Кличку не цікава тема захисту заповідних природних об’єктів, зокрема заказника “Осокорківські луки”,- КЕКЦ

Кличку не цікава тема захисту заповідних природних об'єктів, зокрема заказника “Осокорківські луки”,- КЕКЦ

Керівник Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) Володимир Борейко повідомив, що міському голові Віталію Кличку не цікава тема захисту заповідних природних об’єктів. Підтвердження – черговий скандал, цього разу через “Осокорківські луки”.

Про це, як передає  КВ, йдеться в дописі Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

Володимир Борейко повідомляє, що Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генерального прокурора вступила у судову справу щодо збереження ландшафтного заказника місцевого значення «Осокорківські луки» у Дарницькому районі місті Києві. Так 4 липня 2025 р. заступник Генерального прокурора України Максим Крим звернувся до мера Віталія Кличка  з офіційним листом, в якому звинуватив  Київраду в небажанні якісно, на ділі  захищати в суді  київський заказник “Осокорківські луки” від закриття.

“Київська міська рада не повною мірою реалізує  процесуальні права сторони та  неналежно здійснює захист інтересів держави”, – цитує Борейко прокурора.

Кличку не цікава тема захисту заповідних природних об'єктів, зокрема заказника “Осокорківські луки”,- КЕКЦ  Кличку не цікава тема захисту заповідних природних об'єктів, зокрема заказника “Осокорківські луки”,- КЕКЦ

Кличку не цікава тема захисту заповідних природних об'єктів, зокрема заказника “Осокорківські луки”,- КЕКЦ

Повідомляється, що фірма “Контактбудсервес”, яку пов’язують із відомою забудовницею Молчановою, подала до суду, щоб скасувати рішення Київради про створення заказника “Осокорківські луки”. На захист заказника разом із Департаментом захисту довкілля КМДА стали дві громадські екологічні організації – Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) та Екопарк “Осокорки”.

“Однак Київрада та КМДА своїх юристів на суд не дали.  Також на суд своїх юристів не дав і Київзеленбуд, якому під охорону надано цій заказник”, – йдеться у дописі.

Зазначається, що Київський єколого-культурний центр (КЕКЦ), якому під охорону віддано заказники «Троєщинські луки» і «Деснянські луки», як третя сторона бере участь у судах щодо їх захисту. 

“До слова сказати, сама Генеральна прокуратура в цей суд на нашому боці вже зайшла. За що ми їй дуже вдячні”, – повідомив Борейко.

Також Борейко нагадав, що саме з ініціативи Кличка Київрада ухвалила незаконне рішення про вичленування з заказника «Бабин Яр» близько 20 га під військовий цвинтар.

“Кличко це незаконне рішення підписав. Кличко підписав незаконне рішення про знищення заповідної Лисої гори під військове кладовище. Кличко також підписав незаконне рішення про блокування створення в Києві заповідних об’єктів, яке йому підсунув його улюбленець, секретар Київради (вже колишній) корупціонер Бондаренко. Не без участі Кличка відбулося знищення дикої природи заповідного Оболонського острова (адже це була ідея Кличка споруджувати для властного піару там нікому не потрібний Міст-Глист). Кличко несе персональну відповідальність за тотальне знищення зелених зон під забудову (тільки площа київських парків за 10 «кличківських» років скоротилася на 800 га). Кличко винен у бездумній «гламуризації» київських парків”, – йдеться у повідомленні.

Як писала КВ, ТОВ “Контактбудсервіс”, що входить до орбіти бізнесвумен Владислави Молчанової, намагається в судовому порядку оскаржити рішення Київради від 2019 року про створення заказника “Осокорківські луки” (площа – близько 148 га). У компанії зазначають, що природоохоронний статус цієї території не дозволяє “протягнути” через неї дорогу до житлового комплексу “H2O”, який ця ТОВка планує звести на розташованих поруч ділянках загальною площею 176 га. Проти задоволення такого позову активно виступають столичні екозахисники. Вони, зокрема, зазначають, що цей заказник потрібен для збереження сотень видів червонокнижникх тварин і рослин. Крім того, громадські активісти вказують на недоцільність витрат сотен мільйонів гривень з міського бюджету на вказану дорогу, адже вона фактично є “тупиком” або “апендиксом”. Крім того, окремі фахівці вважають, що забудовники, цілком можливо, “поклали око” на незабудовані ділянки заказника, деякі з яких нещодавно ледве не були втрачені громадою Києва.

Читайте: “Екопарк Осокорки” чи ЖК “H2O”: столичні активісти вчергове виграли судовий спір у компаній Молчанової

Нагадаємо, сферою екології столиці вже близько десятка років опікується заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Оксана Олійникова

 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Якщо не ви - то ми”: Офіс Генпрокурора вступив у справу щодо захисту “Осокорківських лук”
“Якщо не ви – то ми”: Офіс Генпрокурора вступив у справу щодо захисту “Осокорківських лук”
09:00 Офіс Генерального прокурора вступив у судову справу щодо захисту природоохоронного статусу заказника “Осокорківські луки”. Правоохоронцям довелося це зробити через мляву позицію столичної влади…
“Корупційні парки”: Нацполіція рахує збитки столичного бюджета через посадовців “Київзеленбуду”
“Корупційні парки”: Нацполіція рахує збитки столичного бюджета через посадовців “Київзеленбуду”
09:00 Столична Нацполіція продовжує фіксувати факти можливих корупційних правопорушень в роботі КО “Київзеленбуд” та його підрядників. Протягом останніх місяців правоохоронці повідомили про підозри низці…
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
09:00 Історія збереження історичного будинку Вертипороха (побудований наприкінці ХІХ століття) на столичному Подолі досі не завершена. Нещодавно власник будівлі – ТОВ “Компанія Новобуд Інвест”…
Banner
QlU7mDx4