Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді

Водночас з поточними ремонтами житла в Макарові, яке зазнало пошкоджень від рук росіян, такі ж роботи проходять в селах однойменної громади – Андріївці та Ситняках. В обласній владі вирішили не вигадувати велосипед та довірили роботи підрядникам, з якими давно тісно співпрацюють. Так, в Андріївці житлові будинки відновлює ТОВ “Тетрастрой”, яке також ремонтує біля сорока будівель в Макарові. Поточними ремонтами в оселях мешканців Ситняків займається ТОВ “Київдортехнологія”. Останнє до війни отримало від влади столичного регіону 7 дорожніх підрядів, які тепер слідчі СБУ вивчають в рамках кримінального провадження за підозрою в розкраданні державних коштів. Історія з понівеченої Макарівської громади – дев’ята частина циклу КиївВлади “Поранена Київщина”.

Як стало відомо KВ, протягом липня 2022 року Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (ДРР КОВА)* перерахував понад 200 тис. гривень авансів за виконання поточних ремонтів в житлових будинках Макарівської громади Броварщини, які зазнали пошкоджень внаслідок бойових дій. Кошти отримали два підрядники – ТОВ “Тетрастрой” та ТОВ “Київдортехнологія”.

Сухі цифри: де і за скільки виконують поточні ремонти

Під поточні ремонти у Макарівській громаді підпадають житлові будинки у селах Андріївка та Ситняки. Більша частина авансів – 154,61 тис. гривень – спрямовано на роботи будинках Андріївки, яких в переліку 11. Усуватимуть ушкодження в приватних садибах Андріївки на вулицях Олександра Меля, Набережній та Новій. Всі підряди у Андріївці дісталися ТОВ “Тетрастрой”.

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Решта авансових платежів, які становлять майже 50 тисяч гривень, “пішло” на поточні ремонти в пяти індивідуальних будинках в селі Ситняки. Ці підряди виконуватиме ТОВ “Київдортехнологія”.

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді

Підрядників на вказані ремонти ДРР КОВА обрав без тендерів. У відповідь на інформаційний запит KВ в адміністрації уточнили, що договори підписано на основі розпорядження Кабміну від 28 лютого 2022 року №169, відповідно до якого замовляти роботи “для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану” дозволено без тендерів.

В КОВА також нагадали, що розпорядженням Кабміну від 10 квітня 2022 року № 280-р для замовлення першочергових робіт з відновлення об’єктів Київщини з держбюджету виділено 400 млн гривень. При цьому організаціям, які виконують роботи, дозволено здійснювати попередню оплату за договорами в розмірі 30% від загальної вартості послуг. 

Зважаючи на розміри авансів по договорам ДРР КОВА з ТОВ “Тетрастрой” та ТОВ “Київдортехнологія”, загальна ціна договорів може складати 463,84 тис. гривень та 164,58 тис. гривень відповідно.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Хід робіт

У коментарі KВ голова Макарівської селищної громади Вадим Токар розповів, що в Андріївці тривають роботи по перекриттю дахів у будинках, які зазнали не критичних ушкоджень.

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді

“В населеному пункті Андріївка тривають роботи з перекриття дахів в тих будинках, які вціліли, проте зазнали пошкоджень. Відновлення триває. Звісно, населенню хотілося би пришвидшити ці процеси. І це зважаючи на воєнні обставини, в яких країна перебуває в цілому та наш регіон, зокрема. Бюджет громади практично не виконується. Наразі нам вдається покривати виключно витрати на заробітну плату та енергоносії”, – розповів він.

Вадим Токар зазначив, що до відновлення населених пунктів громади, крім держави, залучаються волонтерські та релігійні організації. Наприклад, на території громади за підтримки Мінрозвитку громад та уряду Республіки Польща відкрили модульне містечко.

“Співпрацюємо з різними фондами, які можуть нам надати індивідуальні помешкання. Адже в Макарівській громаді переважає здебільшого сільське населення, майно й присадибне господарство яких розміщувались на приватній земельній ділянці. Тож зараз шукаємо можливість забезпечити хоча б тимчасовим житлом на зимовий період такі категорії населення, які втратили житло повністю, але саме окремими будинками. Задля цього підписали Меморандум з Фондом Сергія Притули. Крім того, завдяки благодійним організаціям встановлений перший такий приватний модуль, який цілком придатний для проживання”, – розповів Вадим Токар.

Про підрядників

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Тетрастрой” зареєстровано в 2016 році в Києві. Розмір статутного капіталу – 600 гривень. Основний вид діяльності –  будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник – ТОВ “Олкос”. Кінцевий бенефіціар – черкащанин Юрій Шпаковський. Директор – Ольга Лащевська.

ТОВ “Олкос” також зареєстровано в 2016 році. Основний вид діяльності – оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами. Бенефіціар – Юрій Шпаковський, директор – Вікторія Поліщук.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Тетрастрой”  уклало 25 договорів на 288,72 млн гривень. Найбільший замовник – ДРР КОДА, з яким укладено 13 договорів на 266,86 млн гривень. Серед найбільших замовлень КОДА – будівництво корпусу Ліцею №1 в Гостомелі (ціна договору – 63,68 млн гривень), реконструкція скверу з пам’ятником воїнам-інтернаціоналістам у Василькові (ціна договору – 22,35 млн гривень), капремонт головного лікувального корпусу Київської обласної дитячої лікарні в Боярці (ціна договору – 15,74 млн гривень). Крім цього, цей департамент укладав з ТОВ “Тетрастрой” договори на реконструкцію шкіл в смт Красятичі та селі Максимовичі Київщини.

