Український бізнесмен, меценат, член Української ради бізнесу, власник компанії SMK Group.
Місце народження, 0світа
Народився 14 вересня 1973 року у місті Орджонікідзеабад (наразі Вахдат) Таджицької РСР. З трьох років проживає в Україні.
Закінчив середню школу №70 у місті Запоріжжя і після цього вступив до Харківського технічного університету радіоелектроніки. Закінчив цей вищий навчальний заклад у 1995 році, здобувши фах за спеціальністю «Комп’ютерні та інтелектуальні системи».
Родина
Одружений, виховує двох синів.
Кар’єра та бізнес
Розпочав свій шлях до побудови імперії з м’ясопереробки ще у 2000-ому році, заснувавши ковбасний цех на харківській Салтівці. Три роки знадобилось, щоб це мале підприємство стало «Салтівським м’ясокомбінатом», а ще за чотири роки після відкриття м’ясокомбінату він вже увійшов до топ-5 найбільших виробників ковбасних виробів в Україні.
Станом на 2007 рік у власності Дениса Парамонова було вже два м’ясокомбінати — Салтівський та Богодухівський. Того ж року було засновано SMK Group, куди увійшли ці підприємства.
Свого часу розпочав розвиток фермерського господарства «Світанок» у Богодухівському районі Харківської області. На цьому підприємстві виробляється екологічно чиста продукція.
У 2019 році SMK Group розширюється — придбано активи Білоцерківського м’ясокомбінату у Київській області. Після інвестування у це підприємство воно отримало назву «Київський м’ясокомбінат».
На підприємствах SMK Group створено повний цикл м’ясопереробки, що дає можливість запропонувати покупцеві високоякісну продукцію. На першому етапі дуже прискіпливо контролюється виробництво кормів та вирощування свиней і лише після цього високоякісна сировина надходить на м’ясокомбінати, де виробляються ковбасні вироби та делікатеси найвищої якості. Таким чином SMK Group має величезну перевагу, наприклад, над крафтовими ковбасними цехами, що наразі досить популярні в Україні. Справа в тому, що такі невеличкі підприємства не мають можливості відслідкувати увесь ланцюжок з виробництва сировини, яка до них надходить. Найвища якість продукції м’ясокомбінатів, що входять до SMK Group, також досягається постійним удосконаленням рецептури ковбасних виробів.
Наразі компанія Дениса Парамонова дуже активно розвиває мережу фірмових магазинів «Рулька», де представлено увесь асортимент різноманітних ковбасних виробів та делікатесів, що виробляються на Салтівському, Богодухівському та Київському м’ясокомбінатах. Окрім цього, по усій країні є розгалужена мережа фірмових магазинів від Салтівського, Богодухівського та Київського м’ясокомбінатів.
У травні 2023 року SMK Group вийшов на європейський ринок — у Польщі відрився м’ясопереробний завод Saltowski. На цьому підприємстві працюють, як поляки так і українці, які переїхали до Польщі на тимчасове чи постійне місце проживання. Saltowski пропонує на польському ринку найякісніші ковбасні та делікатесні вироби.
Благодійність
Ще у 2003 році завдяки Денису Парамонову проводилось багато спортивних змагань: з веслування, регбі та вільної боротьби. Увага також приділялась людям, які потрапили у скрутне життєве становище. Втім, у 2020 році меценат зрозумів, що потрібно систематизувати роботу у няпрямку благодійності. Тоді ж з’явився Благодійний фонд Дениса Парамонова, який наразі підтримує розвиток спорту, відкривши під своїм патронатом боксерські секції на Харківщині та у Сумах, а також секцію з веслування у Білій Церкві. Усі заняття тут відбуваються безкоштовно. Окремо Фонд підтримує молодих спортсменів, серед яких є Артем Бранцира — він неодноразово здобував золоті медалі на різноманітних міжнародних змаганнях, зокрема, на Чемпіонаті світу з козацького двобою. Крім цього, Фонд Дениса Парамонова продовжує надавати допомогу пересічним українцям, а ще підтримує заклади освіти, культури та науки.
