Київські митники під час перевірки міжнародного відправлення, яке прямувало з Київщини до Великобританії, виявили археологічний артефакт. Наконечник списа V-IV ст.до н.е., який є культурною та історичною цінністю, намагалися переслати за кордон.
Про це, як передає KВ, йдеться у повідомленні пресслужби Київської митниці.
Зазначається, що адресант з Київщини надсилав його до Великобританії і задекларував відправлення як “інструмент”. Однак, оскільки предмет не мав нічого спільного з інструментом, а мав явні ознаки старовини, митники скерували його на експертизу до Національного музею історії України.
“Як визначили фахівці музею, наданий на дослідження зразок – предмет археології, а саме: залізний кований наконечник довжиною майже 44 см до метального списа-дротика V-IV ст. до н.е., характерний для скіфської та споріднених із нею археологічних культур. Має історичну та культурну цінність.Підтвердженням оригінальності наконечника є численні продукти корозії наконечника у вигляді каверн та плям”, – повідомили в пресслужбі.
Митники нагадали, що згідно чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави. Таким чином, київські митники вкотре стали на заваді оборудці “чорних археологів”.
Складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Наконечник вилучено.
Нагадаємо, Київські митники виявили 18 старовинних монет у посилці. Згідно з висновком фахівців, до Польщі намагалися відправити артефакти, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.
Читайте: Київські митники виявили у посилці до США артефакти пізнього середньовіччя (фото)
Фото: Київська митниця