Під час виїзного засідання комісії Київської облради (КОР) з питань екології в Баришівській громаді було встановлено, що ставок «Хлопківський» біля села Дернівка перебуває в приватній власності – приватизований на фізичних осіб як землі ОСГ по 2 га. землі. Відповідні документи було вирішено передати до Київської обласної прокуратури з проханням звернутись до суду з позовом про витребування у державну власність цього водного обʼєкту.
Про це, як стало відомо КВ стало, проінформував сьогодні на своїй сторінці в Facebook голова комісії Київоблради з питань екології, природокористування, земельних відносин, водних ресурсів та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Роман Титикало.
“Водні об’єкти не можуть знаходитися у власності приватних осіб, крім випадків, коли хтось викопав на своїй ділянці “копанку”. Але ту мова фактично йде про озеро, яке значиться в реєстрі водних об’єктів і відображено в Схемі планування Київської області. Тобто є всі підстави вважати, що водний об’єкт було передано в приватну власність приватних осіб незаконно. Тому ми підготували документи для прокуратури, щоб озеро було повернуто у державну власність”,- пояснив КВ Титикало.
З відповіді Департаменту містобудування і архітектури КМДА за запит Романа Титикало випливає, що на ставок «Хлопківський» біля села Дернівка, дійсно, накладаються земельні ділянки з кадастровими номерами 3220282000:06:037:0002 площею 1.9982 га і 3220282000:06:037:0003 площею 1.9997 га. Цей водний об’єкт межує з лісовим масивом і розташован на ландшафтно-рекреаційній території за межами населених пунктів. Ця територія віднесена до меліорованих земель осушувальної системи річок Трубіж та Стара Красилівка.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав, обидві вказані земельні ділянки наразі належать громадянці України Кирієнко Ларисі Іванівні на підставі договорів купівлі-продажу, датованих листопадом 2019 року.
Зазначимо, Київщина в останні роки є лідером України зі створення об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ). З 2021-го під охорону держави в області було взято 70 таких територій, завдяки чому в пристоличному регіоні вже нараховується 304 заповідні об’єкти. Серед нових територій, на яких тепер обмежено вплив “людських факторів” – заказники “Казковий яр” та “Річка-герой Ірпінь”, ландшафтний парк “Студениківський” тощо. Екологи пов’язують активізацію цих процесів з позицією обласної влади, зокрема – роботою у цьому напрямку голови профільної комісії Київоблради Романа Титикала.
Фото: Комісія КОР з екології
Олексій Вєтров