ЧАЕС вдалося забезпечити додатковим запасом дизельного палива

ЧАЕС вдалося забезпечити додатковим запасом дизельного палива

Чорнобильську АЕС вдалося забезпечити додатковим запасом дизельного палива для електростанцій, що забезпечують аварійне електроживлення сховищ відпрацьованого ядерного палива. Тривають спроби відновити зовнішнє електропостачання майданчика.

Про це KV стало відомо з повідомлення Державної інспекції ядерного регулювання України.

Повідомляється, що всі об’єкти ДСП “Чорнобильська АЕС”, що знаходяться у зоні відчуження, продовжують перебувати під контролем військових країни-агресора.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Починаючи з 11:22 09.03.2022 на майданчику ДСП “Чорнобильська АЕС” відсутнє електропостачання та, відповідно, відсутній будь-який зв’язок із персоналом ДСП “Чорнобильська АЕС”, що безпосередньо знаходиться на майданчику. Регулюючий контроль за станом ядерної та радіаційної безпеки на майданчику ДСП “Чорнобильська АЕС” та на території зони відчуження, а також контроль ядерних матеріалів на підприємстві неможливий. Робота Автоматизованої системи радіаційного контролю зони відчуження досі не відновлена”, – заявили в Держінспекції ядерного регулювання.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

В інспекції відмітили, що реальна ситуація на майданчику наразі не відома.

“За інформацією керівництва ДСП “Чорнобильська АЕС”, що наразі знаходиться у місті Славутич, майданчик АЕС вдалось забезпечити додатковим запасом дизельного палива для дизельних електростанцій, що забезпечують аварійне електроживлення сховищ відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1 та СВЯП-2), а також Нового безпечного конфайменту над об’єктом “Укриття”. Тривають спроби відновити зовнішнє електропостачання майданчика”, – повідомили в інспекції.

Також нагадаємо, вчора жителі Славутича зібралися на площі і вимагали організувати “зелений коридор” для працівників ЧАЕС.


Мер міста Юрій Фомічев звернувся до України і всього світу, нагадавши, що від початку війни, вже другий тиждень як Чорнобильська АЕС захоплена окупантами і не відбувається зміна працівників. 

“Захоплювати ядерні об’єкти – це тероризм. Два тижні наші люди залишаються там без зміни. Вони виснажені, втомлені. Вони тримають ядерний об’єкт на своїх плечах. Це загроза для всього світу. Ми закликаємо дати “зелений коридор”, щоб замінити працівників і щоб люди працювали якісно. Не може війна стосуватися ядерних об’єктів”, – зауважив Юрій Фомічев.

Нагадаємо, у Мінобороні заявляють про підготовку можливого теракту на Чорнобильській АЕС за наказом Путіна. відмічається, що на контрольованій російськими військами ЧАЕС планується створення техногенної катастрофи, відповідальність за яку окупанти спробують перекласти на Україну.

Читайте: Путін готує теракт на ЧАЕС, – ГУР Міноборони

Фото: УП

КиевVласть

Автор:
Алена Момот
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не вічний мер: хто з міських голів Київщини ризикує не переобратись на новий строк
Не вічний мер: хто з міських голів Київщини ризикує не переобратись на новий строк
10:00 Офіс Президента тестує ідею законодавчого обмеження кількості каденцій для міських голів до двох за життя. Така ініціатива вже спричинила дискусії в політичному середовищі,…
Чуже чи своє: “Київський метрополітен” судиться за будівлю на Подолі заради “будівництва метро на Троєщину”
Чуже чи своє: “Київський метрополітен” судиться за будівлю на Подолі заради “будівництва метро на Троєщину”
09:00 КП “Київський метрополітен” намагається в судовому порядку витребувати із володіння ТОВ “ВМ Солюшнс”, що входить до орбіти бізнесменів Максима Школьника і Андрія Козіна…
Суди “за історію”: компанія Дробота-Плачкова не змогла скасувати охоронний статус будівлі на столичному Подолі
Суди “за історію”: компанія Дробота-Плачкова не змогла скасувати охоронний статус будівлі на столичному Подолі
09:00 У столиці триває скандал навколо можливого знищення старовинної будівлі – колишніх лазень купця Михайла Бубнова на вул. Набережно-Хрещатицькій (орієнтовно 1822 року побудови). Власник…
Banner
QlU7mDx4