За відновлення будинків в одній з найбільш постраждалих від рук ворога на Київщині Гостомельської громади обласна влада вже сплатила 5 млн гривень. За ці гроші ведуться поточні ремонти в 12 багатоповерхівках селища Гостомель та 64 індивідуальних оселях села Мощун. Роботи замовлено у трьох підрядників – ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція”, що належить сім’ї екс-заступника губернатора окупованого Севастополя Олега Кізіменко, а також ТОВ “СК “Магнат” та ТОВ “Нью Буд”, якими володіє один криворізький бізнесмен Сергій Кулик. Але проблема в іншому – на сьогодні поточні роботи замовлені для мінімальної кількості пошкоджених будинків: влада громади отримала понад 2 тисячі заяв мешканців, які потребують відновлення частково пошкодженого або повністю зруйнованого майна. Історія з понівеченої Гостомельської громади – двадцята частина циклу КиївВлади “Поранена Київщина”.
Як стало відомо KВ, з кінця червня 2022 року по нинішній час Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (ДРР КОВА)* перерахував трьом підрядникам 5,08 млн гривень за виконання поточних ремонтів житлових будинків селища Гостомель та села Мощун Бучанського району Київщини.
Сухі цифри: де і за скільки виконують поточні ремонти
Поточні ремонти в Гостомелі ДРР КОВА замовив для 12 багатоквартирних будинків, за роботи в яких вже сплачено 2,16 млн гривень. З цієї кількості багатоповерхівок поточний ремонт в 11-ти виконує ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція” **, якому і перерахована левова частка коштів. Ще в одному будинку – по Гостомельському шосе, 9-Д, а саме дві квартири в ньому – ремонтує ТОВ “СК “Магнат” ***, якому авансовано за це трохи більше 9 тис. гривень.
У селі Мощун поточні ремонти за державні кошти проводять в 64 житлових будинках, за роботи в яких вже переказано 2,91 млн гривень трьом підрядникам.
Найбільше коштів – 2,1 млн гривень – авансовано ТОВ “СК “Магнат” за ремонт в 57 оселях жителів Мощуна. 771 тис. гривень на свої рахунки отримало ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція” за ремонт у двох будинках – №3 і 8 по вул. Луговій. Решта 37,6 тис. гривень переказано ТОВ “Нью Буд” **** за виконання поточного ремонту в чотирьох будинках.
Зазначимо, що вказані суми не є повною оплатою за ці поточні ремонти, адже по більшості об’єктів підрядниками переказані тільки перші авансові платежі.
Інформації про замовлення ДРР КОВА поточних ремонтів будинків в решті сіл Гостомельської громади – Горенка та Озера – у відкритому доступі немає.
Хід робіт
Заступник директора із питань будівництва ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція” Микола Хруставчук в коментарі KВ розповів, що у Гостомельській громаді їхня компанія розпочала відновлювальні роботи ще 28 червня, а завершити їх вона повинна до кінця вересня.
“Наразі вже маємо 70% повністю готових об’єктів по договорам з Департаментом регіонального розвитку. У Гостомелі ми ремонтуємо 11 багатоповерхівок. З них нещодавно нам додалося чотири – це будинки, власники яких нещодавно повернулися до селища. Ці об’єкти ми дообстежили та дозамовили приблизно 120 кв. м вікон. За тиждень очікуємо на їхнє отримання, а далі – беремося за монтаж. У Мощуні у нас всього два об’єкти із незначним пошкодженнями покрівлі та вікон”, – розповів він.
На колажі: пошкоджені житлові будинки в Гостомелі
На колажі: будинки після виконання поточних ремонтів силами ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція”
Реальна потреба
Депутат Верховної Ради VIII скликання, голова ГО “Маємо Право!” та радник Командувача Сил ТрО ЗСУ Віталій Купрій розповів KВ, що поточні ремонти в Гостомельській громаді проводяться, але в мінімальних розмірах від дійсно нагальної потреби. Адже, за його даними, від мешканців громади до місцевої військової адміністрації надійшло понад 2 тисячі заяв щодо необхідності відновлення частково пошкодженого або повністю зруйнованого майна.
