До України екстрадовано підозрюваного на заволодіння 5 млн гривень “Укрзалізниці” під час закупівлі ПЛР-тестів

До України екстрадовано підозрюваного на заволодіння 5 млн гривень “Укрзалізниці” під час закупівлі ПЛР-тестів

Зі Словаччини екстрадовано одного із підозрюваних у причетності до корупційної схеми при закупівлі ПЛР-тестів на COVID-19 для АТ “Укрзалізниця”. Приватний підприємець перебував у міжнародному розшуку з 2022 року. Після передачі затриманого українській стороні йому буде обрано запобіжний захід.


Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та інформації Національного бюро розслідувань (НАБУ).


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“З 2022 року вказана особа перебувала у міжнародному розшуку. Влітку 2023 року завдяки співпраці з компетентними органами Словацької Республіки підозрюваного затримали, а екстрадиційний запит України задовольнили. 11 серпня 2023 року вказану особу екстрадовано в Україну”, – повідомили в САП.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Зазначається, що чоловік є одним з підозрюваних у справі щодо замаху на заволодіння грошовими коштами у розмірі 5 млн гривень під час закупівлі ПЛР-тестів, а саме представником комерційної структури.


Згідно з іфнормацією НАБУ, у вересні-грудні 2020 року “Укрзалізниця” організувала публічні закупівлі 11 тис. ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові, зокрема 1280 замість 837 гривень за тест.


“Однак, структурні підрозділи АТ “Укрзалізниця” відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. І у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн гривень”, – зазначили в антикорупційному бюро.

У червні 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру шістьом особам. Наприкінці жовтня коло підозрюваних збільшилося до восьми осіб.

Після передачі затриманого українській стороні йому буде обрано запобіжний захід.

Нагадаємо, прокурори САП та детективи НАБУ повідомили про підозру власнику групи “Фінанси і кредит” Костянтину Жеваго. Справа стосується надання хабара голові та суддям Верховного Суду. У вересні 2022 року ДБР підтвердило його місцезнаходження та відправило у відповідні країни ЄС документи на екстрадицію Жеваго. 

Читайте: НАБУ та САП розшукують екснардепа Андрія Деркача

Фото: САП

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
19:00 Генпрокурор Руслан Кравченко призначив з 1 липня керівником Київської обласної прокуратури Дмитра Прокудіна, що замінив на цій посаді Максима Крима, який тепер посідає…
Сумнівні кордони: Київ і область судяться за землю на околиці Гостомелю
Сумнівні кордони: Київ і область судяться за землю на околиці Гостомелю
09:00 Конфліктам навколо приналежності окремих земель на околицях Києва, схоже, немає кінця-краю. Наразі Київрада в судовому порядку оскаржує рішення Київоблради від грудня 2019 року,…
Дороги столичні, схеми класичні: Нацполіція розслідує чергові бюджетні “розпили” у “Київавтодорі”
Дороги столичні, схеми класичні: Нацполіція розслідує чергові бюджетні “розпили” у “Київавтодорі”
09:00 Нацполіція розслідує низку кримінальних проваджень за фактами можливих бюджетних “розпилів” посадовцями КК “Київавтодор” та її підрядників і постачальників. Правоохоронці наразі вивчають реалізацію 5…
Banner
QlU7mDx4