“КиївГазЕнерджи” більше не обслуговуватиме киян

“КиївГазЕнерджи” більше не обслуговуватиме киян

В кінці минулого тижня всім киянам офіційно повідомили, що з 1 травня 2022 року газ в їх домівки поставляє вже не ДП “КиївГазЕнерджі”, а ГК “Нафтогаз України”. Проте за розподіл газу столичні споживачі, як і раніше, сплачуватимуть оператору газорозподільних мереж – АТ “Київгаз” – фірмі із орбіти Юрія Бойко та Сергія Льовочкіна, які вже багато років контролюють столичного газового монополіста. КиївВлада розбиралася, як тепер відбувається нарахування за спожитий газ, чи можна повернути сплачені наперед “КиївГазЕнерджі” і куди передавати показання лічильника газу.

Як стало відомо KВ, комунальний концерн “Центр комунального сервісу” (ЦКС) всім споживачам постачальника газу ДП “КиївГазЕнерджі” розіслав повідомлення про те, що вони перейшли на обслуговування до компанії ГК “Нафтогаз України”.

“Побутові споживачі, які раніше отримували газ від ДП “КиївГазЕнерджи”, перейшли на обслуговування до газової компанії “Нафтогаз України”. Із цих причин в електронному рахунку-повідомленні за липень відсутня графа “за спожитий газ” від компанії ДП “КиївГазЕнерджі” і вже в особистому кабінеті ЦКС з’явилася можливість оплатити за спожитий газ постачальнику ГК “Нафтогаз України”, – зазначено у повідомленні.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Також повідомляється, що споживачам не доведеться укладати нові договори із “Нафтогазом”, оскільки перехід на обслуговування до цієї компанії відбувся автоматично з 1 травня 2022 року.

Проте, підкреслюється, що у разі невирішених питань стосовно розрахунків за спожитий газ за період до 1 травня 2022 року споживачі все ще можуть звертатися до центрів обслуговування ДП “КиївГазЕнерджи”.

Також у повідомленні ЦКС нагадали, що за транспортування (розподіл газу) споживачі, як і раніше, сплачують оператору газорозподільних мереж – АТ “Київгаз”.

Чи можна повернути переплату

На сайті ДП “КиївГазЕнерджі” інформація про те, що споживачі, які раніше отримували газ від ДП “КиївГазЕнерджи”, з 1 травня 2022 року включені до реєстру клієнтів ГК “Нафтогаз України”, датована 27 червня 2022 року. 

Мовляв, стосовно нарахувань та отримання рахунків за постачання газу з 1 травня 2022 року звертатися до ГК “Нафтогаз України”. А от для вирішення питань стосовно розрахунків за газ до 1 травня 2022 року можете звертатися до центрів обслуговування “КиївГазЕнерджі” або через особистий кабінет.

Тим, у кого наявна переплата, пропонують два варіанти вирішення питання.

“Якщо за вашим особовим рахунком виникла переплата ви можете дочекатися перенесення/зарахування сплачених коштів на рахунок нового постачальника ТОВ “ГК “Нафтогаз України” або звернутися до постачальника ДП “КиївГазЕнерджи” з відповідною заявою та документами”, – зазначають у “КиївГазЕнерджи”.

Щоб повернути переплачені за газ кошти, до ДП “КиївГазЕнерджи” треба, крім відповідної заяви, подати документи підтверджуючі особу (копію паспорту та ідентифікаційного коду), підтвердження переплати (копію квитанції) та копію довідки з банку з реквізитами рахунку, на який потрібно перерахувати кошти.

“КиївГазЕнерджи” більше не обслуговуватиме киян

Зверніть увагу, що подати документи можна не тільки через центри обслуговування абонентів або поштою, а й на електронну адресу.

“КиївГазЕнерджи” більше не обслуговуватиме киян

Новий постачальник: тарифи і контакти

5 липня 2022 року ГК “Нафтогаз України” заявила про отримання інформації щодо переносу Оператором газотранспортної системи України (ОГТСУ) з травня поточного року усіх відборів газу побутових споживачів ДП “КиївГазЕнерджи”, ТОВ “ЛУБНИГАЗ-ТРЕЙДИНГ”, ТОВ “ГАЗ РЕСУРС КОМПАНІ”, ТОВ “Тернопільміськгаз”, ТОВ “УМАНЬГАЗ ЗБУТ” і ТОВ “Черкасигаз Збут” на Нафтогаз.

Повідомлення для нових клієнтів “Нафтогаз України” та пояснення, чому відбулася ця зміна, на сайті компанії датується 17 червня 2022 року.

