Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 29 листопада викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди. Хабар у розмірі 35 тис. доларів призначався за ухвалення рішення про скасування арешту майна.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та інформації Національного бюро розслідувань (НАБУ).
“Встановлено, що 28 листопада “суддя-посередник” отримав від представника приватної компанії неправомірну вигоду за задоволення скарги на ухвалу місцевого суду про накладення арешту на повітряні судна”, – йдеться в повідомленні САП.
“10 тис. доларів суддя-посередник залишив собі, а 25 тис. доларів поклав у коробку з-під віскі для подальшої передачі колегам”, – повідомили в НАБУ.
У САП інформували, що 29 листопада 25 тис. доларів були розподілені між всіма членами колегії суддів, які здійснювали апеляційний розгляд. Під час обшуків за місцем знаходження та проживання суддів детективи вилучили кошти, одержані в якості неправомірної вигоди.
Вирішується питання щодо повідомлення суддям про підозру. Попередня кваліфікація: ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 КК України.
Антикорупційні органи не називають прізвищ фігурантів, та, за інформацією низки ЗМІ, йдеться про суддів Юрія Сливу, Віктора Глиняного, Ігоря Паленика та В’ячеслава Дзюбіна.
Водночас, за даними джерел Центру Протидії Корупції у САП, фігурантів підозрюють в отриманні хабара за рішення про скасування арешту майна однієї з фірм зі справи експрезидента “Мотор-Січі” В’ячеслава Богуслаєва.
Нагадаємо, у жовтні 2023 року СБУ спільно з Офісом генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва та директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства. Посадовців підозрюють в роботі на агресора, накладено арешт на їх майно на загальну суму у понад 12 млрд гривень.
Фото: САП