Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію про порушення прав людини в Криму

Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію про порушення прав людини в Криму

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію “Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна” з урахуванням умов, що склалися з початком широкомасштабного російського вторгнення.

Про це KВ стало відомо з матеріалу видання “Укрінформ” з посиланням на засідання Генеральної Асамблеї ООН, яке пройшло в Нью-Йорку. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що резолюцію підтримали 82 країни, “проти” -14, “утрималися” – 80. Проти голосували Білорусь, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Ефіопія, Іран, Казахстан, Малі, Нікарагуа, росія, Судан, Сирія, Зімбабве.

Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію про порушення прав людини в Криму

Крім положень, які містилися в резолюціях за попередні роки щодо прав людини на півострові, нинішній документ засуджує використання росією Криму з метою агресії проти України та для підтримки спроби незаконної анексії Херсонської та Запорізької областей.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Генасамблея засуджує “розпалювання ненависті до України та українців, а також поширення дезінформації, що виправдовує агресію російської федерації проти України, у тому числі через систему освіти”, – повідомляє видання. 

Крім низки документів, на які спирається резолюція, вона посилається на постанову Міжнародного суду ООН від 16 березня 2022 “Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. (Україна проти російської федерації)”.

Генасамблея рішуче засуджує “нову безпрецедентну хвилю довільних затримань у Криму, насильницькі переміщення в Крим і з Криму”, насильницькі зникнення, а також “так звані процедури фільтрації, зокрема щодо переміщених осіб”.

У документі зазначається, що тимчасова окупація Криму стала основою для серйозної кризи в галузі прав людини на інших територіях України, що перебувають під тимчасовим військовим контролем російської федерації.

Резолюція “вимагає, щоб рф негайно припинила свою агресію проти України та беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

Документ акцентує на дискримінаційній практиці російської окупаційної влади, свавільних затриманнях і арештах, тортурах, сексуальному насильстві, примусу затриманих осіб до “співпраці” тощо.

Крім іншого, резолюція вимагає від росії негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, вироки щодо кримських татар та їхніх лідерів і негайно звільнити затриманих, включаючи лідерів Меджлісу.

Також Генасамблея вимагає припинити насильницьку депортацію українських дітей у росію і вжити необхідних заходів щодо безпечного повернення і возз’єднання з родинами.

Відповідно до документа, росія має припинити політику насильницької зміни демографічного, зокрема й етнічного, складу населення і вжити заходів, спрямованих на обмеження вільної міграції громадян рф до окупованого Криму.

Видання зазначає, що резолюція Генасамблеї ООН №Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна№ ухвалюється щорічно, починаючи з 2016 року і щоразу містить нові положення та формулювання.

Варто зазначити, що в українському МЗС прокоментували прийняту резолюцію. 

“Особливо ми вітаємо рішення Генеральної Асамблеї включити до її порядку денного пункту №Ситуація на тимчасово окупованих територіях України” до повного відновлення територіальної цілісності України. Ми вдячні за міжнародну консолідовану підтримку нашої держави у відстоюванні своєї територіальної цілісності і суверенітету, прав і основоположних свобод. Винні у вчиненні грубих порушень прав людини та скоєнні воєнних злочинів будуть притягнуті до відповідальності” – прокоментували в МЗС. 

Нагадаємо, Польський Сейм ухвалив резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму. Також в резолюції вказується, що росія систематично порушує права людини, міжнародне право та Статут Організації Об’єднаних Націй, а також низку інших зобов’язань, нападає на території інших країн. Крім того, в резолюції вказується, що росія несе пряму відповідальність за збиття літака Малайзійських авіаліній (рейс МН17) у липні 2014 року та за катастрофу літака ВПС Польщі (рейс 101) у Смоленську в квітні 2010 року. 

Читайте: Сейм Польщі визнав росію спонсором тероризму 

Фото: Укрінформ

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4