У Києві з 1 січня 2025 року запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування людини, за якою визначено 15 медзакладів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, робота медико-соціальних експертних комісій була призупинена, а замість неї створили експертні команди з оцінки повсякденного функціонування особи.
Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА)
«Ці нововведення, запроваджені на національному рівні, мають на меті прибрати бюрократичну складову за рахунок зменшення кількості документів, які пацієнт мав подавати до МСЕК. Також покращується ефективність оцінки повсякденного функціонування людини, оскільки в командах працюють профільні лікарі, які безпосередньо займаються конкретною нозологією пацієнта та більш ефективно і якісно можуть оцінити його стан, надати рекомендації та заключення. Серед переваг – збільшення кількості експертних команд і лікувальних закладів, які проводитимуть оцінку повсякденного функціонування особи», – розповів директор КНП «Київський міський центр нефрології та діалізу» Едуард Красюк.
Також він додав, що з початку запровадження нової системи КНП «Київський міський центр нефрології та діалізу» вже провів оцінку функціонування 25 осіб. До кінця січня заплановано провести 240 таких оцінок.
Виконувачка обов’язків директора КНП «Київська міська клінічна лікарня № 12» Тетяна Барановська зазначила, що в Києві визначено 15 медичних закладів, у яких організували команди за напрямами: загальні (терапевтичні), онкологічні, травматологічні, кардіологічні та психіатричні.
Перелік закладів:
«Загалом кожен із цих закладів мав сформувати не менше двох команд. Наприклад, «Київська міська клінічна лікарня № 12» працює за напрямом травматології. У медичному закладі організували роботу 9 таких команд. До роботи цих команд залучили 28 лікарів: ортопедів-травматологів, невропатологів, терапевтів та кардіологів із першою та вищою кваліфікаційною категорією. Із середини грудня лікарні приймали паперові справи від МСЕК. Так, наша лікарня прийняла понад 3 000 справ пацієнтів травматологічного профілю, які були в роботі у МСЕК. Близько 500 справ були оцифровані та внесені до електронної системи, що дає нам змогу скласти графік прийому пацієнтів», – сказала Тетяна Барановська.
Вона зауважила, що нова система наразі проходить тестовий період і функціонує з деякими перебоями, тому заклади працюють за протоколом екстреної роботи – як з електронною, так і з паперовою документацією. Щоденно в медзакладі працює дві експертні команди. Вони не тільки надають безпосередньо медичну допомогу, а й проводять роботу з оцінки функціонального стану пацієнта. Це необхідно для того, аби в майбутньому запропонувати йому перелік реабілітаційних заходів для відновлення функціональних можливостей чи інтегрувати його в соціум.
Нагадаємо, у грудні Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому проект закону, що ліквідує з 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Замість них впроваджується створення експертних комісій у кластерних лікарнях. Ліквідації МСЕК передувало багато корупційних скандалів.
Читайте: Рада прийняла в цілому законопроєкт про ліквідацію МСЕК
Фото: ілюстративне, EnableMe
КиївВлада