У четвер, 28 вересня, у місті Біла Церква відбувся форум представників усіх ланок бізнесу пристоличного регіону “Економіка, яку не зупинити”. Основною метою форуму стало посилення комунікації влади та підприємців. Серед спікерів на заході були присутні представники Київської обласної військової адміністрації, комітетів Верховної Ради та Міністерств економіки, освіти й цифрової трансформації.
Як повідомляє кореспондент KВ, подія мала дві дискусійні панелі, присвячені перспективам швидкого відновлення економіки завдяки бізнесу та компаніям майбутнього в умовах війни.
Відкривали захід перший віце-прем’єр міністр України та міністр економіки Юлія Свириденко, очільник КОВА Руслан Кравченко, український підприємець, засновник холдингової компанії UFuture і фонду K.FUND Василь Хмельницький та український підприємець й голова правління “МХП” Юрій Косюк.
На фото: Руслан Кравченко
На фото: Юлія Свириденко
Спікерами першої панелі стали начальник КОВА Руслан Кравченко, заступник міністра економіки України Володимир Кузьо, заступник Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, Голова підкомітету з питань державних інвестиційних проектів у Комітеті ВРУ з питань бюджету Анна Пуртова, генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов та старший координатор програм з міграції та сталого розвитку Міжнародної організації з міграції в Україні Майкл Ньюсон.
На фото: Майкл Ньюсон
У рамках першої панелі були підняті питання комунікації влади з підприємцями: спікери обговорювали важливість такої співпраці та проблематику відсутності злагоджених механізмів. Також серед присутніх було проведено опитування на тему: “Що найбільше допомогло б зберегти і розширити бізнес”.
За результатами, 55% респондентів бракує освічених кадрів, бронювання працівників та можливості відряджень.
Другу панель присвятили методам автоматизації та цифровізації підприємств. Доповіді торкнулись таких питань, як: використання штучного інтелекту на виробництві, як можуть підприємці допомогти закладам освіти, що в майбутньому будуть готувати кадри, перспективи індустріальних парків.
Спікерами другої панелі стали заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній, інвестор, підприємець, фінансовий та цифровий радник, засновник Web3-університету Learn to Earn Global Михайло Пацан, а також директор ТОВ “ІП “БІЛА ЦЕРКВА 1” Андрій Ропіцький та керівник ПрАТ “Експортно-кредитного агентства” Руслан Гашев.
На фото: Валерія Іонан
На фото: Дмитро Завгородній
На фото: Михайло Пацан
Спікери наголосили на важливості розвитку бізнесу для відбудови України, подякували пристунім та розповіли про доступні підприємцям можливості державної підтримки. Серед останніх – особливі умови кредитної програми “5-7-9”.
Зокрема, підприємці Київщини зможуть отримати відшкодування відсотків по цьому кредиту за підтримки КОВА. Для самих підприємців найважливішою частиною заходу стала можливість вільно звертатись до представників влади зі своїми проблемами.
KВ поспілкувалась з частиною представників бізнесу, які мають надії, що ці обговорення вийдуть за межі форуму.
“Моя компанія виробляє заморожені хлібобулочні вироби. Цей форум дає можливість побачити, що відбувається на Київщині, поспілкуватись із колегами, отримати інформацію від влади. Ми розуміємо, що зараз є й більш пріоритетні напрями для виділення коштів. Однак, ми створюємо робочі місця, власний продукт, підтримуємо економіку, тож увага до наших потреб також зміцнює країну.
Наразі я обмірковую свою участь у програмі “5-7-9”, про яку йшлося на форумі. Очільник КОВА заявив, що обласна адміністрація відшкодовуватиме відсотки по цьому кредиту, для мене це дуже цікава тема. Наш бізнес підпадає під умови отримання пільгового кредиту, а компенсація відсотків за рахунок міського чи обласного бюджету стане дуже в нагоді. Важлива тема також – грантові можливості. Наприклад, зараз, уряд Японії виділив 22 млрд гранту на підтримку українського бізнесу, але на сьогодні немає механізмів отримання цієї допомоги. Це – друге питання на порядку денному, яке я поставила Володимиру Кузьо. Ми будемо обговорювати варіанти використання гранту, Кузьо пообіцяв, що ми спільно знайдемо рішення”, – розповіла КВ директорка ТОВ “Чанта Маунт” Олена Тараненко.
На заході були присутні й представники малого бізнесу. Там питання на порядку денному сучасних підприємців цієї ланки дещо інші.
“Я – представник малого бізнесу, відкрила своє виробництво нещодавно. Йдеться про адаптивний бренд одягу для людей з інвалідністю. Такий одяг поєднуватиме зручність і вдалий естетичний вигляд. Виробництво розташоване у Білій Церкві, тож наразі ми цікавимося налагоджувань комунікацій із владою, питаннями популяризації бренду, а також – особливостями створення робочих місць для людей з обмеженими можливостями. Сподіваюсь, співпраця буде плідною”, – додала Анна Павлусь, представниця ФОП Павлусь Анна Миколаївна.
У коментарі KВ голова КОВА Руслан Кравченко розповів про механізм подальшої співпраці: бізнес зможе особисто поспілкуватися із владою для вирішення їх наболілих питань.
“Мета цього заходу – отримати зворотній зв’язок безпосередньо від представників бізнесу з питань необхідної підприємцям допомоги. Бізнес – це наш фундамент, що сплачує податки, завдяки чому ми можемо планувати майбутнє регіону. На захід запросили максимальну кількість підприємців. Бізнес долучається до допомоги ЗСУ, процесів відбудови, будівництва укриттів. Наприклад, МХП будує за свій кошт дитячий будинок сімейного типу. Тож для нас важливо почути потреби підприємців та шукати рішення, які допоможуть бізнесу розвиватися. Сьогодні актуальними були питання ПДВ та допомоги з отриманням грантів. Всі ці питання ми беремо до уваги та плануємо надалі з’ясовувати ситуацію по кожній конкретній історії. Бо лише спільна оперативна робота влади та підприємців дозволить знаходити ефективні рішення, вирішувати нагальні проблеми та спільно працювати над зростанням економіки”, – прокоментував Кравченко.
Як раніше писала KВ, Київська обласна військова адміністрація (КОВА) анонсувала старт проекту підтримки підприємств міста Бровари та Броварського району та Чернігівщини з оцінки збитків, отриманих у результаті збройної агресії рф. Проект передбачає виконання 30 оцінок та проведення 40 консультацій для мікро-, малих та середніх підприємств.
Читайте: КОВА анонсувала старт проекту підтримки підприємств Броварів та Броварщини
Фото: KВ