Ексдиректора ДП “Поліграфкомбінат ”Україна” викрили на організації схеми легалізації та привласнення 450 млн гривень

Ексдиректора ДП “Поліграфкомбінат ”Україна" викрили на організації схеми легалізації та привласнення 450 млн гривень

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) у складі слідчої групи, до якої ввійшли правоохоронці Естонії та Франції, викрили схему привласнення та легалізації коштів, організовану колишнім директором державного підприємства (ДП) “Поліграфічний комбінат “Україна”. Йдеться про оборудку, яка діяла впродовж 2013-2016 років, коди держпідприємство очолював також вже колишній міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Розслідування встановило, що екс-директор ДП “Поліграфкомбінат” для власного збагачення при закупівлі розхідних матеріалів для виготовлення документів (зокрема паспортів для виїзду за кордон та ін.) використав підконтрольну йому компанію зареєстровану у Республіці Естонія”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що матеріали для українського державного підприємства закуповувались не напряму у виробників, а через цю підконтрольну посадовцю компанію-прокладку. У такий спосіб ціни завищували у 4-6 разів.

“Це дозволило зосередити на рахунках естонської компанії суму у розмірі, який еквівалентний сумі близько півмільярда гривень. Після чого такі кошти, переказувались на рахунки великої кількості компаній, зареєстрованих в різних країнах”, – повідомили в САП.

В Естонській Республіці українському держслужбовцю сприяли двоє громадян цієї країни. В Україні колишній високопосадовець залучив наближену до себе особу та одного із начальників відділів ДП “Поліграфкомбінат” для допомоги у реалізації схеми.

Встановлено, що схема діяла впродовж 2013-2016 років. Вартість продукції ДП “Поліграфкомбінат” була штучно збільшена за рахунок корупційної складової. 

“Також підозрювані зареєстрували на іноземну компанію право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів. У такий спосіб зловмисники отримували додаткову винагороду у формі роялті. Кожен громадянин України при оформленні документів (насамперед паспортів для виїзду за кордон) був змушений платити завищену ціну”, – зауважили прокурори.

Фігурантам повідомлено про підозру у заволодінні та легалізації коштів. Крім того, вжито заходів та припинено безпідставну виплату роялті іноземній компанії. 

Водночас в Естонській Республіці викрито її громадянина, який перевіряється правоохоронними органами різних країн на причетність до організації складної системи відмивання коштів по цілому світу. Окрім нього правоохоронцями Естонії повідомлено про підозру у легалізації коштів ще трьом громадянам Естонії. Французькими правоохоронцями надається оцінка законності інших осіб на території Франції.

У повідомленні не вказують прізвища фігуранта, але слід зазначити, що ДП “Поліграфічний комбінат “Україна” впродовж 2011—2016 очолював Максим Степанов. 

У березні 2020 року Степанова призначили міністром охорони здоров’я України в Кабінеті міністрів Дениса Шмигаля. Його було звільнено Радою 18 травня 2021 року. Основна претензія, яка була озвучена на його адресу як з боку прем’єр-міністра, так і депутатів – провал кампанії вакцинації у країні. При цьому сам Степанов з посади міністра йти не хотів, хоча його вмовляли зробити це в Офісі президента.

Читайте: Парламент відправив у відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова

Фото:  відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4