Більше того, за словами Віталія Купрія, організація робіт, які все ж таки ведуться, викликає питання.
“Виділені кошти за рахунок державного бюджету через обласну субвенцію і в Гостомелі відновлюються вікна, наприклад, у будинку по вулиці Богдана Хмельницького. І що нас бентежить в цій ситуації. По-перше, у будинку замінюють не просто вікна, а повністю балкони. Це дуже дороговартісні роботи: ціна відновлення одного балкону сягає вартості 4-5 вікон. На мою думку, це спроба швидко освоїти кошти.
По-друге, рішення про відновлювальні роботи в громаді ніде не анонсувалося – про все дізнаємося суто випадково, бо особисто я є мешканцем цієї громади. Також мене цікавить питання загального кошторису виконання цих робіт. Тому плануємо звернутися з відповідним запитом до керівництва КОВА, хай пояснять, скільки зроблено і за якою ціною. В цьому контексті наведу приклад, коли для відновлення електроенергії в селі Мощун, яке суттєво постраждало від військових дій рф, був розроблений проєкт з кошторисною вартістю 25 мільйонів гривень. Та, коли люди самотужки звернулися до організацій, які могли виконати відповідні роботи – ціна цих робіт була вдвічі-втричі меншою. Тож чи не заробляє хтось на відкатах та хабарах за рахунок освоєння цих коштів? Тому і виникає питання, чому не оприлюднюється кошторис”, – зауважив Віталій Купрій.
За його словами, громада на загальних зборах вирішила звернутися до міжнародних інституцій, а саме до посольств країн США, Великобританії, Німеччини, Франції, з проханням надавати мешканцям допомогу напряму, а не через посередників.
Про підрядників
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція” зареєстровано в 2015 році в Києві. Статутний капітал – 1,2 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник та керівник – Давід Олегович Кізіменко.
За даними Clarity Project, за підсумками участі в публічних закупівлях ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція” підписало 21 договір на 523,87 млн гривень. Найбільший замовник – Служба автомобільних доріг у Луганській області, з якою підписано 8 договорів майже на 226 млн гривень. З ДРР КОВА за результатами тендерів ця компанія договорів не укладала.
До середини 2020 року Давід Кізіменко був серед засновників ТОВ “Хозхімсервіс” (на сьогодні його власником є Алла Кізіменко, директором – Марк Кізіменко). На момент створення “Хозхімсервіса” одним із його засновників був Олег Кізіменко, який з Давідом та Марком Кізіменками зареєстровані за однією адресою в Донецьку, на вулиці Кутузова, 25.
Олег Кізіменко – колишній заступник губернатора окупованого Севастополя. За інформацією Крим.Реалії, в керівництво міста він потрапив ще в 2012 році по переводу з Донецької облдержадміністрації (ОДА) в часи президентства Віктора Януковича. Коли адміністрація Севастополя перейшла під контроль Росії, Кізіменко пропрацював там ще близько року. 11 вересня 2018 року Кизименко заарештували на території України. За словами на той час генпрокурора Юрія Луценка, він “сприяв створенню окупаційних органів влади, передавав окупантам службову документацію, а також сприяв РФ в підривній діяльності проти України”. В грудні 2018 року Олег Кізіменко був засуджений за сепаратизм на п’ять років умовно.
За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ “Хозхімсервіс” уклало 344 договори на 4,37 млрд гривень. Ця компанія отримала чимало багатомільйонних замовлень на виконання робіт в Києві та області. Зокрема, як раніше повідомляла KВ, ПАТ “Київспецтранс” замовляло у ТОВ “Хозхімсервіс” рекультивацію, реконструкцію та переоснащення полігону твердих побутових відходів в Підгірцях, Броварська міська рада – будівництво школи, Петропавлівсько-Борщагівська сільська рада – реконструкцію мосту через річку Нивка.
