Господарський суд міста Києва визнав незаконним наказ про реорганізацію державного підприємства (ДП) “Національний центр Олександра Довженка” (“Довженко-Центр”).
Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі “Довженко-Центру”.
За словами представників пресслужби, саме суспільний інтерес і включеність не дав справі захлинутися.
“Ми вдячні нашим прихильникам за громадський контроль. Ми вдячні нашим адвокаткам за захист. Ми вдячні третій стороні, Міністерству культури та інформаційної політики України, за зваженість та підтримку у справі проти Держкіно”, – йдеться в повідомленні “Довженко-Центру”.
Також у пресслужбі додали, що це продовження боротьби за право існувати.
Нагадаємо, 17 серпня 2022 року стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру, що де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.
19 серпня 2022 року стало відомо, що ситуація з Національним центром Олександра Довженка (Довженко-центр), а саме наказ про його реорганізацію сколихнула громадськість. На сайті Кабінету Міністрів 17 серпня розмістили петицію про скасування реорганізації Довженко-центру. 18 серпня сайті електронних петицій Президента України також з’явилась петиція з закликом зберегти Довженко-Центр,та його кіноархів. Автори петицій впевнені, що наказ про реорганізацію Довженко-Центру, який видало Державне агентство України з питань кіно, фактично означає ліквідацію національного кіноархіву.
22 серпня 2022 року громадська рада при Держкіно вимагала відкликати рішення про реорганізацію Довженко-Центру. У раді вважали це рішення сумнівним і непрозорим.
14 вересня 2022 року KВ повідомила, що електронна петиція на сайті Кабміну щодо скасування реорганізації “Довженко-Центру” набрала понад 25 тисяч підписів. А 12 жовтня 2022 року Кабінет міністрів Дениса Шмигаля відповів відмовою на петицію щодо скасування реорганізації “Довженко-центру”. Мовляв, “Довженко-центр” неприбуткове підприємство та не покриває всі видатки за рахунок доходів.
2 листопада 2022 року голова Держкіно Марина Кудерчук призначила Юлію Каждан новим виконувачем обов’язків генерального директора Довженко-Центру. Екс-керівницю, що виконувала обов’язки гендиректора центру, Олену Гончарук, відсторонено з посади після проведеного аудиту центру. Наступного дня, 3 листопада 2022 року, колектив “Довженко-Центру” відреагував на призначення очільниці кінологів своїм керівником. Він назвав дії Державного агентства України з питань кіно “рейдерським захопленням”.
12 листопада 2022 року під столичним “Довженко-Центром” зібрались протестувальники на акцію “Руки геть від Довженко-Центру”. А 15 листопада 2022 року після наради у міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка Держкіно призупинило дію наказу про реорганізацію “Довженко-Центру” до завершення повного аудиту й обрання нового керівника.
18 листопада 2022 року KВ повідомила, що тимчасово виконувачка обов’язків генерального директора Довженко-Центру Юлія Каждан відмовилась виконувати свої професійні обов’язки.
В результаті, 25 січня Держкіно закінчило прийом документів від кандидатів на посаду генерального директора ДП “Національний центр Олександра Довженка”. На конкурс подалися п’ятеро кандидатів. І 6 лютого стало відомо, що виконуюча обов’язки керівника Національного центру Олександра Довженка, директорка Музею кіно Олена Гончарук знову перемогла в конкурсі на посаду керівника Довженко-центру.
Раніше KВ повідомила, що Голосіївська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника регіонального відділення Фонду державного майна України (ФДМУ) по Києву. Чиновника звинувачують у службової недбалості при операціях по оренді майна Національного центру Олександра Довженка зі збитком у у 8,5 млн гривень.
Читайте: У справі про 8,5 млн гривень збитків на оренді майна Довженко-центру судитимуть експосадовця ФДМУ
Фото: з відкритих джерел