Досьє: Виговський Іван Михайлович

Досьє: Виговський Іван Михайлович

Глава Національної поліції України. Генерал поліції третього рангу.

Місце народження, освіта

Іван Виговський народився 26 березня 1980 року на Житомирщині. У відповіді Нацполіції на запит кореспондента KВ містяться надзвичайно скупі дані про його біографію.

У 2003 році закінчив Національний університет внутрішніх справ за спеціальністю “Правознавство” та отримав кваліфікацію спеціаліста.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Родина

Дружина – Виговська Валентина Миколаївна, підприємець.

Донька – Єлизавета.

Кар’єра

Проходив службу в органах внутрішніх справ з 14 серпня 1999 року по 6 листопада 2015 року, після чого продовжив службу в поліції.

З 1999 до 2015 року – працював в Очаківському райвідділі УМВС у Миколаївській області, розпочавши з посади слідчого.

З 2015 до 2016 року – начальник Очаківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.

З 2016 до 2020 року – заступник начальника Головного управління – начальник слідчого управління ГУНП у Миколаївській області.

З 2020 до 2021 року – начальник Головного управління Національної поліції у Полтавській області.

11 серпня 2021 року призначений на посаду начальника Головного управління Національної поліції у Києві. Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський цього ж дня представив Івана Виговського колективу міністерства.

Змінив начальника ГУ Нацполіції у Києві Андрія Крищенко, котрий подав рапорт про відставку.

Розпорядженням Кабінету Міністрів від 20 січня 2023 року №40-р, після трагічної загибелі керівництва МВС на чолі з Денисом Монастирським та відповідного призначення Ігоря Клименка виконувачем обов’язків міністра внутрішніх справ (у подальшому – міністром), а потім і розпорядженням №110-р від 7 лютого 2023 року, обов’язки глави Нацполіції України були тимчасово покладені на Івана Виговського

Розпорядженням Кабміну №623-р від 14 липня 2023 року Івана Виговського було призначено головою Нацполіції України.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На посаді начальника ГУНП у Киеві Івана Виговського замінив полковник поліції Дмитро Шумейко.

Громадська діяльність

Був членом Первинної профспілкової організації ГУ Нацполіції Полтавської обл. Всеукраїнської профспілки Нацполіції (ЄДРПОУ 43429643).

Очолював Полтавську обласну організацію фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” України (ЄДРПОУ 02942380).

Регалії та нагороди

Указом президента Володимира Зеленського від 24 серпня 2021 року №431/2021 полковнику Івану Виговському було присвоєно спеціальне звання генерала поліції третього рангу.

Схеми, зв’язки, скандали

У 2020 році Виговський очолив поліцію Полтавської області та забрав до себе у Полтаву заступниками трьох миколаївських офіцерів – Артема Родигіна, Андрія Гарастюка та Максима Ахрамєєва.

Іван Виговський керував полтавською поліцією під час заворушень у селищі Нові Санжари 20 лютого 2020 року, коли до населеного пункту привезли на ковід-обсервацію перших евакуйованих українців з Китаю. Тоді під час протестів місцевих жителів та зіткнень було затримано 24 особи, постраждали 10 осіб.

11 серпня 2021 року міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час подання нового начальника поліцейського главку столиці заявив, що від нового керівника поліції Києва очікує посилення уваги забезпеченню громадської безпеки, тим більше напередодні святкування 30-ї річниці незалежності України.

Згідно даним видання “ZN.UA”, рішення про призначення кандидатури Виговського на посаду начальника столичної поліції ухвалили в Офісі президента Зеленського, причому не погодившись із кандидатурою, яку запропонував глава МВС. Нібито одним із тих, хто просував Виговського на цю посаду, був заступник голови ОП Андрія Єрмака – Олег Татаров, який досі курирує силовий блок та підтримує давні відносини з колишніми керівниками глави Адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Сергієм Льовочкіним і Андрієм Клюєвим, а також екс-заступником голови Адміністрації і парламентської фракції БЮТ, екс-радником Януковича – Андрієм Портновим.

Шеф-редактор “Лівого берега” Соня Кошкіна причиною звільнення попереднього начальника столичної поліції Андрія Крищенка назвала його робочі відносини із мером столиці Віталієм Кличком, який нібито перебуває у тривалому конфлікті з Офісом Президента.

