Фірташ отримав від СБУ та БЕБ повідомлення про підозру в привласненні державного газу

Фірташ отримав від СБУ та БЕБ повідомлення про підозру в привласненні державного газу

“Інтерфакс-Україна” пише, що власник Group DF олігарх Дмитро Фірташ (на фото) отримав від Служби безпеки України (СБУ) та Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомлення про підозру в справі про незаконне привласнення державного газу.

Про це KВ стало відомо з повідомлення “Інтерфакс-Україна” з посиланням на джерела агентства та офіційних повідомлень СБУ та БЕБ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Власник Group DF бізнесмен  Дмитро Фірташ отримав від Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки повідомлення про підозру, повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в правоохоронних органах.

Згідно з інформацією джерела, підозру вручають Фірташу та вісьмом топменеджерам його компаній. З ранку понеділка відбуваються обшуки в керівників фірм олігарха (Регіональна газова компанія, “ЙЕ Енергія”) та облгазів”, – йдеться у повідомленні “Інтерфакс-Україна”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У ньому сказано, що правоохоронці викрили схему, згідно з якою підконтрольні Фірташу структури купували паливо в його компанії, але насправді отримували 30% від обсягів. 

Штучний дефіцит покривали за рахунок державного газу, частину грошей привласнював собі Фірташ.

Згідно з даними джерела, за сім років така схема завдала збитків бюджету країни на 18 млрд гривень.

Згідно релізу СБУ, До організації оборудки причетні підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ і топменеджмент підконтрольних йому компаній. Серед них керівники “Регіональної Газової Компанії” (РГК), яка фактично управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України. За даними судово-економічної експертизи, лише протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитки на понад 4,2 млрд гривень.

На підставі зібраних доказів Фірташу, двом керівникам ТОВ “РГК”, керівнику ТОВ “ЙЕ ЕНЕРГІЯ” і п’ятьом очільникам облгазів повідомлено про підозру за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою, легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).  З них – п’ятьом фігурантам підозру повідомлено заочно, оскільки вони переховуються від правосуддя за кордоном. Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук.

Служба безпеки оприлюднила аудіозаписи розмов олігарха Дмитра Фірташа з керівником групи РГК Олексієм Тютюнником, які свідчать про махінації з реєстрами та спроби приховати кошти облгазів від арешту.

БЕБ уточнює, що підозри оголошені Фірташу, трьом керівникам РГК і п’ятьом очільникам облгазів.

Нагадаємо, у середині березня на обласних газорозподільних компаніях, що належать Фірташу, розпочалися обшуки.

“Дзеркало тижня” нагадує, що певний час тому держава намагалася повернути через суд газові мережі, які були безпідставно передані в експлуатацію компаніям Дмитра Фірташа.  Проте – безуспішно. Ще рік тому облгази Фірташа були фактичними монополістами, які обслуговували переважну більшість населення України, як щоо розподілу, так і продажу газу. Проте у травні минулого року Державне бюро розслідувань передало 26 регіональних операторів газорозподільних систем, більшість з яких працювали під брендом компанії РГК, до управління АРМА. Згодом Кабмін передав ці облгази в управління “Чорноморнафтогазу”, що входить до структури НАК “Нафтогаз України”.

Зазначимо, що як писала свого часу КВ, мер Києва Віталій Кличко, знайомий зі всіма українськими олігархами, не з кожним із них спілкується однаково, а з підсанкційним Дмитром Фірташем не спілкується взагалі – бо вважає помилковими “віденські домовленості” 2014 року, через які нинішній тричі мер Києва не пішов у президенти.

Читайте: БЕБ викрила групу компаній українського олігарха, яка не сплатила 100 млн гривень податків

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень розпорядників бюджетних коштів Києва у листопаді 2024 року сягла 5,47 млрд гривень. Найкоштовнішим договором місяця стало продовження реконструкції складів під…
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
09:00 Столична міськрада нещодавно затвердила “Програму посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень”. На її реалізацію у 2025-2027 роках планується…
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
09:00 Столична міськрада затвердила Детальний план території (ДПТ) місцевості Солдатська слобідка – частини Шевченківського району Києва. Фактично документ направлений на легалізацію запланованої нової забудови…
Banner
QlU7mDx4