КП “Плесо” під кінець року 61,88 млн гривень замовило обстеження та розчистку річки Либідь на ділянці між Столичним шосе та Дніпром. Активісти поставили під сумнів обґрунтованість такої вартості, оскільки масштабних капітальних робіт на руслі не передбачено: займатимуться очищенням водойми від сміття, повалених дерев та кущів.
Як стало відомо КВ з оголошення електронної системи Prozorro, у листопаді 2024 року КП “Плесо” (*) уклало з ТОВ “Арсенал-Буд Монтаж” (**) договір на обстеження та розчистку русла річки Либідь у Солом’янському, Шевченківському та Голосіївському районах та приведення його до належного технічного стану. Ціна договору становить 61,88 млн гривень.
Згідно з укладеним договором, наводитимуть лад на ділянці русла річки між Столичним шосе та річкою Дніпро. В перелік робіт входить вирізання кущів, розчищення від повалених дерев, вивіз сміття, розробка та вивезення грунту, відновлення благоустрою. Термін виконання – до кінця вересня 2025 року.
За вказаний підряд разом із ТОВ “Арсенал-Буд Монтаж” змагалося ТОВ “ПМК-Київ”, яке готове було виконати роботи майже на 7 млн гривень дешевше і якого спочатку визнали переможцем. Однак “Арсенал-Буд Монтаж” вказало на недоліки в поданій “ПМК-Київ” документації, зокрема, щодо визначення класу наслідків для будівельних робіт, а не ремонтних, що впливає на ціну договору. В результаті “ПМК-Київ” було дискваліфіковано, а перемога дісталася ТОВ “Арсенал-Буд Монтаж”.
Читайте: Активісти закликали киян захистити річку Либідь
За даними співзасновниці ГО “ГР “Почайна” Аннабелли Моріної, в рамках вказаної угоди розчистці підлягає шматочок природного русла довжиною 350 метрів. Активістка наголошувала, що перелік робіт не передбачає дороговартісної ревіталізації, заміни лотка на природне укріплення. Вона зауважила, що такі роботи і на значно більшій ділянці – 650 метрів – замовлені для русла річки Почайні, а оцінені вони на 22 млн гривень менше, ніж розчистка Либеді.
Зазначимо, що КП “Плесо” довірило ТОВ “Арсенал-Буд Монтаж” обстеження та розчистку русла Либеді не вперше. Протягом останніх трьох років цими роботами на різних ділянках водойми займається виключно вказана фірма – окрім нинішнього, було укладено ще два договори. Перший (ціна – 7,83 млн гривень) підписали в листопаді 2021 року, другий (ціна – 13,98 млн гривень) – у вересні 2023-го. Обидві угоди стосувалися ділянки від вул. Саперно-Слобідської до урочища Лиса Гора.
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Арсенал-Буд Монтаж” зареєстровано у 2015 році у місті Южноукраїнськ Миколаївської області. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Керівником є Денис Стародубцев, а засновником – Андрій Шиманович, у якого немає більше ніякого бізнесу.
У 2016 та 2017 роках ТОВ “Арсенал-Буд Монтаж” очолювала Марина Васютинська. За кілька років до цього вона обіймала посаду директора львівського ТОВ “Форпостінвест” з бізнес-групи Віктора Медведчука.
За даними Clarity Project, за підсумками участі у публічних закупівлях ТОВ “Арсенал-Буд Монтаж” підписало 16 договорів майже на 140 млн гривень. Найбільший замовник компанії – столичне КП “Плесо”.
КП “Плесо” з 26 квітня 2021 року очолює В’ячеслав Савицький. Зазначене КП підпорядковане Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міськдержадміністрації (КМДА) (до червня 2023 року – Управління екології та природних ресурсів), яким з 11 січня 2021 року керує Олександр Возний. Сферою екології опікується заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
* КП “Плесо” (код ЄДРПОУ: 23505151)
** ТОВ “Арсенал-Буд Монтаж” (код ЄДРПОУ: 39781315)
Фото: КМДА
КиївВладаАльона Момот