Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Найгучніша реформа децентралізації вийшла на фінішну пряму і має завершитися виборами вже у жовтні. Київська облдержадміністрація подала на затвердження Кабміну оновлений Перспективний план формування спроможних ОТГ, куди увійшло 69 громад. Ще близько 20 потенційних громад лишилися поза проєктом. В області наголошують: час добровільного об’єднання завершився. Проте, десятки громад вказують на своє конституційне право і не бажають примусово приєднуватися до небажаних ОТГ.  І доки одні села залишаються на роздоріжжі, інші планують йти наступом на обласне керівництво.

Як стало відомо KV, 20 березня Кабмін має затвердити подані проєкти змін щодо Перспективних планів формування спроможних територіальних громад всіх областей України. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як розповів KV керівник Офісу реформ в Київській області, депутат Київської облради Володимир Удовиченко, більша частина областей вже подали свої проєкти до Кабміну. Варіант нового Перспективного плану Київської області був переданий до Уряду ще на початку лютого.

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план“За попередньою домовленістю 20 березня Кабмін має розпочати затверджувати Перспективні плани для того, щоб вийти на проєкт закону про адмінтерустрій України. У Мінрозвитку була створена експертна група, яка розглядала відповідні проєкти, були проведені перевірки. По Київській області були зауваження, але я не думаю, що в плані передбачатимуться якісь зміни. Проте вважаю, що Київська область одна із перших отримає розпорядження про затвердження Перспективного плану. На сьогоднішній день у плані передбачається 69 об’єднаних тергромад: 24 міських, 24 сільських і 21 селищна ОТГ. Весь процес йде до завершення реформи децентралізації запланованими виборами восени”, – говорить Удовиченко. 

За його словами, зараз важливо зберегти добровільність реформи, адже диспути серед громад тривають. Тому він додав, що після затвердження Перспективного плану, у сільрад буде можливість звернутися до Кабміну щодо внесення змін у план з урахуванням регламенту. 

“В обласній адміністрації та раді демократично ставляться до цього процесу. Була ініціатива, наприклад, від Білогородки та Гореничів, ми її розглянули і передбачили цей формат в проєкті змін. Якщо не влаштовує, будь ласка, приймайте рішення і ми підемо назустріч, якщо це об’єднання відповідає Методиці формування спроможних тергромад. Я підтримую Березівську громаду,  яка мала хороший старт, але через політику на сільському рівні, через Копилів, цей процес було спотворено. Поки що це одна громада, тому що ми не можемо піти проти волі жителів. Після першого етапу настане другий, більш прагматичний, і кожний буде шукати свій формат розвитку громад”, – запевнив він. 

На схилі добровільності 

Як раніше писала KV, Уряд запустив механізм примусової децентралізації, тому з грудня 2019 року об’єднання громад може відбуватися лише за Перспективним планом. Для тих, хто отримав позитивний висновок або надав документи до ЦВК – 2019 рік був останньою можливістю скористатися шансом об’єднатися добровільно. 

Окрім Березівської громади, очікує на вирішальний вердикт більша частина потенційних громад чи сільрад, які можуть бути об’єднані примусово за новими змінами до Перспективного плану. Це – Острівська, Борівська, Гоголівська, Княжицька та інші.

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Наприклад, як повідомляла KV, впродовж п’яти років сільради Білоцерківського району відстоювали в КОДА створення Шкарівської громади. Громада має необхідний пакет документів і бюджет, але їй постійно надавали відмови. У результаті – громаду так і не узгодили.

“Не дають добро на об’єднання. Нас мають намір приєднати до Білої Церкви. Та у 2015 році 80% мешканців проголосували “проти” Білої Церкви”, – розповів голова Шкарівської сільради Анатолій Бондар.

Та ще більше громад в області, які не закінчили або навіть не розпочинали об’єднавчі процеси. Взагалі виключили через затягування процесу із проєкту змін нового плану і  деякі ОТГ, які були передбачені Перспективним планом ще у 2015 році.

Таких історій на Київщині нараховується близько 20. Каменем спотикання для потенційних громад ставало питання центру ОТГ, як наприклад, у Путрівській, Комарівській, Германівській, Рожнівській громадах. А також через відмову сільрад об’єднуватися добровільно, небажання втрачати повноваження (Пірнівська, Озернянська, Згурівська громади) чи приєднуватися до міст обласного значення (Гайшинська, Ківшоватська громади).

