Національна опера України у лютому збільшує кількість антистресових заходів – театр буде давати 4 вистави на тиждень. На прихильників оперного і балетного мистецтва очікують зустріч із зіркою світової оперної сцени Людмилою Монастирською в титульній партії в опері “Флорія Тоска”, вистави, які з аншлагами пройшли на кращих майданчиках Франції та Японії, шедеври української оперної та балетної класики – опери “Наталка Полтавка”, “Запорожець за Дунаєм” та балет “Лісова пісня”, постановки сучасного бачення – опери “Севільський цирульник”, “Травіата” та балети “Широко заплющені очі”, “Доктор Фауст”, а також концерти-присвяти – “Реквієм” Моцарта до Дня Героїв Небесної Сотні та “Україна вільна і незламна” до річниці широкомасштабного вторгнення країни-агресора на нашу землю.
Про це KВ розповіли у театрі.
Розпочинається завершальний місяць цієї зими балетом “Весілля Фігаро” Вольфганга Амадея Моцарта (2 лютого, четвер, о 17:00). В головних партіях – Микита Сухоруков (Фігаро), Ілона Кравченко (Сюзанна), Райса Бетанкоурт (Графиня)та ін. Балетмейсетер-постановник – Віктор Яременко. Власне, 40-річчю творчої діяльності його та Тетяни Белецької і присвячена цього разу вистава.
У тих, хто не встиг загадати бажання під час новорічно-різдвяних свят, є шанс це зробити 4 лютого – о 15:00 в цей день заплановано балет “Снігова королева” у виконанні Анастасії Шевченко (Снігова королева), Тетяни Льозової (Герда), Ярослава Ткачука (Кай) та ін.
5 лютого (неділя) о 15:00 у “Флорія Тоска” Джакомо Пуччіні у титульній партії шанувальники оперного мистецтва почують зірку світової оперної сцени Людмилу Монастирську. Також у головних ролях: Олександр Мельничук (Барон Скарпіа, начальник поліції), Дмитро Кузьмін (Маріо Каварадоссі, художник), Дмитро Агеєв (Ризничий, Тюремник), Анжеліна Швачка (Пастушок) та ін.
Після довгої перерви на сцену Національної опери України повертаються улюблені балети:
-
9 лютого (четвер) о 17:00 – “Грек Зорба” Ми́киса Теодоракіса у виконанні Ярослава Тачука (Зорба), Ольги Киф’як-фон-Крамер (Марина), Яна Вані (Маноліос) та ін.
-
16 лютого (четвер) о 17:00 – “Трикутний капелюх” (El sombrero de tres picos) Мануеля де Фальї у виконанні Христини Шишпор (Дружина Мельника), Олександра Скулкіна (Мельник) та ін.
На оперу Жоржа Бізе “Кармен” у Нацопері очікують гостей 12 лютого (неділя) о 15:00. В головних партіях: Ірина Петрова (Кармен, циганка), Дмитро Кузьмін (Хозе, сержант), Геннадій Ващенко (Ескамільо, тореадор), Сергій Магера (Цуніга, капітан), Ксенія Бахрітдінова-Кравчук (Мікаела, наречена Хозе), Вікторія Ченська (Мерседес, циганка) та ін.
Саме ця постановка з величезним успіхом йшла під час гастрольного туру Національної опери України Японією. Гастролі тривали з 13 грудня по 15 січня і проходили найбільшими містами Японії. Було представлено 27 заходів, які пройшли з тріумфальним успіхом та вкотре засвідчили найвищий виконавський рівень колективу головного музичного театру нашої держави. Серед них – опера “Кармен”, балет “Дон Кіхот”, два гала-концерти та 5 виконань 9 симфонії Бетховена. “Зали були заповнені вщент до 3000 глядачів. Це було дуже тепло, зворушливо і символічно. Багато людей приходило з українськими прапорами, зали і будівлі були прикрашені ними… Звучали в Японії і твори Миколи Лисенка, зокрема увертюра до опери “Тарас Бульба”. Ми в Японії, користуючись можливістю, популяризували українську класичну музику…”, – розповів головний режисер театру Анатолій Солов’яненко.
За його словами, 2023 рік для Національної опери України, у першу чергу, це рік української музики. “Так на 24 лютого заплановано реалізацію Мистецького проекту “Україна вільна і незламна!”, у рамках якого, поєднуючи класику і сучасність української музики, історію і сьогодення української незламності, буде, в один вечір, виконано “Січ” із “Тараса Бульби” Миколи Лисенка та “Осяяні чорним сонцем” чудового сучасного українського композитора Євгена Петриченка. 27 березня – у Міжнародний день театру – на сцені театру буде поновлено оперу Георгія Майбороди “Ярослав Мудрий”. Паралельно, триватиме постановочна робота над новою дитячою оперою “Кіт у чоботях” Юрія Шевченка”, – зазначив Анатолій Солов’яненко.
23 лютого (четвер) о 17:00 на сцені Нацопери можна буде побачити балет Михайла Скорульського “Лісова пісня”. Лірико-драматична історія кохання за мотивами твору Лесі Українки – перлина українського балету. Композитора полонив сюжет прекрасної поетичної драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” — одного з найвидатніших творів української літератури, що захоплює своїм гуманізмом, високим етичним пафосом, пройнятий палкою вірою у поезію життя і невмирущим пориванням людини до прекрасного. В головних ролях найромантичніша балетна пара – Тетяна Льозова (Мавка) та Ярослав Ткачук (Лукаш).
26 лютого (неділя) о 15:00 – витончено-романтичний балет “Жизель” Адольфа Адана, з яким балетна трупа Національної опери України цієї зими підкорила паризьку публіку. Цього разу в головних партіях учасники цих тріумфальних гастролей Наталія Мацак (Жізель) та Сергій Кривоконь (Альберт).
“Балетна вистава “Жізель” у виконанні майстрів сцени Національної опери України вважають головною культурною подією сезону в Парижі”, “17 вистав Жізель, 17 аншлагів в прекрасному театрі Théâtre des Champs-Élysées”, “Sold out (всі квитки продані) – так виглядали афіші української “Жізелі” на всі 17 вистав”, “Завершуються тріумфальні гастролі Національної опери України у Парижі. Більше двох тижнів наша “Жізель” у супроводі паризького оркестру Promethee збирала аншлаги та овації у Théâtre des Champs-Élysées” – йдеться в пресі про гастролі нашої балетної трупи у Франції.
Нагадаємо, вистави Нацопери будуть лише “денні” (в четвер та п’ятницю в 17:00, а в суботу та неділю о 15:00), а кількість глядачів в залі обмежена (лише 450 осіб).
У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардеробу, розташованого поверхом нижче під фойє партеру.
Квитки на вистави (450 місць) надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави) і придбати їх можна виключно онлайн.
Також в репертуарі Нацопери можливі зміни – слідкуйте за афішею на найближчі заплановані вистави.
Фото: Нацопери