КАС ВС повернув Мінкульту право погоджувати забудову в історичному центрі Києва

КАС ВС повернув Мінкульту право погоджувати забудову в історичному центрі Києва

Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду (КАС ВС) дійшов висновку, що зони охорони і межі історичного ареалу, визначені в Генеральному плані м. Києва, слід визнавати затвердженими і вони мають враховуватися суб’єктами господарювання під час здійснення містобудівної діяльності. Таким чином Суд визнав необхідність погодження містобудівної документації з Міністерством культури та інформаційної політики (МКІП). 

Про це KВ стало відомо з повідомлення Верховного Суду.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Навівши низку аргументів та прикладів з юридичної практики, у тому числі судової практики ВС, “судова палата дійшла висновку, що зони охорони і межі історичного ареалу, визначені в Генеральному плані м. Києва, слід визнавати затвердженими і вони мають враховуватися суб’єктами господарювання під час здійснення містобудівної діяльності”.

“Будівельні та будь-які інші роботи в межах історичного ареалу населеного пункту не можуть здійснюватися без отримання дозволу від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини (відповідно до імперативних вимог п. 17 ч. 2 ст. 5 Закону України “Про охорону культурної спадщини”)”, – сказано в повідомленні за підсумком розгляду Судом однієї зі справ, що стосуються забудови в історичному центрі столиці.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

При цьому, ВС вирішив відступити від своєї ж правової позиції, яку займав раніше, зазначивши, що спори щодо забудови в історичному центрі міста виникають “через нечітке законодавче врегулювання”.

Натомість ВС проголосив обов’язковість виконання вимог генерального плану населеного пункту, у складі якого виконано історико-містобудівний план із визначенням меж історичного ареалу цього населеного пункту.

При цьому сказано, що “незатвердження науково-проєктної документації з визначення меж історичного ареалу відповідно до ст. 32 Закону України “Про охорону культурної спадщини” не зумовлює автоматично нечинності генерального плану або його скасування, не нівелює вимоги законодавства стосовно обов’язковості цього документа і врахування його вимог під час провадження містобудівної діяльності”.

Реагуючи на відповідну постанову ВС, міністр культури Олександр Ткаченко відзначив, що ВС “змінив судову практику, яка тривала роками” завдяки зусиллям юристів Мінкульту.

“Цим рішенням суд підтвердив існування історичних ареалів міста Києва, а отже необхідність погодження містобудівної документації, отримування дозволів від МКІП на будівельні роботи в їх межах. Отже, STOP хаотичній забудові міста Києва”, – запостив Ткаченко на Фейсбуці.

Читайте: Затвердження нового Генплану Києва залежить від судів

Фото: ФБ Олександр Ткаченко

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
Banner
QlU7mDx4