А дехто тільки дійшов згоди й ініціював процеси створення власних громад.

Ми наразі розпочинаємо процес об’єднання, отримали згоду вже від декількох сільрад і одну відмову, очікуємо рішення ще від однієї сільради. Тож ще невідомо, чи затвердять нашу громаду. Це не від нас залежить”, – розповіла KV секретар Крушинської сільради Вікторія Понамаренко.

Голос народу

KV поцікавилась у керівників сільрад, потенційні ОТГ яких не були озвучені в оновленому варіанті Перспективного плану Київщини, як сприйняли мешканці те, що їхні громади опинилися поза проєктом. 

Голова Озернянської сільради Білоцерківського району (Озернянська ОТГ) Юрій Дробович:

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний планПротягом 2017-2019 років ми зверталися до адміністрації, змінювалися очільники ОДА і жодного разу відповіді стосовно задоволення чи відмови у клопотанні про включення до перспективного плану тергромади з центром в селі Озерне до нас не надходило. За чотири роки я чув стільки варіантів розподілу району на ОТГ, тому не можу сказати, що останній має якесь підґрунтя. Для мене взагалі загадка, у якому вигляді проєкт Перспективного плану поданий до розгляду в Мінрозвиток територій, адже до цього часу його досі так і не оприлюднено на офіційному сайті КОДА. Звертався з цим питанням в адміністрацію, але і на цей запит відповідей не надають. Найближчим часом плануємо обговорювати цю ситуацію громадою і звертатися до Мінрозвитку за роз’ясненнями. Комісія в Міністерстві обговорювала план з представниками громад та народними депутатами. Але чомусь жодного представника від нашої громади та народного депутата Валерія Колюха (політична партія “Слуга народу”) від 92 виборчого округу туди не запрошували. Складається враження, що Перспективний план – це якийсь стратегічний документ з грифом “Особливо таємно”. 

Голова Рожнівської сільради Броварського району (Рожнівська ОТГ)  Володимир Кабиш:

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний планРожнівська громада була затверджена Кабміном у Перспективному плані ще у 2015 році. Але об’єднання не відбулося – в районі утворилися Калинівська і Зазимська ОТГ. Рухів у напрямі створення громади немає. Якщо ми об’єднаємо решту сіл Придесення – Літки, Літочки і Пухівку, – то громада не буде спроможною. Оскільки президент наголошував, що неспроможних громад не має бути, то чекаємо вже політичної волі керівництва. Якщо порівняти наш бюджет і Пухівки, то ми маємо достатньо фінансів, а Літки і Літочки – трохи відстають. Рожни за бюджетом зможуть забезпечити громаду, економічно ми твердо стоїмо на ногах, маємо 12 млн гривень надходжень на 1 200 населення. І якби не вносили зміни, ми могли би створити потужну громаду і з рештою сіл. Проте нова Методика не дозволяє нам об’єднатися. Одні кажуть, що все – добровільність завершилась і необхідно об’єднуватися з тими, з ким вкажуть. Наразі не знаємо, куди нам приєднатися – нас нікуди не запрошують. І куди приєднають за оновленим перспективним планом – не озвучують. Ми на роздоріжжі. 

Голова Вовчківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району, член робочої групи Гайшинської ОТГ Тетяна Постолюк: 

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний планУ Перспективному плані немає Гайшинської громади. Ми пройшли всю процедуру, добивалися зустрічі із губернатором. Але було озвучено, що увійдемо до Переяславської ОТГ. Тож мешканці просили і нас запевняли, що цей план більше кроїти не будуть. Адже чим більше представників від села в громаді, тим більше матимемо голосів в раді. Ми боїмося, щоб місто не поглинуло село. Хочемо рівноправ’я у розвитку і фінансуванні. Мусили погодитися. Але тепер стало відомо, що частина сіл має шанс приєднатися до Студеників. Чому хтось може об’єднатися поза планом, а ми не можемо скористатися конституційним правом? Дуже прикро, адже ми багато працювали над створенням громади, вже дуже багато незадоволених.

