Дослідження незалежних науковців доводять, що Київ поступово перетворюється на бетонне гетто, – КЕКЦ

Дослідження незалежних науковців доводять, що Київ поступово перетворюється на бетонне гетто, - КЕКЦ

У Київському еколого-культурному центрі стверджують, що деякі райони столиці поступово перетворюються на бетонні гетто. На підтвердження таких висновків екологи наводять результати різних досліджень незалежних науковців та аналіз супутникових знімків території Києва.

Про це KВ дізналась з повідомлення пресслужби Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Київська влада, “Київзеленбуд” постійно розповідають киянам про тисячі посаджених кущів та дерев. Кличко часто під камери відкриває нові парки. Складається враження, що Київ стає ще зеленішим. Але чи так воно насправді?” – запитують екологи.

Як повідомили у КЕКЦ, нещодавно спеціалісти з організації “Візіком”, які займаються топографією, за допомогою супутникових знімків, підрахували, скільки кв. м. зелених насаджень припадає на одного киянина у тому чи іншому районі Києва. При цьому за основу було взято класичні радянські 25 кв. м на одного городянина, тобто екологічний стандарт, який існував в Українській РСР.

“Після проведених досліджень виявилося, що деякі райони Києва практично перетворені на бетонні гетто”, – заявили у КЕКЦ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з повідомленням, Лівобережний та Поділ мають лише 12 кв. м зелених насаджень на особу, Оболонь та Позняки – 8 кв. м на особу, Троєщина – 9 кв. м на одного городянина. Найменше зелені фахівці нарахували на Осокорках – лише 5 кв. м. на людину. 

Також у КЕКЦ розповіли про ще один показник – площа зелених зон у відсотках від загальної площі міста. Наприклад, у Лондоні вона становить 33%, у Мадриді-35%.

У столичних районах цей показник різниться. На Березняках площа зелених зон становить становить лише 27%, на Оболоні – 18%, на Осокорках – 12%, на Подолі – 21%, на Позняках – 15%, на Троєщині – 20%.

“Тобто ми бачимо, що практично всі нові житлові масиви були побудовані в Києві за повного ігнорування екологічних норм і стандартів, і зелені в них практично немає”, – зазначають екологи.

Водночас екологи відмічають, що у старих районах Києва, крім Подолу, становище із зеленими зонами краще. Наприклад, Печерськ має 42 кв. м зелені на особу, або 42% зелені на район. Це навіть майже вдвічі перевищує “радянські екологічні стандарти”.

Також у КЕКЦ зазначають, що у столиці за останні роки значно погіршився ще один показник – рейтинг забрудненості.

“Київ за останні роки з одного з найзеленіших міст Європи перетворився на одне з найбрудніших міст Європи та світу. Про це свідчать постійні ”антирейтинги” Києва”, – говорять екологи.

У КЕКЦ також зауважили, що Генплан Києва передбачає до 2041 року будівництво низки нових житлових масивів. 

“Це означає, що будуть знищуватися зелені зони, що залишилися. Недарма, серед 120 депутатів Київради близько 80 – забудовники або їхні представники”, – заявили у КЕКЦ.

Нагадаємо, комунальне об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень “Київзеленбуд” вирішило, що саме час здійснити капітальний ремонт скверу біля кінотеатру “Кіото” між вул. Академіка Курчатова та вул. Мілютенка у Деснянському районі столиці. Хто саме займеться капремонтом скверу – визначить аукціон 31 жовтня.

Читайте: Київзеленбуд витратить 2,5 млн гривень на ремонт скверу біля кінотеатру “Кіото”

Фото: КЕКЦ.

КиївВлада

Автор:
Бровко Ігор
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Banner
QlU7mDx4