Кличко підтримав петицію на захист Русанівської коси від забудови

Кличко підтримав петицію на захист Русанівської коси від забудови

Київський міський голова Віталій Кличко відповів на петицію, автор якої просив від столичної влади сприяти захисту Русанівської коси – недопущення будівництва на її території. Кличко підтримав петицію і сказав, що Київська міська державна адміністрація (КМДА) “вживатиме заходів” для збереження природно-заповідного фонду коси.

Про це KВ стало відомо з відповіді Віталія Кличка на електронну петицію №12107 “Сприяти захисту Русанівської коси та недопущення будівництва на її території”, що раніше набрала необхідну кількість голосів, які зобов’язують міського голову відреагувати.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Враховуючи актуальність порушених в електронній петиції (…) питань і наявний суспільний запит, з метою збереження об’єктів існуючої екосистеми та забезпечення функціонування зелених зон у місті Києві, підтримую зазначену електронну петицію”, – йдеться у відповіді Кличка на петицію.

Зазначається, що КМДА “вживатиме заходів у межах покладених функцій і повноважень щодо збереження природно-заповідного фонду міста Києва”.

У відповіді також сказано, що згідно з електронною базою даних Департаменту містобудування та архітектури КМДА, даних Міської інформаційно-аналітичної системи забезпечення містобудівної діяльності – “містобудівні умови та обмеження для проєктування об’єкта будівництва на Русанівській косі не надавалися”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Русанівська коса – невеликий парк дикої природи, розташований поряд із житловим масивом Русанівка в Дніпровському районі Києва на штучному острові.

“Значення Русанівської коси важко переоцінити як для мікрорайону Русанівка, так і для міста Києва, адже це унікальне загальнодоступне місце в Києві. Коса увійшла до екосистеми Русанівської протоки з дніпровськими островами на ній і стала зеленими легенями не лише острову, а й лівобережної частини довкілля всього міста. Русанівка, як відомо, створена на заплавних територіях Дніпра і ця коса виникла виключно саме під час її будівництва. Русанівка набережна стала розбудовуватися з 1961 року і під час її побудови коса була залишена у стані природної території.

Саме через унікальність Русанівської коси час від часу зʼявляються особи, які під будь-яким виглядом намагаються привласнити частину її території, в тому числі шляхом укладання договорів оренди”, – сказано в електронній петиції (автор – Євген Юрійович Кудряшов). 

Петиція з’явилася, бо, як сказано в тексті, “В мережі інтернет поширюється інформація про намір побудувати базу з веслування на території Русанівської коси, яка передбачає розміщення окремих споруд безпосередньо на захисній смузі. (…) Таке можливе розміщення неприпустиме, оскільки воно явно суперечить чинному законодавству, а також нищить цілісну природну екосистему і може призвести до вкрай негативних наслідків”.

Звідси – “прохання сприяти захисту Русанівської коси в майбутньому шляхом залишення її в природному (такий як є зараз) стані та недопущення розміщення на ній жодних будівельних споруд (включаючи МАФи), проведення будівництва та/або здійснення на її території будь-якої господарської діяльності, крім тієї, яка відповідає п.4 ч. 2 ст. 89 Водного кодексу України та п. г) ч. 2 ст. 61 Земельного кодексу України”.

Читайте: Забудова чи заповідна зона: у Києві вирішується доля Галерного острову

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4