Ще не пройшло і 15 років, як світ вперше дізнався про криптовалюти. Зараз про них чули практично всі: курс біткоїна вже давно перевищує 10 тис. доларів, а в окремі моменти він наближався до 60 тисяч.
МАТЕРІАЛ РОЗМІЩЕНИЙ НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ
Звісно, все більше людей хочуть мати цифрові заощадження. Адже вони можуть використовуватися на рівні з національною валютою, а також розглядатися як вигідні інвестиції. Популярність криптовалют продовжує зростати з ряду причин.
Децентралізація та анонімність системи
Всім відомо, що інфляція призводить до поступового знецінення грошей. Якщо фінансова система певної країни відчуває навантаження, то вартість грошей падає. Такий процес можливий з багатьох причин, в тому числі й через людський фактор.
Технологія блокчейн – децентралізована. На неї не впливає фінансова система чи керівництво банків. Тому вона вважається більш захищеною, ніж звичайні гроші. Набагато зручніше та безпечніше мати такі заощадження, ніж класти гроші в банк.
Крім того, банки чи окремі рахунки менше захищені, ніж криптогаманці. Якщо зберігати крипту невеликими частинами в різних гаманцях та використовувати складні паролі, то такий спосіб зберігання заощаджень набагато надійніший.
Перекази між користувачами абсолютно анонімні. Транзакції виглядають як обмін даними між гаманцями. Крім того, не можна скасувати чи змінити переказ. Це велика перевага, адже ніхто зі сторонніх осіб не може відслідкувати фінансовий стан певного користувача. В деяких випадках це дуже важливо.
Великий вибір криптовалют та низька комісія
При згадуванні цифрових грошей більшість користувачів уявляє символ біткоїна. Але існує близько 11 тисяч різноманітних видів криптовалют. Одні з них – покращені версії вже існуючих альткоїнів. Звісно, за вартістю жодна з версій не може наблизитися до першої крипти. Найбільш потенційними до інвестицій криптовалютами називають:
-
Ethereum;
-
Лайткоїн;
-
Dogecoin;
-
Solana;
-
Cardano та інші.
Спеціалісти стверджують, що кожен із варіантів має тенденцію до зростання курсу, тому в найвідоміші види можна вкластися.
Перекази між користувачами з різних точок планети мають таку ж комісію, як і для жителів однієї вулиці. Тобто родичам за кордон можна переказати біткоїни, не витрачаючись на послуги банків.
Популярність крипти зростає шаленими темпами. Її приймають до оплати відомі на весь світ інтернет-магазини, туристичні та інші компанії. Наявність електронних коштів на рахунку дозволяє замовити їжу, зробити ставку на спортивну подію чи орендувати житло майже в будь-якій країні.
Навіть керівництво країн розглядає версію з випуском національної криптовалюти, враховуючи її переваги. А в деяких країнах це вже реалізовано. Наприклад, у Китаї використовується цифровий юань. В деяких державах з високою інфляцією рекомендується зберігати заощадження лише в крипті. Наприклад, у Венесуелі.
В наступні роки тенденція зростання популярності продовжиться. Навіть в Україні біткоїн до оплати приймають сотні магазинів, які торгують різними товарами. Тому кожному жителю рекомендується мати цифрові заощадження.