Торгові індикатори: що це таке та як їх ефективно використовувати?

Торгові індикатори: що це таке та як їх ефективно використовувати?

Торгові індикатори — це такі програми, за допомогою яких аналізують поведінку ціни. Наприклад, якщо вам потрібна ціна біткойну на найближчий час, то вам не обійтися без індикаторів.

на правах реклами

Як працюють індикатори?

Прогнозування та оцінка цін — це складний процес. У його основі знаходяться математичні формули й алгоритми. Коли програма отримує якісь значення, вона їх трактує автоматично, а видає дані користувачу вже у спрощеному вигляді. Частіше за все, у форматі графічного звіту.

За допомогою цього інструменту можна:

  • визначати моделі;

  • оцінювати тренди на ринку;

  • приймати обґрунтоване рішення.

Технічні індикатори закривають багато організаційних питань. З ними можна робити торгові плани, стратегії. Завдяки цьому можна впливати на страхи та ринковий ажіотаж.

3 індикатори, які можна використовувати криптотрейдерам

Розглянемо деякі популярні технічні індикатори. Усі їх ви можете додати до інструментарію та використовувати для кращого розуміння ринку. Їх також можна використовувати в торговому інтерфейсі Binance.

OBV або Балансовий обсяг

Цей популярний індикатор ще називають інструментом імпульсу. За його допомогою можна визначити потік обсягів конкретного активу та силу цінових рухів.

Для використання балансового обсягу є одна передумова. Коли обсяг зростає без великої різниці в цінах, то ціна теж буде рухатися вгору. Тобто інструмент потрібен, аби прогнозувати зміни ціни на активи.

Щоб визначити тренд, треба враховувати обсяг. Зміна ціни при великих обсягах свідчить про їх стійкість. 

BB або Лінії Боллінджера

Індикатор Лінії Боллінджера назвали на честь видатного фінансового аналітика. Задача індикатора — вимірювати волатильність ринку, умови для перекупки та перепродажу. Завдяки цьому трейдери розуміють, коли треба входити чи виходити з позиції. Також індикатор може попереджати про розворот тренду.

У індикатора є три лінії:

  • Верхній — ступінь варіації цін протягом конкретного часу. Коли ціни до неї наближаються, це ознака перекупленості ринку.

  • Середня — визначає двадцятиденну просту ковзну середини. 

  • Нижня — має схоже значення з верхньою, але свідчить про перепроданість ринку.

Коли верхня й нижня лінії стискаються, це говорить про низьку волатильність. І навпаки — чим більше ця відстань між лініями, тим більше показник. Треба використовувати довші періоди для використання індикатора. На маленьких проміжках шум на графіку буде спотворювати реальну ситуацію.

RSI або Індекс відносної сили

RSI — це поширений індикатор. Його використовують, аби підрахувати величину й силу зміни ціни. В основі механізму закладено порівняння останнього приросту активу й останніх витрат. Осцилятор має значення від 0 до 100. За допомогою цього можна визначати наступне:

  • якщо значення перевищує 70, то ринок перекуплений;

  • нижче 30, ринок перепроданий.

Використовується цей індикатор на ринках з обмеженням в діапазоні. Тоді буде менше помилок.

Отже, індикатори — це помічники трейдера. Їх треба обов’язково додати до торгового інтерфейсу, аби краще розуміти ринок. 

Фото: соцмережі

КиївВлада

Автор:
Вероніка Злацька
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4