З допомогою відеоспостереження вдалося знизити рівень грабежів за добу з 17 у 2016 році до п’яти у 2019-му

Юрій Назаров
Юрій Назаров

Голова SmartCity.UA, Голова комітету Smart City громадської ради при Міністерстві Цифровізації України

Безпечне середовище — обов’язкова складова розумного міста. Жителі smart-міст в усіх частинах світу свідомо довіряють свій захист та спокій високотехнологічним камерам, встановленим на вулицях, у метро та в місцях великого скупчення людей. Дані з камер відеоспостереження опрацьовують правоохоронці для розшуку злочинців та підтримки громадського порядку. 

Київ також входить до числа таких міст та використовує інноваційні інструменти у секторі безпеки. У столиці камери відеоспостереження допомагають поліції затримувати зловмисників, а міській владі — контролювати роботу комунальників і керувати дорожнім рухом. 

З допомогою відеоспостереження вдалося знизити рівень грабежів за добу з 17 у 2016 році до п’яти у 2019-му

Наразі комплексна система відеоспостереження Києва налічує близько 7 000 камер на вулицях, біля об’єктів соціальної сфери, пам’яток культури, на автошляхах, в’їздах та виїздах з міста. 

Дані з камер надходять та обробляються в міському Центрі обробки даних. Інформація надійно захищена від хакерських атак, а доступ до неї мають лише спеціальні служби та Нацполіція. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Знайти авто за держномером в Центрі обробки даних можуть за секунди — незалежно від часу доби та погодних умов. Оператори також отримують трекінг переміщення транспортного засобу на карті. 

З допомогою відеоспостереження вдалося знизити рівень грабежів за добу з 17 у 2016 році до п’яти у 2019-му

Статистика підтверджує загальні позитивні тенденції для міської безпеки після впровадження системи. За даними Національної поліції, у 2016 році щоденно відбувалося в середньому 16-17 грабежів, а у 2019 — вже 5. Крім того, з початку 2018 року рівень злочинів у публічних місцях знизився на 56%. Головна функція камер відеоспостереження — надати столичним правоохоронним органам інформацію для розкриття злочинів.

Читайте: Работа столичных камер видеонаблюдения обернулась уменьшением количества преступлений

Випадок із захопленням мосту Метро вчергове довів ефективність сучасних технологій у секторі безпеки. 18 вересня озброєного чоловіка, який погрожував підірвати міст Метро, вдалося знешкодити завдяки професійності спецслужб та застосуванню інноваційних рішень. 

Спецавтомобіль, який КМДА придбало та передало Нацполіції Києва, виїхав на місце події та допоміг визначити особу чоловіка. Цей автомобіль — повноцінний мобільний штаб з дронами, роботизованими камерами з функцією детекції облич, моніторами, приєднаними до міської системи відеоспостереження, а також з кількома робочими місцями. Завдяки цьому функціоналу, а також встановленим на мосту камерам з високою роздільною здатністю, правоохоронці змогли максимально детально оцінити ситуацію та прийняти оптимальні рішення для відновлення правопорядку. 

Читайте: Разобраться с “минированием” моста Метро помогли технологии КГГА

Завдяки системі відеоспостереження вдається розшукати правопорушників навіть в метро. Камери також допомогли встановити маршрут зловмисника, який викрав дівчинку у дитячому садочку на Оболоні, і її вдалося повернути батькам впродовж доби, а викрадача — затримати. Інтелектуальний функціонал камер дає поліції більше інструментів для швидкого розслідування злочинів та пошуку зниклих людей. 

Читайте: Похищенного вчера в столице младенца нашли в Вышгороде (фото, видео)

Згідно з дослідженням ресурсу Comparitech, Київ посів 49 місце в світовому рейтингу міст з найбільшим покриттям камерами відеоспостереження. Наразі в Києві індекс камер на 1000 жителів складає 2,10. Українська столиця випередила столицю Італії Рим з індексом 1,96 камер і незначною мірою поступилася валійському місту Кардіфф (Велика Британія) з індексом 2,16.

Читайте: Киев опередил Рим по количеству камер слежения на 1000 жителей

Камери відеоспостереження є важливою частиною смарт-інфраструктури Києва. Цей інструмент збору даних для знешкодження потенційних загроз у місті не зазіхає на приватне життя громадян. Найближчим часом завершиться оснащення системи відеоспостереження на північній стороні Залізничного вокзалу, а також встановлення камер на Дарницькому вокзалі. Це черговий крок у створенні безпечного та комфортного міського простору у Києві.

Юрий Назаров, директор Департамента информационно-коммуникационных технологий КГГА, секретарь экспертного совета инициативы “Kyiv Smart City”

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4