Справи насущні: скільки та на що у квітні 2024-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у квітні 2024-го витрачав Київ

У квітні поточного року загальна вартість публічних замовлень столиці сягла 3,3 млрд гривень, що на 650 млн гривень більше, ніж місяцем раніше. Найбільшу увагу приділили різноманітним ремонтним та будівельним роботам, з яких майже півмільярда порівну розподілили на ремонт Південного мосту та багаторічне зведення будинку на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема. Активними у освоєнні бюджетних коштів минулого місяця були районні управління освіти, якими було укладено договорів на всілякі роботи в столичних школах та дитсадках на понад 200 млн гривень. Серед них найкоштовнішою є угода на будівництво укриття в одній із шкіл в центрі міста, яка стала однією з дуже малочисленних замовлень столиці, що повʼязані з війною.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у квітні 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 5 966 договорів загальною ціною 3,3 млрд гривень.

Найбільші замовлення

Минулого місяця ТОП-5 найбільших видатків столиці очолила стаття видатків “будівельні та ремонтні роботи”. Відповідних договорів було підписано понад сім сотень сумарно на 1,41 млрд гривень. Найдорожчим серед них став договір КП “Спецжитлофонд” ціною 225,54 млн гривень на продовження будівництва житлового будинку на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема (ЖК “Forest”), куди столична влада багато років обіцяє переселити мешканців так званого “будинку-вбивці”. За ці кошти будівельні роботи запланували на секціях №3 та №4, закінчити їх повинні до серпня наступного року.

Читайте: КП “Спецжитлофонд” вчергове змінило підрядника будівництва ЖК “Forest”

Майже така ж ціна – 224,28 млн гривень – у договору КП “Київавтошляхміст” на поточний ремонт споруд Південного мосту. Ремонтувати зібралися залізобетонну частину мосту, його правобережну естакаду (з боку Корчуватого) та дві естакади на магістралі від Наддніпрянського шосе до проспекту Науки. Столичним водіям слід готуватися до тривалих обмежень руху, адже роботи на мостовому переході триватимуть до кінця 2025 року. 

Зважаючи, що навчальний рік добігає кінця, в квітні управління освіти всіх райдержадміністрацій столиці активно обирали підрядників для ремонтів в освітніх закладах, які триватимуть переважно до кінця літа. Всього угод на виконання різноманітних робіт в школах та дитсадках замовлено на понад 200 млн гривень. Серед них найдорожчі – на будівництво укриття спеціалізованої школи № 41 ім. Слюсаренка в Шевченківському районі (70 млн гривень) та капремонт фасаду гімназії №237 в Дарницькому районі (25,5 млн гривень).

Друге місце серед найбільших статей видатків столиці в квітні – закупівля медобладнання, ліків та засобів гігієни, яких замовили на понад 650 млн гривень. Традиційно найбільшим замовником тут виступив Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), який підписав угод на понад 360 млн гривень.  Глобальних закупівель обладнання за ці кошти не здійснювали, переважно закуповували витратні матеріали, зокрема, для гемодіалізу. 

Заключними у трійці найбільших видатків Києва стало паливо. Протягом місяця бензину, дизеля та скрапленого газу столичні замовники закупили на 292 млн гривень. Зазвичай в столиці найбільше палива замовляють та використовують комунальні підприємства “Київпастранс” та “Київмедспецтранс”, але у квітні на левову частку коштів (230 млн гривень) палива придбало ПАТ “АК “Київводоканал”.

Справи насущні: скільки та на що у квітні 2024-го витрачав Київ

Також серед видатків столиці в квітні:

  • капремонт димової труби заводу «Енергія» на замовлення КП «Київтеплоенерго» (*) за 26,03 млн гривень;
  • капремонт покрівлі однієї з будівель Дарницького трамвайного депо на замовлення КП “Київпастранс” за 20,76 млн гривень;
  • оздоровлення пільгових категорій киян, зокрема, ветеранів війни та праці, членів сімей загиблих та померлих ветеранів війни та постраждалих учасників Революції Гідності в санаторії “Діброва” (Біла Церква) на замовлення Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА на 15,71 млн гривень;
  • модернізація «Реєстру територіальної громади Києва» на замовлення КП “ГІОЦ” за 8,69 млн гривень;
  • капремонт підпірної стінки в парку “Позняки” за 3,39 млн гривень та капремонт доріжок у парку «Гідропарк» за 3,12 млн гривень на замовлення КО “Київзеленбуд”.

