КСУ перевірить конституційність так званих “Харківських угод” про перебування чф рф в Україні

КСУ перевірить конституційність так званих “Харківських угод” про перебування чф рф в Україні

Конституційний суд України (КСУ) відкрив конституційне провадження у справі про надання висновку щодо конституційності Угоди між Україною та російською федерацією про перебування Чорноморського флоту російської федерації на території України. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби КСУ. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомляють в КСУ, друга колегія суддів Другого сенату відкрила конституційне провадження у справі за конституційним зверненням 49 народних депутатів про надання висновку щодо конституційності Угоди між Україною та російською федерацією з питань перебування Чорноморського флоту російської федерації на території України. 

Зазначається, що питання перебування чф рф на території України ратифіковане законом “Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України“ від 27 квітня 2010 року № 2153–VI.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Суб’єкт права на конституційне звернення твердить, що невідповідність оспореної Угоди “принципам забезпечення національної безпеки, відсутність нормативно-правової бази для вчинення міжнародної угоди такого змісту, а також невідповідність вказаної угоди статті 17 Основного Закону України“ є підставою для визнання цієї Угоди неконституційною”, – зазначають в КСУ. 

На одному із засідань Велика палата суду визначить форму конституційного провадження у цій справі.

Нагадаємо, “Харківські угоди” між Україною та РФ були підписані тодішніми президентами Януковичем та Медведєвим 21 квітня 2010 року. Згідно з ними, термін перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі був подовжений з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення. Також була встановлена орендна плата.

Термін перебування флоту був збільшений в обмін на здешевлення для України російського газу. Угоди ратифіковані Верховною Радою та Державною думою 27 квітня 2010 року. Угоди були денонсовані в односторонньому порядку Державною думою РФ 31 березня 2014 року.

У 2021 році Рада національно безпеки та оборони (РНБО) затвердила “Стратегію деокупації і реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополь”, яка мала на меті запровадити кримінальну відповідальність для депутатів, які голосували “за” подальшу присутність флоту країни агресора на території України. 

Читайте: Совет нацбезопасности Украины взялся за тех, кто в 2010 году оставил в Крыму Черноморский флот РФ

Фото: Європейська правда 

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4