Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відмовив росії у позові, в якому країна-агресор звинувачувала Україну у відповідальності за збиття в українському повітряному просторі літака рейсу MH17, а також висувала назку інших звинувачень.
Про це KВ довідалась з повідомлення на сайті Міністерства юстиції Україні.
“Європейський суд з прав людини оголосив рішення у справі “росія проти України” (№ 36958/21).
Так, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позовних вимог рф у повному обсязі”, – сказано в повідомленні.
Згідно повідомлення, згадана справа виникла на підставі заяви, поданої проти України урядом росії 22 липня 2021 року за статтею 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини.
“Ця скарга росії – єдина міждержавна скарга проти України. Вона висунута за 10 групами звинувачень.
Так, рф закидала Україні нібито адміністративні практики “вбивств, викрадень, примусового переселення, втручання у виборче право, обмеженнях на використання російської мови та напади на російські посольства і консульства”.
У цій скарзі рф також спробувала приписати Україні відповідальність за катастрофу авіалайнера MH17, тому що Україна “не закрила повітряний простір”.
Москва також скаржилась на блокування Північно-Кримського каналу та просила ЄСПЛ застосувати тимчасові заходи, зокрема, зобов’язати Україну відновити подачу води до Криму та припинити “утиски” у використанні російської мови.
Але суд одразу відмовив у цьому”, – інформує український Мін’юст.
Читайте: На Донеччині збили літак Боїнг-777, загинули 295 людей (відео)
“Росія сплутала ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали усі міфи російської пропаганди. Зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш – у них з’явився додатковий медіа-майданчик для промивання мізків та медіа-привід. Але з юридичної точки зору їх очікує неминуча поразка”, – коментував свого часу подання позову росією міністр юстиції Денис Малюська.
“Саме так, власне, і відбулося: після ретельного дослідження Судом представлених державою-позивачем матеріалів і доказів, а також враховуючи поведінку росії та відсутність будь-якої співпраці з березня 2022 року, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позову у повному обсязі та вилучив його з реєстру справ”, – заключає реліз Мін’юсту.
Читайте: МЗС України заявило про нелегітимність перебування росії в ООН
Фото: Euromaidan Press