“Інтергал-Буд” співпрацює з приватними освітніми операторами та має школи у кожному своєму ЖК, – комерційна директорка компанії Лаєвська

“Інтергал-Буд" співпрацює з приватними освітніми операторами та має школи у кожному своєму ЖК, - комерційна директорка компанії Лаєвська

Будівельна компанія «Інтергал-Буд» співпрацює з приватними освітніми операторами та забезпечує школи в кожному житловому комплексі, коригуючи 

планування закладів під вимоги конкретних партнерів. Компанія мала досвід спроби передачі освітніх закладів у комунальну власність. Та він не був вдалим, через це вирішили працювати з приватними освітніми мережами, які самостійно запускають заклади та орендують приміщення. 

на правах реклами

Про це, як дізналася КВ, розповіла комерційна директорка “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“На сьогодні у нас є школи у кожному комплексі. Ми співпрацюємо з Українською асоціацією приватних шкіл, знаємо всі якісні освітні мережі країни. Вже на етапі концепту школи вибираємо, з ким працюватимемо, планування коригуємо під вимоги конкретного оператора”, – розповіла Лаєвська.

Також вона зазначила, що досвід співпраці з містом щодо розвитку освітньої мережі та передачі її в комунальну власність не був позитивним. 

“Ми колись двічі здобули болісний досвід. У нас був дитячий садок на “Паркових озерах”, місто обіцяло зробити преференцію з пайових внесків. Ми його повністю укомплектували, включаючи постіль, віддали районній адміністрації. Отримали від них постфактум відповідь, що її не можуть зарахувати до пайових внесків, тому що не доопрацьовано процедуру, але ми можемо її подарувати (інвестиція в неї склала $2 млн). Потім судилися і повертали собі свій дитячий садок. Аналогічна ситуація була на комплексі “Яскравий”, школа-садок, районна влада нам озвучила, що в них немає грошей на запуск нового об’єкта, на оплату вчительського складу тощо”, – говорить вона.

За її словами, останніми роками місто так і не відпрацювало жодного робочого механізму, як “прийти до win-win з приватним бізнесом”, щоб бізнес передавав місту школи та садки у комунальне користування, а натомість отримував, наприклад, преференції щодо підключення до мереж.

“Цього немає, і забудовники швидко зорієнтувались, що краще співпрацювати з приватними операторами, які запустять роботу навчального закладу та платитимуть оренду. Нам важливо, щоб школа у комплексі була. З одного боку, часто освітні заклади передбачені нормами, якщо у тебе великий комплекс, а поруч садки та школи перевантажені, ти маєш збудувати. З іншого – якісний оператор у комплексі створює додаткову цінність для мешканців”, – резюмувала Лаєвська. 

Нагадаємо, що будівельна компанія «Інтергал-Буд» восени 2024 року завершує роботи з реставрації історичної будівлі на бульварі Шевченка, 4 у Києві, де раніше був розташований готель “Санкт-Петербург”. Новий заклад у цій будівлі матиме назву “Сіті-готель” і має 120 номерів, деякі з яких переобладнано у двокімнатні квартири з мінікухнями.  

Читайте: Вакантність офісної нерухомості в Києві складає 30-35%, – експерт

Фото: компанії

КиївВлада
Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
1,17 млрд до кінця 2027-го: Київрада затвердила нову програму охорони та збереження культурної спадщини
1,17 млрд до кінця 2027-го: Київрада затвердила нову програму охорони та збереження культурної спадщини
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму “Охорона та збереження культурної спадщини”, яка розрахована на період 2025–2027 років. На її реалізацію планується витратити 1,17 млрд…
Більше коштів на армію та Подільсько-Воскресенський міст: Київрада відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку
Більше коштів на армію та Подільсько-Воскресенський міст: Київрада відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку
15:00 Київрада вчергове внесла зміни до бюджету міста-2024, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР) у розрізі видатків на 2024 рік. Таким…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачало Коцюбинське
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачало Коцюбинське
09:00 В серпні поточного року Коцюбинське назамовляло товарів, послуг та робіт сумарно на 3,87 млн гривень. Більше 60% цих коштів “розійшлося” на підготовку до…
Banner
QlU7mDx4