Аудитори з російським “корінням” не матимуть доступу до інформації про українські фінанси – прийнято закон

Аудитори з російським “корінням” не матимуть доступу до інформації про українські фінанси - прийнято закон

Верховна Рада (ВР) прийняла за основу і в цілому й передала на підпис президенту законопроєкт, який обмежує доступ до відомостей про фінансову діяльність українських підприємств тих суб’єктів аудиторської діяльності, кінцевими бенефіціарами яких є громадяни рф. Закон також “стимулює” аудиторську діяльність в Україні в період дії воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки країни.

Про це KВ стало відомо за підсумками пленарного засідання ВР, що відбулось 31 травня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законопроект №7347 “Про внесення змін до Закону України “Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність” щодо забезпечення аудиторської діяльності на період дії воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки” за основу та в цілому підтримали 316 народних депутатів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Прийнятий проект закону, зокрема, передбачає виключення з Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності аудиторів, які “мають громадянство країни, що здійснює збройну агресію проти України, або включені до відповідних публічних реєстрів країни, що здійснює збройну агресію проти України, або працюють чи мають власність, здійснюють управління аудиторськими фірмами, що зареєстровані у країні, що здійснює збройну агресію проти України, а також суб’єктів аудиторської діяльності, які мають у складі засновників (учасників, акціонерів) прямо або опосередковано громадян чи суб’єктів господарювання країни, що здійснює збройну агресію проти України, а також які є учасниками мережі, зареєстрованої на території країни, що здійснює збройну агресію проти України, та невключення до Реєстру відповідних аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності”.

З іншого боку, закон зупиняє на час воєнного стану вимоги щодо проходження стажування кандидатів у аудитори, спрощує порядок атестації.

Зменшується фінансове навантаження на аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності – тимчасово можна буде не сплачувати внески у відсотках від суми договорів з обов’язкового аудиту на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю (ОСНАД) та Аудиторській палаті України (АПУ).

Також зменшується фіксований платіж до 1 мінімальної заробітної плати на користь ОСНАД та 0,1 мінімальної заробітної плати на користь АПУ. Аудитори звільняються від сплати членських внесків до АПУ.

Тимчасово зупиняється перебіг строків чинності Свідоцтва про складання іспитів з теоретичних знань та кваліфікаційного іспиту, строку подання змін у відомостях, внесених до Реєстру, періодичності проходження суб’єктами аудиторської діяльності контролю якості аудиторських послуг та строку виконання ними обов’язкових рекомендацій і строку розгляду дисциплінарних справ аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності.

Як сказано в Пояснювальній записці до законопроекту, “аудитори або суб’єкти аудиторської діяльності, які мають право на провадження аудиторської діяльності в Україні, під час надання відповідних послуг мають повний доступ до відомостей щодо фінансової діяльності підприємств, які ними перевіряються (первинні документи, фінансова звітність, звіти про управління тощо), тому надзвичайно важливо створити правові механізми припинення аудиторської діяльності в Україні аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, які пов’язані з країною, що здійснює збройну агресію проти України”. 

Читайте: Кабмин предлагает Раде ввести е-аудит для налогоплательщиков

Фото: Економічна правда

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4