“У зв’язку з тим, що більшість постачальників газу побутовим споживачам не виконують свої функції, з 1 травня 2022 року понад 8,8 млн українських домогосподарств отримували газ від Нафтогазу. Саме тому, рахунки за спожитий газ у попередньому періоді мають бути оплачені на рахунки ГК “Нафтогаз України”… Нові клієнти будуть отримувати послуги за однією з найвигідніших цін на ринку – 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості транспортування)”, – зазначено у повідомленні.

В цей же день на сайті “Навтогаз України” повідомили, що “для забезпечення безперебійного газопостачання в умовах воєнного стану всі споживачі, які раніше отримували газ від ДП “КиївГазЕнерджи”…, будуть отримувати газ від постачальника “останньої надії” (ПОН), функцію якого виконує газопостачальна компанія “Нафтогаз України”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Тепер отримати рахунки та контролювати нарахування за спожитий газ потрібно в особистому кабінеті на сайте “Нафтогаз України”, який треба зареєструвати за посиланням: my.gas.ua, або чатботах GASUA. Друковані рахунки будуть доставлятися Укрпоштою лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії.

“Кожен новий клієнт має отримати номер особового рахунку. Для цього необхідно перейти на спеціальну сторінку сайту або в чатботи GASUA у Viber, Telegram чи NaftogazGasSupply у Facebook Messenger та ввести ЕІС-код (16 символів). EIC – це персональний газовий номер об’єкта газопостачання, який складається з 16 символів (латинських літер та цифр). Наприклад, 56XM19A205987456. Його можна знайти в особистому кабінеті, контакт-центрі вашого облгазу або в рахунку за розподіл чи постачання газу. Після отримання особового рахунку ви можете зареєструватися в особистому кабінеті my.gas.ua. Саме з його допомогою зручно дізнатися та оплатити рахунки, завантажити довідку про пільги та субсидії, отримати акт звірки тощо. Також ви можете отримати особовий рахунок, звернувшись до контакт-центру ГК “Нафтогаз України”, – пояснили у “Нафтогаз Україна”.

У “Нафтогаз Україна” підтвердили, що всі пільги та субсидії, при зміні постачальника, зберігаються автоматично.

Передавати показники лічильника газу потрібно буде так само з 1 по 5 число наступного місяця, але не ГК “Нафтогаз Україна”, а компанії – оператору газорозподільних мереж, для киян це – АТ “Київгаз”.

“КиївГазЕнерджи” більше не обслуговуватиме киян

“Компанія формує платіжки щомісяця 10–12-го числа. Сума до сплати розраховується на основі даних про спожитий газ, які передає ваш оператор ГРМ (облгаз). При оплаті за газ в особистому кабінеті на my.gas.ua або в чатботі GASUA до 15 числа клієнти  отримують знижку 1 % (з можливістю використання під час наступного платежу)”, – розказали у ГК “Нафтогаз Україна”.

Нагадаємо, ДП “КиївГазЕнерджи” було встановлено річний тариф на газ для населення на рівні 8,7 грн/куб. м (діяв до травня 2022 року).

В кінці травня голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко повідомив, що вартість газа для населення може бути знижена за рахунок дотацій зі спеціального фонду. Цей фонд мали створити для надходжень від міжнародних донорів, щоб за його рахунок утримувати тарифи на газ для населення, компенсувати різницю в тарифах для підприємств теплокомуненерго та операторів газорозподільних мереж.

Читайте: Уряд хоче, щоб парламент заборонив газовикам і тепловикам піднімати тарифи під час війни

10 червня 2022 року “Українські новини” оприлюднили відповідь Антимонопольного комітету України на їх запит про те, що через два місяці ГК “Нафтогаз України”, яка на забезпечує населення дешевим газом, може набути ознак монополіста, якщо протягом цього періоду значна кількість споживачів, які отримують газ від компанії в рамках постачання “останньої надії”, не оберуть іншого постачальника.

22 липня 2020 року Кабінет Міністрів визначив ГК “Нафтогаз України” постачальником “останньої надії” терміном на три роки як переможця конкурсу. Постачальник “останньої надії” надає споживачу природний газ протягом терміну, який не може перевищити 60 дію. У той же час споживачі, які втратили своїх постачальників, мають 60 календарних днів для того, щоб вибрати собі іншого постачальника або залишитися споживачем ГК “Нафтогаз України”.

