сiчня 2022 року прожитковий мінімум становив 2481 гривню.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Звичайно, цікавить думка авторів законопроєкту, яким чином “реалізація акта не потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету”, що написано у пояснювальній записці до законопроєкту.

В цій пояснювальній записці вказано, що “посадовий оклад оперуповноваженого, дільничного офіцера поліції або інспектора патрульної пловці (саме так, – KV) не перевищує 2500 грн”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Отже, законопроєкт хоче підняти цей оклад приблизно в 10 разів, і це не призведе до додаткових витрат?

Чому б тоді не провернути таке диво із зарплатами всіх інших? Лікарів, науковців, вчителів, а головне – військових? І постає питання – чому лише в 10 разів, а не в 20 чи 30? 

Але слід пам”ятати, що поліціянти отримують не лише посадовий оклад, а й різні надбавки та премії.

Зокрема, щомісячна надбавка за вислугу років становитиме від 5% (стаж служби в поліції від 1 до 2 років) до 50% (стаж служби в поліції понад 25 років) посадового окладу.

А ще передбачаються доплати за спеціальне звання, за доступ до держтаємниці, за науковий ступінь та премії, розмір яких може сягати 30% посадового окладу.

І, якщо у випадку із окремими працівниками поліції, здебільшого новонабраних патрульних, таке підвищення виглядає логічним, то у багатьох випадках підвищення зарплати є, щонайменше, спірним.

Власне, зарплату підвищать і тим поліцейським, які ледве пройшли чи не пройшли взагалі навіть ту жалюгідну “переатестацію”, яка відбулась кілька років тому. І не лише працюючим “в полі”, але й тим, у кого журналісти виявляли майно, що не відповідає доходам “правоохоронців”.

Читайте: Вчора Врадіївка, сьогодні Кагарлик. Якої вам ще атестації поліції не вистачає?

Ясно, що ті поліцейські, які роками гребли хабарі обома руками, не стануть більш порядними, натомість отримають додатковий стимул триматись за посади всіма можливими корупційними способами.

Читайте: Не ходивший годами на работу бывший сотрудник полиции Киева получил из казны сотни тысяч гривен зарплаты, – прокуратура

Складно сказати, чим керувались автори законопроєкту, коли його подавали, а тим більше, коли вказували, що на його реалізацію не треба додаткових витрат. Або це результат вкрай низького професіоналізму, або просто обман своїх колег та, що значно гірше, громадян. Тих самих громадян, за чий рахунок живуть поліцейські і, зрештою, хай навіть через зарплати у конвертах, народні депутати.

Читайте: Поліція та громадяни мають справу з одними й тими самими злочинцями!

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4