Найбільші замовники та підрядники

В квітні бюджетні замовлення Києва реалізовувалися через 428 розпорядників коштів. З них договорів на найбільшу суму уклало КП “Київтеплоенерго”, яке є основним постачальником тепла та гарячої води киянам. Зазначимо, що в березні це підприємство також очолило список найбільших замовників Києва, однак на відміну від того місяця, в квітні підприємство активно вкладало кошти в реконструкції. Зокрема, на 260 млн гривень назамовляли реконструкцію агрегату, щитів та силових збірок на ТЕЦ-5, капремонт димової труби та техпереоснащення заводу «Енергія». Серед іншого 30 млн гривень підприємство спрямувало на техобслуговування та ремонти автомобілів, а 8,4 млн гривень – на ремонт в будівлі свого головного офісу, який є пам’яткою історії та архітектури місцевого значення.

Справи насущні: скільки та на що у квітні 2024-го витрачав Київ
10 найбільших замовників столиці в квітні 2024 року

Протягом квітня в столиці через Prozorro підряди дісталися майже 2,5 тисячам компаній та підприємців. Найбільшим підрядником місяця стало ТОВ “Смарт Універсал Груп” (**), яке за місяць отримало два замовлення від КП “Спецжитлофонд” загальною ціною понад 275 млн гривень: на продовження зведення житлового будинку на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема та прокладання інженерних мереж до нього.

Справи насущні: скільки та на що у квітні 2024-го витрачав Київ
10 найбільших підрядників столиці в квітні 2024 року

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, КП “Київтеплоенерго” (найбільший замовник столиці в квітні 2024 року) було засноване Київрадою у червні 2016 року. Це підприємство стало основним постачальником киянам тепла та гарячої води у травні 2018 року, після завершення дії договору між містом та ПАТ “Київенерго”. З 22 грудня 2018 року КП “Київтеплоенерго” керує В’ячеслав Бінд (на колажі праворуч).

КП “Київтеплоенерго” підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте: Київрада приховує від громадськості умови кредиту від ЄБРР для “Київтеплоенерго” на майже 5 млрд гривень

ТОВ “Смарт Універсал Груп” (найбільший підрядник столиці в квітні 2024 року) було зареєстровано у 2011 році у Бучі, а з 2015 року має ”прописку” в Ірпені. Засновницею цього ТОВ є ірпінчанка Тетяна Грищенко, директором – Олена Гаркуша. Відомо, що крім співпраці з КП “Спецжитлофонд” в рамках будівництва ЖК “Forest”, ТОВ “Смарт Універсал Груп” займається відновленням Бучанського району Київщини після пошкоджень внаслідок російської агресії, а також будівництвом укриття ірпінського міського стадіону “Чемпіон”.

Читайте: Будівництво укриття стадіону “Чемпіон” в Ірпені за 67 млн гривень довірили місцевим підприємцям

Нагадаємо, що КВ щомісяця аналізує замовлення столиці. Зокрема, упродовж березня розпорядники бюджетних коштів Києва здійснили через Prozorro замовлень на 2,65 млрд гривень. Тоді лише чверть цих коштів “пішла” на різноманітні будівельні та ремонтні роботи, проте масштабних чи капітальних вкладень серед них не було помічено. Витрачалися, зокрема, на ремонти ліфтів, поточні ремонти шляхопроводів та нанесення дорожньої розмітки. Кілька найдорожчих договорів березня стосувалися так званих інформаційних технологій. Мова про обслуговування сайтів та сервісів на замовлення КП “ГІОЦ”, а також – супровід міської мережевої інфраструктури, в яку в попередні роки через КП “Київтелесервіс” вкладено вже щонайменше 1,3 млрд гривень.

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону

** КП “Київтеплоенерго” (код ЄДРПОУ: 40538421)

** ТОВ “Смарт Універсал Груп” (код ЄДРПОУ: 37563856)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у травні 2024-го витрачали Чабани
Справи насущні: скільки та на що у травні 2024-го витрачали Чабани
09:00 Протягом травня селищною владою Чабанів Фастівського району через Prozorro було зроблено замовлень рівно на 3 млн гривень. Одну третину цієї суми спрямували на…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
09:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 громади…
Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”
Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”
10:00 Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяльність політичної партії “Наш край” за  підривну діяльність певних її членів та проросійську позицію. Все майно, кошти та…
Banner
QlU7mDx4