ТОВ “СК Магнат” зареєстровано в 2010 році в Кривому Розі Дніпропетровської області. Статутний капітал – 400 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник та кінцевий бенефіціар – криворіжанин Сергій Кулик, директор – Олександр Рябий.
У результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “СК Магнат” уклало 56 договорів на 67,2 млн гривень. Найбільший замовник – Департамент капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації, з якою підписано 2 договори на 42,7 млн гривень.
На виконання робіт в межах Київської області за результатами тендерів ця компанія раніше договорів не укладала. Проте вона отримала від ДРР КОВА без конкурсу 37 підрядів на виконання поточних ремонтів пошкоджених орками будівель села Загальці та 5 підрядів – будівель селища Пісківка Бучанського району.
ТОВ “Нью Буд” зареєстровано в жовтні 2021 році в Києві. Статутний капітал – 130 тис. гривень. Основний вид діяльності – установлення столярних виробів. Засновник, кінцевий бенефіціар та керівник – згаданий вище Сергій Кулик. У публічних закупівлях ТОВ “Нью Буд” не перемагало.
Гостомельська громада – гаряча точка
Під час наступу рашистів на Київщину Гостомель став однією з перших цілей російських окупантів. Вони прагнули отримати контроль над цим селищем, щоб оточити та взяти в облогу Київ із заходу. Вранці 24 лютого росія почала атакувати аеродром в Гостомелі, тоді ж російські ракети почали розриватися біля цивільної забудови. Під час висадки десанту військ рф на аеродромі було знищено найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак “Мрія”. За аеропорт і селище точилися важкі бої, але Гостомель все одно окупували.
Село Мощун, що поряд з Гостомелем, стало на шляху окупантів до Києва через Пущу-Водицу. Мощун для оборони Києва був стратегічно важливим, якби російські військові прорвали цю лінію оборони, вийшли б на столичну Оболонь. Тому бої тут були справді героїчні. Російські війська обстрілювали село і прилеглий ліс з артилерії, застосовували касетні і запалювальні боєприпаси. Через ці обстріли Мощун – одне з найбільш знищених сіл в області.
Контрнаступ українських військ проти московських найманців розпочався 16 березня. 1 квітня голова КОВА заявив, що російські війська залишили Гостомель, а 2 квітня Міноборони оголосило всю Київську область вільною від російських військ.
Точна кількість жертв рашистів в Гостомелі та Мощуні ще не встановлена, адже в них досі знаходять тіла закатованих мешканців. Під час окупації Гостомеля від рук рашистів загинув голова громади Юрій Прилипко.
За оцінкою експертів KSE Institute, у Гостомелі під час бойових дій постраждало понад 4500 будинків (це майже половина всіх споруд міста), 12% споруд повністю знищені, ще майже 8% будівель зазнали сильних руйнувань. У Мощуні зруйновано та пошкоджено дві тисячі будівель. Зокрема, 921 приватний будинок, ще стільки ж – господарських будівель та споруд. Внаслідок бойових дій також були зруйновані та пошкоджені 20 промислових будівель, 3 магазини, 2 готелі, школа, церква, будинок культури та відділення пошти.
Департамент регіонального розвитку КОВА очолює Алла Бондар. Гостомельську селищну військову адміністрацію очолює Сергій Борисюк.
Читайте: Жорсткий філософ: що відомо про нового очільника Гостомеля
* Департамент регіонального розвитку КОВА (код ЄДРПОУ: 21467647)
** ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція” (код ЄДРПОУ: 39894111)
*** ТОВ “СК “Магнат” (код ЄДРПОУ: 37065126)
**** ТОВ “Нью Буд” (код ЄДРПОУ: 44639064)
Читайте:
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює в регіоні медзаклади
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бучі
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарові
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Немішаївській громаді
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Баришівці
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Мархалівці Фастівського району
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Загальцях Бучанського району
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Дмитрівській громаді
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Пісківській громаді
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Іванкові, Хочеві та Сукачах
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Білій Церкві
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у селі Красне Броварського району
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Василькові
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Заворичах Броварського району
Фото: колаж KВ, фото в тексті від ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція”