Коронавірус на Київщині: онлайн-богослужіння відвідали 5 тисяч осіб, у гуртожитку Вишневого спалах інфекції

Коронавірус на Київщині: онлайн-богослужіння відвідали 5 тисяч осіб, у гуртожитку Вишневого спалах інфекції

В період із 15 по 21 квітня на Київщині зафіксовано 154 випадки захворювання на COVID-19. За минулу добу виявлено 23 хворих. Ситуацію вважають стабільною завдяки дотримання карантину навіть у святкові дні: режим не порушувався, а богослужіння відвідували у режимі “онлайн”. При цьому, осередком спалаху коронавірусу став гуртожиток у Вишневому, де за попередніми даними проживає 300 осіб. Серед них вже майже чотири десятки хворих та двоє померлих. 


Статистика COVID-19

Як стало відомо KV у ході онлайн-брифінгу т.в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна, станом на ранок 21 квітня в Київській області налічується 356 людей, заражених коронавірусом. З них у стаціонарах перебуває 99 осіб, на самоізоляції – 257 осіб. Одужало 28. Зафіксовано 11 летальних випадків. 

Якщо проаналізувати тенденцію останнього тижня, можна побачити наступне – 15 квітня підтверджено 9 випадків захворювання, 16 квітня – вже 23 випадки, 17 квітня – 19 випадків, 18 квітня – 27, 19 квітня – 24, 20 квітня – 29 і 21 квітня – 23 випадки. Це дозволяє припустити, що вжиті карантинні заходи працюють та епідеміологічна ситуація в області є стабільною. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Випадок масового захворювання

У гуртожитку Київщини у місті Вишневе зафіксовано спалах коронавірусу. Він перебуває у приватній власності, за попередніми оцінками там мешкає понад 300 людей. Точну кількість мешканців з’ясовують правоохоронці та місцева влада. Наразі там виявлено 37 хворих, в тому числі діти. Є двоє померлих. Наразі медики усім без винятку мешканцям гуртожитку роблять ПЛР-тести. 

У гуртожитку запроваджено стан особливого пересування. Місцева влада організовує доставку харчів, ліків та засобів особистої гігієни. Вже налагоджено взаємодію та реагування із мешканцями гуртожитку, міською лікарнею, службою екстреної допомоги та Києво-Святошинською районною лікарнею. У останній лікарні вже додатково вивільнили відділення на 65 місць для прийому хворих на коронавірус із даного гуртожитку, якщо виникне нагальна потреба. Остаточна інформація щодо кількості хворих буде з`ясована ввечері 22 квітня після отримання результатів тестування, яке проводить Київська обласна лабораторія. 

Також готуються необхідні документи та рішення для визначення на базі цього гуртожитку відповідного ізолятора, адже це передбачено рішеннями Кабінету Міністрів. 

Забезпечення медзакладів захистом та тестами

На цьому тижні медичним установам області було передано чергову партію засобів індивідуального захисту, в тому числі захисні окуляри, одноразові захисні комплекти, одноразові та багаторазові захисні комбінезони різних розмірів, стерильні захисні костюми та маски, респіратори, бахіли, швидкі тести, лікарські засоби, а саме – “Плаквеніл”. 

Київському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф передали дизельне паливо та різні засоби індивідуального захисту, серед яких – 450 респіраторів FFP2. 

Богослужіння

Володін подякував жителям області, які дослухались порад лікарів і у святкові дні залишились вдома. 

За даними правоохоронців, у ніч з 18 на 19 квітня культові відправлення відбулись переважно у режимі відео-трансляції. Загалом ці богослужіння відвідало близько 5 тисяч вірян. 

Патрулювання

Поліцейськими проведено профілактичні бесіди про недопущення порушень санітарно-епідеміологічних норм. До забезпечення публічного порядку було залучено понад 1700 правоохоронців, 140 членів громадських формувань, 248 представників органів місцевого самоврядування.

“Я особисто 19 квітня відвідав і перевірив декілька храмів і пересвідчився в тому, що вимоги карантину були дотримані на території області. Радий повідомити, що загалом під час святкування православної Пасхи на Київщині порушень публічної безпеки та порядку не допущено”, – відмітив Володін. 

Коли закінчиться карантин

Завершення карантину, підкреслюють в КОДА, – компетенція Кабінету Міністрів і після прийняття такого рішення, Київська область почне його виконання.

Пожежі у Зоні відчуження

Тим часом у святкові дні рятувальники області боролись і продовжують боротись із пожежами у Зоні відчуження. Наразі підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій допомагають Державному агентству з управління Зоною Відчуження у гасінні пожежі на території Корогоцького, Луб’янського, Баришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв. Основні зусилля спрямовані на чотири осередки – села Корогод, Розсоха, Крива Гора та Рудьки. Там відбувається тління пеньків, залишків деревини та двох торфяників в осередках, пройдених вогнем. Водночас верхової пожежі наразі немає, вона погашена.

Для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 8 шляхопрокладачів Збройних Сил України. Інженерною технікою створено 405 кілометрів мінералізованих смуг. До гасіння пожеж залучено 1322 чоловік та 292 одиниці техніки. Загрози об’єкту укриття – сховищу радіаційних відходів та іншим критичним об’єктам Зони відчуження немає.

Радіаційний фон по місту Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень. Поточну інформацію про кожен район можна знайти на сайті КОДА у додатку “Моніторинг довкілля”. 

Допомога рятувальникам

Володін подякував рятувальникам і відмітив, що адміністрація намагається їм допомагати. Цієї суботи, 18 квітня, було організовано збір продуктів та передано понад 8 тонн продуктів харчування співробітникам ДСНС у Зоні відчуження. Привезли понад 1,6 тонн круп, майже 4 тонни овочів, майже тисячу банок консервів та тушенки, а також масло, ковбаси, сир, цукор, чай та питну воду. Свій внесок у допомогу пожежникам зробили київський ринок “Столичний”, Яготинський маслозавод, група компаній “Нива Переяславщини” та інші компанії і люди. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, в період з 13 по 17 квітня на Київщині підтверджена хвороба на COVID-19 майже у 40 мешканців. Ще 5 санаторіїв області погодилися стати місцями для обсервації туристів, що повернулися з-за кордону. 

Читайте: Коронавірус на Київщині: у Ворзелі відкрито санаторій для платної обсервації, транспорт не ходитиме на свята

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Виктория Билоус
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4