У 2025 році учні початкових класів продовжать одержувати безкоштовне гаряче харчування. Держава виділяє щонайменше 2,8 млрд грн для забезпечення гарячих обідів у початковій школі, кошти будуть перераховані місцевим громадам. Водночас держава шукає можливості, аби організувати гаряче харчування для всіх школярів та працює над реформою шкільної освіти, яка включатиме модернізацію їдалень, оновлене шкільне меню та підтримку освітян.
Про це, як дізналася КВ, повідомила очільниця партії “Слуга Народу” та народний депутат Олена Шуляк.
“Харчування українських школярів має бути на найвищому рівні, оскільки якісна їжа сьогодні є запорукою здорового майбутнього наших дітей. Саме тому для Президента Володимира Зеленського, Першої леді Олени Зеленської та всієї команди влади, зокрема й партії “Слуга Народу”, цей напрямок залишається в фокусі уваги. Якщо раніше гарячі обіди переважно мали лише учні-пільговики, а фінансування покривалося коштом місцевих бюджетів, то тепер же, починаючи із жовтня минулого року, держава гарантує гаряче харчування для всіх учнів початкових класів”, – говорить Олена Шуляк.
Вона додає, що держава водночас шукає можливостей, щоб організувати гаряче харчування загалом для всіх школярів – як початкових, так середніх і старших класів.
“Партія “Слуга Народу” буде працювати над тим, щоб це сталося якомога швидше. Впровадження гарячого харчування – один із кроків реформи шкільного харчування, яку ініціювала кілька років тому та якою опікується перша леді Олена Зеленська”, – зауважила нардепка.
За її словами, реформа, зокрема, передбачає оновлення шкільного меню, яке включатиме більше злакових, овочів, фруктів та інших корисних продуктів, та модернізацію харчоблоків та шкільних їдалень. На ці два напрями держава планує спрямувати 1,2 млрд гривень. Зокрема, за ці кошти закуповуватимуть нову сучасну техніку для готування їжі: пароконвектомати, жаровні та пекарські шафи, електроплити, морозильні скрині та інше устаткування.
Як раніше повідомляла голова партії “Слуга Народу”, цьогоріч підтримку отримають й безпосередньо українські педагоги.
“Від початку року вони отримуватимуть надбавки в 1000 гривень “на руки”. Вже з вересня 2025, з початку нового навчального року, ця сума зросте вдвічі – до 2000 гривень кожному вчителю. Надбавка передбачена для всіх педагогічних працівників у школах, а їх майже пів мільйона: це вчителі, психологи, керівники гуртків та груп продовженого дня. Доплати нараховуватимуть щомісяця, тому загалом педагоги на повній ставці у 2025 році додатково отримають 16 тис. гривень. На це спрямовують 12 млрд гривень”. – розповіла Шуляк.
Додаткові виплати вчителям, як додала вона, один з елементів комплексної програми зимової підтримки від української влади, яка спрямована на підтримку тих українців, які цього найбільше потребують.
“Партія “Слуга Народу” на центральному рівні в парламенті, наші фракції в місцевих радах по всій країні завжди підтримували та будуть підтримувати всі рішення, що стосуються покращення навчального процесу”, – резюмує Олена Шуляк.
Нагадаємо, що у Верховній Раді України обговорили кроки для запобігання демографічній кризі, які сприятимуть поверненню українців додому, у першу чергу, із-за кордону. У партії «Слуга Народу» наголосили, що повернення українців залежить не лише від завершення війни, а й від можливості знайти роботу та забезпечити себе житлом. Очільниця партії Олена Шуляк зазначила, що розв’язання житлового питання потребує трьох ключових напрямків роботи: продовження програми «єВідновлення», доступніші умови іпотеки «єОселя» та розроблення нового житлового кодексу.
Фото: sluga-narodu
КиївВладаІнна Міхно