Ламінат – універсальне рішення для ситуацій, коли потрібно поєднати міцність, практичність та елегантність. З його допомогою вдасться створити неповторний дизайн інтер’єру, наголосити на перевагах і особливостях конкретного об’єкта. Широкий вибір дизайнів ламінату не обмежує дії та дозволить реалізувати будь-яке завдання. Виробникам вдається імітувати натуральний камінь, дерево та інші види поверхонь.
на правах реклами
Визначаючи, який ламінат буде куплено, необхідно також вивчити технічні характеристики та параметри. Деякі дизайнери використовують цей матеріал не тільки як покриття для підлоги, але і для створення певних елементів на стінах у вигляді настінних панелей.
Малюнок ламінату
Як матеріал, ламінат має особливу характеристику, смугастість, що дозволяє зробити акцент на малюнку, його перевагах та особливостях. Смуги можуть бути горизонтальні, вертикальні, широкі, вузькі, також мати комбінацію різних варіацій.
Зараз виробники випускають як одно-, дво-, три- чотирисмуговий ламінат, так і художній, багатосмуговий. Вибір варіанта виконання залежить від загальної композиції у дизайні інтер’єру.
Товщина та розмір
Залежно від марки ламінату та виробника ці параметри істотно відрізнятимуться. Зазвичай товщина ламінату від 6 до 14 мм, а довжина панелей від 800 до 2000 мм.
Якщо говорити про ширину, то ламінат за видовими характеристиками буває вузьким – відмінний спосіб імітувати паркетну дошку, ширина якої від 80 до 120 мм, стандартним, коли ширина від 120 до 200 мм та широким – ширина матеріалу понад 200 мм, що є чудовим варіантом для укладання підлоги у великих приміщеннях.
Вузькі планки мають найбільшу популярність завдяки імітації паркету.
Монтаж ламінату
Найбільш популярним є спосіб монтажу плаваючим або замковим методом, коли під ламінат встановлюється підкладка, після чого планки з’єднуються між собою спеціальними торцевими замками. При необхідності таку підлогу в майбутньому можна легко розібрати або замінити окремі планки.
Клейовий тип відрізняється стійкістю до деформацій, а нанесення розчину на ламінаті є спеціальні майданчики. Такий варіант необхідний при тривалому навантаженні на ламінат, що збільшить міцність матеріалу у місцях з’єднання.
Як обрати ламінат?
Попередньо обирається бренд і тут складно сказати, хто кращий чи гірший. Важливо оцінити наявність асортименту та гарантії від виробника. Якість та характеристики детально оцінюються, щоб у результаті була можливість вибрати матеріал, що відповідає запитам. Дизайн вибирається індивідуально, але найчастіше – імітація натурального дерева.
Читайте також: Приватна оселя з газобетону: основні правила будівництва та український бренд
Фото: з відкритих джерел