Нова сторінка в діяльності Фонду розпочалась після 24 лютого 2024 року. Оскільки дуже багато українців опинилися в дуже скрутному становищі, особливо на деокупованих територіях, було вирішено надавати їм допомогу. В рамках програми «СВОЇ», що започаткував Благодійний фонд Дениса Парамонова, таку допомогу отримали понад 16 тисяч родин.
Багато уваги приділяється розвитку програми Фонду під назвою Культурний_код. Наприклад, свого часу була надана допомога під час реставрації Національного літературно-меморіального музею Сковороди. Також завдяки Фонду видаються книги на честь відомих українців. Зокрема, видано книгу «Дорогами Сковороди. Слобідська Україна» українською, польською та англійською мовами, а ще — «Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова», «Сковорода в місті мудрості Захарполісі» та «Слобожанські образки. Новели старої Слобожанщини». Більшість з цих книг регулярно поповнюють бібліотечні фонди країни в рамках програми «100 книг для 100 бібліотек України» — передано вже понад 5 тис. примірників цих видань. Крім цього, на кошти Фонду створюється Фонтан Сковороди, що присвячений 300-річчю видатного українського філософа.
Підтримка лікарень України — одна зі стратегічних програм роботи Фонду Дениса Парамонова. В її межах різноманітне обладнання вже отримали понад 650 лікарень майже з усіх регіонів України. Причому, допомога надається не лише медичним закладам у великих містах, але й у невеличких населених пунктах та селах. Дороговартісні діагностичні мікроскопи, прилади для скринінгу слуху новонароджених, фетальні монітори для акушерських потреб, операційні столи для перинатальних центрів, новітні електрокардіографи, надсучасні УЗД-датчики, стоматологічні компресори та електрохірургічні апарати – це лише частина усього надсучасного медобладнання, що вже передано лікарням майже в усіх регіонах країни.
На потреби лікарень багато власних коштів виділяє особисто Денис Парамонов, але з часом він зрозумів, що потрібно залучати ще більше ресурсів — потреби медичних закладів України лише зростають. Так у мецената виникла неординарна ідея з передачі власних елітних автомобілів на благодійність, а на виручені кошти буде змога придбати ще більше обладнання для медзакладів. Влітку, 2023 року Фондом була проведена акція «Задонатив на лікарні — їздиш на Бентлі», в рамках якої Денис Парамонов віддав на благодійність свій «Бентлі». Завдяки цьому було зібрано понад 2,7 млн грн, що дало змогу допомогти одразу 10 лікарням з різних регіонів країни. Наприклад, Миколаївська обласна стоматполіклініка отримала в подарунок від Фонду діагностичний мікроскоп вартістю 500 тис. грн.
У 2024 році Денис Парамонов віддав на благодійність вже свій електрокар «Тесла», що дозволило зібрати в рамках акції «Тесла за донат» понад 2 млн грн. Усі ці кошти були витрачені на придбання дороговартісного обладнання для 10 лікарень України, здебільшого дитячих. Для прикладу, в рамках цієї акції Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології у Києві отримав довгоочікувану систему моніторингу за 520 тис. грн. Пристрій одночасно допоможе спостерігати за станом здоров’я 16-ти пацієнтів.
На прохання Інституту серця — флагмана трансплантології в Україні — Денис Парамонов разом з SMK Group виділили майже 5 млн грн на придбання вкрай потрібного ендоскопічного обладнання для діагностики пацієнтів перед важкими операціями з пересадки серця, печінки чи нирок. Це допоможе врятувати тисячі життів українців.
Після трагедії, що сталась 8 липня 2024 року у київському «Охматдиті» Денис Парамонов та SMK Group надали 1 млн грн на відновлення дитячого медичного закладу.