Читайте: Кабінет Міністрів зафіксував ціну природного газу для виробників тепла


За даними ГК “Нафтогаз України”, з 1 травня 2022 року понад 10 млн українських домогосподарств отримують газ від Нафтогазу (компанія одночасно сформувала 12,3 млн рахунків за червень 2022 року).

Раніше Нафтогаз повідомляв, що нові споживачі – 8,8 млн українських домогосподарств – донедавна отримували газ від місцевих газопостачальних компаній у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях, але опинились в ситуації, коли їхні постачальники не можуть виконувати свою функцію. Тому вони будуть отримувати газ від постачальника “останньої надії”, функцію якого виконує ГК “Нафтогаз України”.

На Київщині, відповідно до роз’яснення АТ “Київоблгаз”, з 1 травня споживачів, які мали договори на купівлю природного газу з ТОВ “КиївоблГаззбут”, автоматично переведено до “постачальника останньої надії” – газопостачальної компанії “Нафтогаз України”. АТ “Київоблгаз” наразі є газорозподільною компанією, яка не має відношення до постачальників (продавців) блакитного палива. Таким чином, у споживача змінився постачальник газу, але це не є причиною не сплачувати за розподіл газу. АТ “Київоблгаз” продовжує забезпечувати доставку газу у домівки 1 млн споживачів Київщини.

Читайте: Рада тимчасово заборонила стягувати борги за ЖК-послуги з громадян, що живуть в зоні бойових дій чи в оточенні


Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, АТ “Київгаз”* зареєстровано у 1997 році. Статутний капітал – 28,36 млн гривень. Засновником товариства виступив Департаменту комунальної власності Київської міськдержадміністрації (КМДА). Зараз у його власності 28,45% акцій, ще 60% акцій належать ПАТ “Київенергохолдин”**, акціонерами якого є Департамент комунальної власності КМДА (61%) та A ARTIO GLOBAL INVESTORS LTD (Велика Британія, 24,98%). 

Голова правління АТ “Київгаз” – Андрій Вінграновський, чоловік депутата Верховної Ради VI-IX та IX скликання Юлії Льовочкіної – сестри політика та мільйонера Сергія Льовочкіна, який де-факто і контролює підприємство.

До Вінграновського з грудня 2010 року посаду голови правління “Київгазу” обіймав Сергій Горовий – зять Юрія Бойка, одного з лідерів Партії регіонів (зараз – народний депутат ВР, голова депутатської групи “За життя та мир”).

Опосередкованим доказом того, що компанія перебуває під щільним контролем сім’ї Льовочкіних є те, що дочірнє підприємство “Київгазу” “Київгазенерджи”***, яке до недавно постачало мешканцям столиці блакитне паливо, очолює Артем Олегович Титаренко – син Олега Миколайовича Титаренка, екс-керівника банку Льовочкіних “Кліринговий дім”.

Люди, пов`язані з Сергієм Льовочкіним зайшли в “Київенергохолдинг” одразу після призначення президентом Віктором Януковичем головою КМДА Олександра Попова. Тоді вони зайшли через друга та однопартійця Льовочкіна Олександра Пузанова, який також працював заступником голови КМДА Олександра Попова.

З публікації “Схем” відомо, що 26 січня 2022 року (майже за місяць до повномасштабного вторгнення росії в Україну) Юлія Льовочкіна та Андрій Вінграновський полетіли в Ніццу (Франція) та в Україну так і не повертались. Місцеперебування її брата, екс-голови адміністрації президента Віктора Януковича і співзасновника ОПЗЖ Сергія Льовочкіна наразі невідоме.

Читайте: Час негайно вигнати Льовочкіних з “Київгазу” та повернути підприємство столичній громаді


* АТ “Київгаз” (код ЄДРПОУ: 03346331)

** ПрАТ “Компанія Київенергохолдинг” (код ЄДРПОУ: 34239322)

*** ДП “Київгазенерджи” (код ЄДРПОУ: 39835779)

Фото: коллаж KВ

КиївВлада

Автор:
Георгій Палуєв
Рекомендуємо до перегляду
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
09:00 Нещодавно ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Дмитро Непочатов отримав підозру у розкраданні 134,4 тис. гривень зі столичного бюджету, які йому доведеться компенсувати у випадку…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
12:00 У вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів Боярки надзвичайно активно здійснювали публічні закупівлі, уклавши договорів на загальну суму 29,29 млн гривень. Майже половина…
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
09:00 Реконструкція столичного шляхопроводу біля станції метро “Дарниця” стартувала з угоди на суму майже 440 млн гривень. Підрядника КК “Київавтодор” шукала через відкритий аукціон,…
Banner
QlU7mDx4