На Київщині продовжують фіксувати масштабні спалахи коронавірусної хвороби. Обласна влада змушена була вжити відповідних заходів і перевести на дистанційне навчання значну кількість шкіл та дитсадків. Ключовою подією в регіоні залишається тема вакцинації. Вакцинальна кампанія набирає обертів і кількість щеплених досягла вже 1899 осіб.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу заступника голови Київської обласної державної адміністрації Тетяни Щербак.
Епідеміологічна ситуація
“В нашій області, і в Україні загалом, триває коронавірусна інфекція і люди продовжують хворіти. Сьогодні в області діагностовано і підтверджено коронавірусну інфекцію в 510 осіб, з них 40 – діти. Найбільші спалахи в Білоцерківському, Бориспільському та Броварському районах. На жаль, є 19 летальних випадків. Але є і гарна новина: 371 житель області одужав. Загалом одужали від хвороби більше 71 тис. жителів”, – розповіла Тетяна Щербак.
Щербак також зауважила, що загалом в області захворіло більше 79 тис. осіб, з них хвороба завершились летально для 1320 осіб.
“Коронавірусна хвороба підступна і може застати кожного де завгодно. Тому наголошуємо про необхідність носити маски, дезінфікувати руки та дотримуватися соціальної дистанції. Сьогодні на Київщині продовжують, так само як і весь попередній рік, надавати допомогу від коронавірусної хвороби 27 медичних закладів. Лікарні розраховані на понад 3 тис. ліжко місць, де вже розвернуті інфекційні ліжка і люди мають змогу лікуватися від хвороби”, – додала вона.
Так, заповненість ліжок на сьогодні складає 43,6% – це 1126 ліжок. Саме вільних ліжок з киснем – 1574. Тобто наразі область має невеликий запас, зауважила Щерба. За весь час пандемії на Київщині було проведено більше як 312 ПЛР-тестувань. Лише впродовж минулої доби протестовано понад 2,3 тис. чоловік.
Крім того, Щербак додала, в області продовжують страхувати медиків. Тож всі медики, які задіяні в боротьбі з коронавірусом, сьогодні застраховані, а саме: 4229 медпрацівників. Це – працівники екстреної допомоги, мобільних бригад і всі лікарі, які задіяні в “ковідних” госпіталях.
Освіта на дистанції
У свою чергу обласна влада продовжує запобігати хворобі і в тих місцях, де фіксуються спалахи. Введені деякі обмеження і стосуються вони саме освітнього процесу.
“Через виявлені випадки захворювання на ковід, а також грип та ГРВІ, на дистанційну форму навчання переведені зараз учні 45 шкіл області. Всі заклади у Таращанській, Баришівській громадах, три заклади у Рокитнянський громаді, два заклади у Переяславській, а також по одному закладу в Березанській, Великодимерській, Вишневій, Сквирській, Узинській та Обухівській громадах”, – каже заступниця.
Також дистанційно на сьогодні навчаються усі учні від п’ятого по 11-й клас у Білоцерківській громаді, 84 класи – в Узинській та ще 42 класи – у Фурсівській громадах. Крім цього, є регіони, де внесені зміни і до освітнього календаря.
“У деяких громадах діти зараз перебувають на канікулах, а саме: в Калинівській, Великодимерській, Немішаївській та Березанській. Щодо дошкільних закладів, то зараз їх в області працює 860. Тимчасово робота призупинена лише в одному закладі. Відтак на карантині через коронавірус знаходиться дитсадок у Білоцерківський громаді”, – додала вона.
Вакцинація
Щербак нагадала, що зараз в області триває вакцинальна кампанія. Процес вакцинації відбувається згідно із планом дорожньої карти, яка була прописана і складена Міністерством охорони здоров’я України. Тобто вакцинують наразі цільові групи, які потрапили до першої хвилі. Це стосується медиків, які працюють з хворими на коронавірус, членів мобільних бригад з імунізації. Потім – військові і соціальні працівники.
“На першому етапі щеплення дозволені діячам та лідерам громадської думки, якщо у флаконі, де є десять доз, залишилось ще кілька, і тому ми можемо їх використати на лідерів громадських думок та громадських активістів”, – зауважила вона.
Упродовж минулої доби в області було вакциновано 470 осіб. Загалом в області для цього працює дев’ять бригад. Вакциною AstraZeneca (Covishield) на Київщині уже щеплено на сьогодні 1899 осіб. Серед них 1716 медиків, 140 громадських діячів, 29 освітян, 10 соціальних працівників і четверо журналістів.
Чиновниця також наголосила, що щеплення – добровільний процес. Також він є безоплатним. Більш детальну інформацію щодо вакцинації і коронавірусу можна знайти на офіційному сайті вакцинальної кампанії чи контакт-центрі за телефоном: 0-800-60-2019. Крім того, Міністерство цифрової трансформації пропонує всім охочим вакцинуватися, стати до онлайн-черги з допомогою цифрового додатку “Дія”.
“Якщо ви чи ваші близькі хочете вакцинуватися, але не входити до цільової групи першої хвилі, а потім уже і другої, то радо запрошуємо вас записатися до листа очікування через додаток “Дія”. Цю послугу нам надали Міністерство цифрової трансформації та Міністерство охорони здоров’я”, – резюмувала Щербак.
Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется
Фото: коллаж KV