Кабінет міністрів розширив перелік об’єктів нерухомості, щодо яких громадяни та юридичні особи зможуть подавати дані про їх пошкодження чи знищення росією. Дані вноситимуться до нового, спеціально для цього створеного державного реєстру.
Про це KВ стало відомо з постанови №505 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 326 і від 26 березня 2022 р. № 380”, прийнятої Кабінетом міністрів під головуванням Дениса Шмигаля 29 квітня 2022 року.
Згідно прийнятої 29 квітня постанови, розширюється перелік об’єктів нерухомого майна, щодо яких подаватиметься інформаційне повідомлення про пошкодження та знищення.
Відтепер його можна буде подати щодо всіх видів об’єктів нерухомості, об’єктів будівництва, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт, їх складових, спільного майна багатоквартирного будинку, а також лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури (зокрема, лінійних об’єктів енергетичної інфраструктури).
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
Крім цього, розширюється перелік суб’єктів, які мають право подати державі повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно – це зможуть робити також спадкоємці фізичних осіб і юридичні особи.
Створюється Держреєстр майна, пошкодженого та знищеного росією. Він функціонуватиме як єдина державна інформаційно-комунікаційна система, яка призначена для збирання, накопичення, обліку, обробки, зберігання та захисту інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно, просторові координати об’єктів, міститиме інформацію про осіб, нерухоме майно яких пошкоджено або знищено, про шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна.
Держателем Реєстру пошкодженого та знищеного майна буде Міністерство інфраструктури (міністр – Олександр Кубраков), адміністратором – державне підприємство “Дія”, засноване Мінцифри (віце-прем’єр-міністр Михайло Федоров).
Отримувати інформацію з Реєстру про пошкоджене або знищене житло зможуть постачальники комунальних послуг, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, керуючі багатоквартирними будинками, гуртожитками, житлово-будівельними (житловими) кооперативами.
Очікується, зокрема, що “завдяки новому реєстру суб’єкти господарювання гарантовано отримуватимуть достовірну інформацію стосовно руйнацій, і зможуть швидко звільняти від сплати за комунальні послуги власників зруйнованого житла”.
Як повідомила голова партії “Слуга народу”, заступниця голови однойменної депутатської фракції у Верховній Раді (ВР) Олена Шуляк, що українці вже подали 135 тисяч інформаційних повідомлень про пошкоджене чи зруйноване житло.
За даними Шуляк, загальна площа зруйнованого чи пошкодженого житла наразі складає 9 мільйонів 401 тис. метрів, а запуск процесу компенсації такого житла в Україні планується “вже незабаром, не чекаючи на міжнародні суди та отримання репарацій”: “Це передбачено законопроектом №7198 про відшкодування пошкодженого та зруйнованого житла, який готується до другого читання”.
В міністерстві соціальної політики (міністр – Марина Лазебна) згодом (оновлення новини по релізу 16:23) додали, що “масштаб гуманітарної катастрофи, яку несе з собою ця війна, зростає. Російські війська руйнують наше життя. Цілять по об’єктам критичної інфраструктури життєзабезпечення, намагаючись залишити міста без світла, води, газу, зв’язку, доставок продуктів та ліків. Вони зруйнували та пошкодили:
• більше 32 мільйонів квадратних метрів житла,
• більше 1400 закладів освіти,
• близько 250 медичних закладів.
Російські військові не дотримуються домовленостей стосовно гуманітарних коридорів, викрадають, катують, ґвалтують та вбивають цивільних і навіть дітей.
Безперервні збройні атаки призвели до тисяч людських жертв серед мирного населення. Лише у деокупованих передмістях Києва більше 1200 загиблих. І це без даних з оточених та окупованих міст. А в них опинились сотні тисяч людей.
Більше 5 мільйонів українців виїхали за кордон. З них близько 4,5 мільйонів – до найближчих країн-сусідів, в тому числі, більше 2 мільйонів – до Польщі”.
Як інформувала KВ, згаданий Оленою Шуляк законопроект №7198 про компенсацію громадянам за пошкоджене та знищене житло внаслідок агресії московитів зараз готується до прийняття у другому читанні.
Голови громад, архітектурна спільнота та галузеві фахівці нищівно критикують цей документ. Хвалять його лише автори зі “Слуги народу”, високопосадовці Мінрегіону, Мінекономіки та ФДМУ, на яких Президент Володимир Зеленський поклав завдання створити притомний механізм компенсації. Автори документу запевняють, що в другому читанні врахують всі зауваження спеціалістів. КВ зібрала та проаналізувала всі хиби законопроекту та фахові пропозиції до нього.
Фото: “Українська правда”