20 серпня 2021 року з повідомлення на сторінці активіста та екс-помічника колишнього депутата Київради Прохора Антоненко – Олега Симороза у соцмережі Facebook стало відомо, що того дня, рано-вранці, в центрі Києва на вул. Обсерваторній 6, було знищено “будинок Барбана” ХІХ століття. Забудовник загнав на об’єкт техніку та знищив будівлю, а напередодні молоді люди спортивної зовнішності побили місцевих активістів, які виступали проти знищення будинку. Поліція не затримала нападників, у зв’язку з чим Олег Симороз звинуватив нового начальника столичної поліції Івана Виговського (дев’ять днів на посаді), мера Києва Віталія Кличка та тодішнього міністра культури Олександра Ткаченка у круговій поруці.

27 серпня 2021 року Олександра Ткаченка та Івана Виговського запросили на пленарне засідання ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання, яка була запланована на 31 серпня. Від Мінкульту на засідання Київради прийшла заступник міністра Світлана Фоменко, а Ткаченко у різкій формі прокоментував запрошення від Кличка. Від столичної поліції замість Виговського прибув його заступник Віктор Нечитайло.

Доходи, майно (декларації тимчасово закриті):

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2018 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2019 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2020 рік.

Відповідно до даних декларації, з 2012 року Іван Виговський володіє земельною ділянкою площею 1100 кв. м у Балівному Новоодеського району Миколаївської області. З 2020 року він, разом із сім’єю, у Полтаві мав право користування квартирою 82,1 кв. м, що належить Прасольченку Андрію Івановичу.

Дружина, Валентина Виговська, з 2009 року має земельну ділянку 1500 кв. м у Куцурубі Очаківського району Миколаївської області. Донька Єлизавета Виговська з 2010 року володіє квартирою в Очакові Миколаївської області.

З 2017 року Іван Виговський має право користування автомобілем Volkswagen Touareg 2015 р. в., що належить Федоренко Галині Андріївні. Дружині, Валентині Виговській, з 2019 належить автомобіль Volkswagen Golf 2014 року випуску.

За 2020 рік Іван Виговський отримав 48 тис. 265 гривень зарплати у ГУНП Миколаївської обл. та 644 тис. 921 грн – зарплати у ГУНП Полтавської обл.

Валентина Виговська отримала 1 млн. 84 тис. 804 грн. від підприємницької діяльності та 41 тис. 883 грн страхових виплат. Донька – Єлизавета Виговська отримала 844 тис. 40 гривень – подарунок у грошовій формі від батька.

До кінця 2020 року Іван Виговський зберігав 117 тис. 343 грн. – на банківських рахунках та 29 тис. 500 грн. – готівкою. Валентина Виговська зберігала 759 грн – на банківських рахунках та 44 тис. 800 дол. США – готівкою. Єлизавета Виговська зберігала 777 грн на банківських рахунках та 30 тис. 100 дол. США – готівкою.

Як зобов’язання за 2020 рік Іван Виговський вказав зняття коштів із кредитної картки “Приватбанку” у розмірі 3 тис. 297 гривень.

За даними аналітичної системи YouControl Валентину Виговську:

  • з 2017 року  зареєстровано в Очакові Полтавської обл. як фізособу-підприємця, профіль – вирощування винограду; вирощування овочів та баштанних культур, коренеплодів та бульбоплодів; вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев та чагарників;

  • раніше було зареєстровано в Очакові Полтавської обл. як фізособу-підприємця, профіль – виробництво робочого одягу. Діяльність припинено;

  • раніше було зареєстровано в Очакові Полтавської обл. як фізособу-підприємця, профіль – допоміжна діяльність у сфері страхування. Діяльність припинено.

3 березня 2022 року ВР прийняла Закон №2115-IX “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни”, яким відтермінувала строк подання документів, яке вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, на строк до трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи. Враховуючи положення Закону, НАЗК підготувало роз’яснення від 07 березня 2022 року № 4 щодо застосування його окремих положень, відповідно до яких під час дії воєнного стану не обов’язково подавати декларації будь-якого виду

Останнє оновлення: 7.08.2023 року

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4