Голова Мотовилівської сільради Фастівського району (Мотовилівська ОТГ) Наталія Сперкач:

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний планМи подавали документи на отримання позитивного висновку створення Мотовилівської ОТГ з центром в Боровій. Так, ми розуміємо, що у нас є проблема, ми не є спроможною громадою в тому плані, що базова дотація перевищує наші доходи. В Томашівці, Кожанці є промислові об’єкти, у нас, дійсно, немає такої промисловості. У Боровій є меблева фабрика, але нині вона зареєстрована у Житомирі. На мою думку, потрібно проводити роботу зі своїми підприємцями, хто справді зможе наповнювати бюджет. До громади входять дві залізничні станції, куди також можливо залучити інвесторів. Тобто геть руки ми ще не опустили. Ми зверталися до обласної адміністрації і знову намагаємося: доводимо, пишемо аргументи. Плануємо просити підтримки в народних депутатів. Ми з’ясували, якщо навіть затвердять Перспективний план у такому форматі, то можемо згодом звернутися до Кабміну з пропозицією внесення змін.

Голова Карапишівської сільради Миронівський район (Карапишівська ОТГ) Сергій Руденко:

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний планСільрада практично вже три роки як надає пропозиції сусіднім селам, але вони не поспішають об’єднуватися. У селі Олександрівка відбулися громадські слухання і очікуємо наразі на їхнє рішення. Поки що ситуація з об’єднанням непрогнозована. Річ у тім, що за одними даними ми є у Перспективному плані, за іншими – ні. Нас то включають у проєкт змін, то виключають. Все залежить від того, як буде рухатися далі процес об’єднання. Після об’єднання Миронівка отримала 75% районного бюджету. І нині за рахунок села Карапиші і його підприємств утримується фактично весь район. Ми наразі більше втрачаємо, ніж маємо. Та не збираємося зупинятися. Сподіваємося, що добровільність все ж таки не відмінять і нікого насильно об’єднувати в громади не будуть. 

Голова Мирненської сільської ради Бориспільського району (Мирненська ОТГ) Оксана Коваленко:

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний планПланується внесення змін до Перспективного плану і в нас не запитували згоди, чи хочемо ми об’єднуватися з Вороньківською громадою. Розпорядженням Кабміну ще у 2015 році до Мирненської громади мали увійти три суміжні Любарецька, Сошниківська і Старівська сільради. Наприкінці 2016 року ми зверталися з пропозиціями, але отримали негативні відповіді: сільради самодостатні і як такої потреби у об’єднанні не бачили. Наразі одна сільрада погоджуються об’єднатися, але з центром у Старому. Наші мешканці одноголосно не підтримали таку пропозицію. Ми направляли звернення до КОДА з тим, щоб залишили у проєкті громаду з центром у Мирному, але наразі у нас немає рішень зі згодою від суміжних рад. Любарецька сільрада вирішила приєднатися до Борисполя, а Сошники нам взагалі ніякої відповіді не надіслали.

Голова Ківшоватської сільради Таращанського району (Ківшоватська ОТГ) Анатолій Сергієнко:

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний планРаніше у Перспективному плані передбачалося створення двох громад – на базі Ківшоватої і Таращі. Але наразі оголосили, що наша громада не передбачається у проєкті змін. Напевно, є зацікавлені в тому, щоб села об’єднувалися навколо Таращі. Робилися розрахунки: громада мала би 7 тис. населення, тільки наша сільрада отримує 7,5 млн гривень ПДФО, а загалом бюджет громади складав би 45 млн. Всі ці дані подавалися до Мінрозвитку територій. І відповідь була позитивною – Ківшовата у складі семи сільрад є спроможною. Та на всіх рівнях, ми зверталися і в обласну раду, нам наголошують, що передбачається об’єднання лише з райцентром. За нас вже все вирішили, тож про який добровільний вибір можна говорити? Таращанський район – депресивний і всі мешканці проти, щоб був “один район – одна громада”. Ми маємо рішення сесій від всіх сільрад, тож хочемо зустрітися ще з новим губернатором. Будемо шукати підтримки. 

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об’єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Инна Михно
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4