В листопаді 2024 року Фонд Дениса Парамонова увійшов до ТОП-5 благодійних організацій, що найбільше допомагають лікарням України. Відповідний рейтинг склало видання «Інформатор».
Цитати
Денис Парамонов — про те, чому у магазинах захмарні ціни на харчові продукти ( блог Парамонова для “НВ Бізнес”):
«Наразі виробники часто фактично вкладають кошти у ритейлерів, постачаючи мережам товар із великою відстрочкою платежу, а ці гроші просто не повертаються. Будь-якої миті мережа може закритися, при цьому активи вивести на інші компанії своєї групи, а борги залишити на “нульових” компаніях, а це означає, що виробники не отримають свої гроші. І звісно, що, за законами ринку, за усе це врешті-решт заплатять покупці у магазинах, купуючи той чи інший товар за штучно завищеними цінами».
Денис Парамонов — про те, чому вирішив допомогти в придбанні обладнання для Інституту серця (видання “Гордон”, червень 2024 року):
«Під час акції «Tesla за донат» до нас звернулося безліч лікарень, усі запити систематизовані й оброблені. Серед заявок було і прохання від Інституту серця – центра трансплантології України. Команда медзакладу виконує найбільшу кількість трансплантацій серця, нирок і печінки, робить найскладніші операції й дітям. Чекати таке оснащення не може, воно потрібне тут і зараз. Воно рятує життя кожної хвилини. Тому я і SMK Group виділяємо додатково 5 млн грн на оснащення для цього флагмана трансплантології України».
Денис Парамонов — про те, як завдяки акції «Тесла за донат» вдалось придбати обладнання для 10 лікарень (видання «Status Quo», листопад 2024 року):
«Акція «Tesla за донат», що я ініціював, в першу чергу була направлена на підтримку дитячих лікарень, адже вони сьогодні потребують особливої уваги. Ми розуміємо, що самотужки дитячі медзаклади не потягнуть купівлю дороговартісного обладнання, завдяки якому можна якісно та професійно проводити діагностику і в разі потреби — подальше лікування діточок. Тому благодійники мають підтримати дитячі лікарні чим ми і займаємося в рамках програми ЗДОРОВІ, що започаткував наш Фонд. Цього разу ми подарували дороговартісне обладнання на суму понад 2 млн грн одразу для десяти лікарень, більшість з яких є дитячими. Майбутнє України — наші діти, і маємо зробити усе, щоб вони росли здоровими задля подальшого розвитку нашої країни».
Денис Парамонов — про те, як допомагає лікарням (видання «Фокус», листопад 2024 року):
«Ми щодня працюємо над тим, щоб українські лікарні отримували лише найкраще та сучасне обладнання. Як тільки отримуємо відповідне прохання від лікарів, разом з партнерами одразу починаємо знаходити можливість, як доставити те чи інше обладнання для медзакладу, що цього потребує. Підтримка лікарів сьогодні є дуже важливою, адже вони й так працюють понаднормово, щоб врятувати якомога більше пацієнтів».
Денис Парамонов — про те, чому не думає про релокацію свого бізнесу з Харківщини до західних регіонів України (видання «OBOZ.UA», листопад 2024 року):
«Я був і залишаюсь категорично проти. Ми мали багато розмов з колективом про це, з органами влади на місцях, але я впевнений, що ми повинні залишатися там, з нашими людьми. Це не тільки навіть про робочі місця, яких потребують харків’яни та мешканці області, це насамперед взаємопідтримка, щоб люди не відчували, що перспектив немає, все виїжджає, роботи немає, магазини закриті тощо. У нас трапився приліт на територію Салтівського м’ясокомбінату, дякувати Богові, ніхто не постраждав, але роботу довелося зупинити, а колектив і вціліле обладнання перевести в Богодухів».
Дата оновлення: 21.11.24
Фото: колаж КВ
КиївВлада