Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що перед залученням іноземних інвесторів до видобутку українських надр першочерговим завданням є ревізія та повернення незаконно привласнених родовищ. За його словами, за 30 років більшість комерційно привабливих родовищ опинилися в руках наближених до влади осіб, тому насамперед необхідно повернути їх державі, а вже потім пропонувати інвесторам на чесних умовах. Він також повідомив, що готує відповідне звернення до РНБО, оскільки це питання національної безпеки.
Про це, як передає КВ , повідомив Данило Гетманцев.
«Дискусія щодо ідеї залучення США до видобутку українських надр, повернула актуальність декількох важливих тем, які зусиллями зацікавлених осіб ще до війни пішли з порядку денного», — зазначив він.
За його словами, більшість комерційно привабливих родовищ уже давно передані «поважним» особам, часто безоплатно.
«Так, для того аби надати дозвіл на надрокористування його треба мати. Але не секрет, що за 30 років всі дозволи на комерційно цікаві родовища вже роздані «поважним» людям. Настільки «поважним», щоб отримали їх практично безоплатно.
Тобто пропонувати партнерам нема чого або майже нема чого», — додав Гетманцев.
Він наголосив, що першочерговим завданням є повернення державі вкрадених надр.
«Візьмемо, наприклад, славнозвісного та потужного надровидобувника Злочевського, що продовжує отримувати значний дохід від українських родовищ, розсікаючи теплі хвилі Середземного моря кілем своєї прекрасної яхти Karianna – героїні кількох блокбастерів від українських журналістів-розслідувачів», — сказав Гетманцев.
Він зауважив, що це не поодинокий випадок: «Крадіжка надр – справа «честі» кожного поважаючого себе олігарха минулих часів».
Політик підкреслив, що аудит та ревізія родовищ мають відбутися незалежно від міжнародних партнерів.
«Це наша справа і інтерес народу», — зазначив він. Лише після цього, на його думку, можна буде передати родовища іноземним інвесторам на справедливих умовах, без пільг та зі справедливою часткою доходу для України.
«Готую відповідне звернення на РНБО. Це точно питання нацбезпеки», — підсумував Гетманцев.
Читайте: На Київщині з’явився новий гравець на ринку видобутку піску в руслі Десни
Фото: NADRA.info
КиївВладаВладислава Олійник