Кабінет міністрів України (КМУ) затвердив детальний план структурних реформ, виконання яких дозволить Україні розраховувати на фінансову підтримку в рамках програми Ukraine Facility, яка розрахована на чотири роки і має загальний обсяг 50 млрд євро.
Про це KВ дізналася з повідомлення Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля за підсумками засідання КМУ під його головуванням 18 березня 2024 року.
Ухвалений на уряді план “містить структурні реформи, яким відповідають понад 100 квартальних індикаторів. Це європейські підходи до реформи державного управління, до боротьби з корупцією, до економічних і секторальних реформ у різних галузях: від енергетики до аграрної галузі. Крім того, у документі прописані наскрізні напрями, як “зелений перехід”, цифровізація, євроінтеграція”, – повідомив Шмигаль.
За словами прем’єра, план розроблявся спільно з європейськими партнерами, щоб посилити Україну і наблизити її членство в ЄС.
“Найближчим часом ми передамо його на розгляд Єврокомісії. Завдяки реалізації реформ плану для Ukraine Facility Україна зможе отримати близько EUR16 млрд цього року”, – запостив Шмигаль в Telegram.
Рада Європейського Союзу схвалила започаткування Інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки наприкінці лютого. В рамках інструменту надаватиметься передбачувана підтримка на основі спільно узгоджених планів і пріоритетів Урядом України та Європейською Комісією.
Передбачається, що дія Ukraine Facility буде комплексною та сприятиме пришвидшенню реформ у ключових секторах економіки, поліпшенню бізнес-активності, підвищенню економічної стійкості та прискоренню економічного зростання. Аалгоритм підтримки Ukraine Facility створений за аналогією “Механізму відновлення та стійкості” (Recovery and Resilience Facility), який використовується для фінансової підтримки країн-членів Євросоюзу. Фінансова підтримка за подібними програмами надається відповідно до схвалених планів дій, які спочатку готуються національними урядами із залученням громадськості та бізнесу, а потім узгоджуються з ЄС і містять перелік заходів, спрямованих на зміцнення економіки та макроекономічну стійкість.
Фото: з відкритих джерел