До Верховної Ради внесено проєкт держбюджету на 2025 рік

До Верховної Ради внесено проєкт держбюджету на 2025 рік

До Верховної Ради України внесено проєкт державного бюджету на 2025 рік. Напередодні Кабмін затвердив план головного кошторису держави на наступний рік.

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні народного депутата Ярослава Железняка.

“Офіційно 14 вересня внесли в Раду) Правда поки без додатків, але чекаємо їх”, – написав Железняк.

До Верховної Ради внесено проєкт держбюджету на 2025 рік

За карткою законопроєкту на сайті ВР, 14 вересня проєкт Держбюджету був отриманий Верховною Радою та переданий на розгляд керівництву парламенту. 

Згідно з повідомленням на Урядовому порталі, 13 вересня, Кабмін схвалив проект Державного бюджету України на 2025 рік.

Зазначається, що доходи загального фонду Держбюджету наступного року (без урахування офіційних трансфертів і грантів) передбачені на рівні 2007,4 млрд грн; видатки загального фонду Державного бюджету становлять 3643,6 млрд грн.

Фінансовий ресурс на сектор безпеки та оборони у 2025 році зросте до 2223 млрд грн, що становить 26,3% від прогнозованого ВВП країни. Допомога ветеранам війни – фінансування програм підтримки збережено на рівні поточного року, з урахуванням розподілу інвестиційних проектів. 

Кошти для ВПО, особам з інвалідністю, пільги та субсидії, трансферти Пенсійному фонду на виплату пенсій будуть враховані у повному обсязі. Окрім того, у 2025 році будуть індексовані пенсії (з 1 березня 2025 року).

На підтримку соціально незахищених громадян виділено 419,2 млрд грн, з яких 237,9 млрд грн спрямовується Пенсійному фонду на виплати пенсій, 127,9 млрд грн – на допомогу малозабезпеченим сім’ям та особам у складних життєвих обставинах, а 42,3 млрд грн — на виплату пільг і субсидій

Видатки на охорону здоров’я становитимуть 210,7 млрд гривнь. На освіту заплановано 169,3 млрд гривень. Також передбачено 9,6 млрд грн на розвиток культури та інформаційного простору.

Для підтримки регіонів передбачено 12,2 млрд грн у вигляді субвенції на компенсацію різниці в тарифах. Передбачено 1 млрд грн на гуманітарне розмінування земель.  Соціальні стандарти, зокрема мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум, залишаються на рівні грудня 2024 року.

Читайте: Гуманітарне розмінування: Шмигаль анонсував ринок для приватних операторів

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Земельні війни: “кооператив Рябікіна” не втрачає надію забудувати житлом територію ландшафтного заказника "Жуків острів"
Земельні війни: “кооператив Рябікіна” не втрачає надію забудувати житлом територію ландшафтного заказника “Жуків острів”
09:00 У столиці продовжуються боротьба за земельну ділянку площею 5,1 га на вул. Лютневій, що на Жуковому острові. В 2024 році міська прокуратура добилася…
Banner
QlU7mDx4