Читайте: В Гостомелі за 64 млн гривень добудують корпус ліцею №1

ТОВ “Тетрастрой” за замовленням ДРР КОВА займається також поточними ремонтами у майже сорока пошкоджених будівлях селища Макарів. За роботи в 10 багатоповерхових та 16 індивідуальних будівлях, 5 закладах освіти та 5 адмінбудівлях підряднику авансовано майже 8 млн гривень.

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарові

Юрій Шпаковський є бенефіціаром ще 19 компаній, а співвласником – ще трьох.  Ці фірми зареєстровані в Києві, Ірпені, Українці та Василькові Київської області, Чернівцях, а також Торецьку Донецької області та мають різні види діяльності – від будівництва до торгівлі та страхування. Частина цих компаній активно приймають участь в публічних закупках. Зокрема, ТОВ “Страхова компанія “Ю.ЕС.АЙ.” підписала за результатами тендерів більше 1,2 тисячі договорів на 9,67 млн гривень. Найбільші замовники – КП “Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району” Києва та ГУ Нацполіції в Київській області. ТОВ “Будівельна компанія “Будкапітал” перемогло у 23 закупівлях на 29,94 млн гривень, з яких 10 договорів майже на 22 млн гривень підписано з Оболонською РДА Києва.

ТОВ “Київдортехнологія” зареєстровано в 2018 році у Василькові на Київщині. Розмір статутного капіталу – 50 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і шосе. Засновник – зареєстрований в Донецьку Віктор Коркішко, керівник – Євген Курилов.

Віктор Куркішко в 2010 році був обраний депутатом Будьоннівської райради у Донецьку від Партії регіонів. За інформацією “Наших грошей”, станом на 2013 рік Віктор Коркішко був заступником директора ДП “Донецький облавтодор”. 

За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ “Київдортехнологія” уклало 15 договорів на майже 235,95 млн гривень, з яких 197,44 млн гривень складає договір від 21 березня поточного року з Донецькою облдержадміністрацією на експлуатаційне утримання автодоріг місцевого значення у Донецькій області. Від ДРР КОВА “Київдортехнологія” отримало 7 підрядів на дорожні роботи в області загальною вартістю 37,56 млн гривень.

З ухвали Печерського райсуду в Києві від 1.04.2020 року відомо, що укладені між ТОВ “Київдортехнологія” та ДРР КОДА протягом 2018-2019 років договори стали предметом кримінального провадження (від 21.08.2019 року № 42019100000000518), яке розслідує Слідче управління ГУ СБУ у Києві та Київській області. За даними слідчих, ремонти доріг Київщини за цими договорами проводилися з порушенням законодавства, що призвело до розкрадання бюджетних коштів. Зокрема, за версією слідства, ремонт виконувався з технологічними порушеннями, недотриманням умов проектно-кошторисної документації та використанням неякісних матеріалів.

Віктор Куркішко є бенефіціаром ще 10 компаній, та співвласником ще двох з дуже різноманітною географією – фірми зареєстровані в Львові, Донецьку, Краматорську, Слов’янську, Василькові. Дві з його компаній є активними учасниками публічних закупівель. Так, ТОВ “Перша дорожньо-будівельна компанія” уклало за результатами тендерів сотню договорів на 213,82 млн гривень, а ТОВ “Білдгруп” – 99 договорів на 124,98 млн гривень. Більшу частину своїх підрядів ці фірми отримали на виконання робіт у Донецькій області і стали фігурантами кримінальних проваджень. Зокрема, ТОВ “Білдгруп” в рамках провадження від 04.10.2021 року №42021232010000096 поліція розслідує зловживання службовим становищем посадовцями Херсонської обладміністрації та ДУ “Місцеві дороги Херсонщини”, які залучали підконтрольні фірми, серед яких згадане ТОВ “Білдгруп”, для можливого привласнення бюджетних коштів на ремонті доріг.

Нагадаємо, село Андріївка розташоване на шляху, що веде до Києва від білоруського кордону. Від початку повномасштабної війни в Україні тут точилися запеклі бої. У селі через постійні обстріли не залишилося жодного цілого будинку. Російські окупанти вчиняли в Андріївці воєнні злочини, вони розстрілювали мешканців на фермі біля села, жили в будинках місцевих та користувались їхніми речами. Більшість жителів Андріївки, а їх близько тисячі, майже місяць провели в підвалах. Все чоловіче населення Андріївки до 50 років пройшло через допити. Когось відпустили, когось розстріляли відразу, а когось тримали в полоні.

Після деокупації Андріївка була повністю усипана снарядами окупантів, в селі виявляли захоронення, а долю 47 чоловіків не могли встановити.

Андріївка та Ситняки були звільнені від російських окупантів одними з останніх на Київщині – на початку квітня.

Раніше KВ повідомляла, що унаслідок військової агресії рф на території Макарівської громади, із 23 шкіл та однієї філії 17 мають ушкодження різного ступеня. Зокрема Макарівський ліцей №1 перебуває в аварійному стані. Також пошкоджено вісім садочків, три з яких – зруйновано повністю.

Читайте: Макарівська громада відновлює школи та садочки до нового навчального року

Департамент регіонального розвитку КОВА очолює Алла Бондар. Голова КОВА – Олексій Кулеба.

Голова Макарівської селищної громади – Вадим Токар.

* Департамент регіонального розвитку КОВА (код ЄДРПОУ: 21467647) 

** ТОВ “Тетрастрой” (код ЄДРПОУ: 40856650)

*** ТОВ “Київдортехнологія” (код ЄДРПОУ: 42163452)

Читайте:

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює в регіоні медзаклади

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бучі

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарові

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Немішаївській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Баришівці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот, Вероніка Злацька
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4