Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) заявили, що викрили масштабну протиправну схему у Держпродспоживслужбі. Повідомлено про підозри майже всьому найвищому керівництву установи.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України (СБУ).
“Керівництво цієї структури намагалося створити підконтрольне підприємство, яке протягом 2022 року мало незаконно “освоїти” понад 650 млн гривень з державного бюджету. Завдяки роботі СБУ на випередження злочинним намірам вдалося запобігти, а причетним фігурантам – уже повідомлено про підозри”, – йдеться в повідомленні.
Зокрема, серед підозрюваних двоє чиновників категорії “А”, що належить до вищого корпусу державної служби в Україні:
-
в.о. голови Держпродспоживслужби;
-
заступник голови Держпродспоживслужби;
-
директор фінансового департаменту Держпродспоживслужби;
-
керівник сектору державних закупівель Держпродспоживслужби;
-
в.о. директора одного з державних підприємств;
-
керівник приватної компанії.
В СБУ заявили, що вищезазначені посадовці хотіли створити підконтрольне їм підприємство, головним завданням якого була участь у тендерних процедурах. Через цю структуру чиновники планувати освоїти бюджетні кошти, які уряд виділив на інформатизацію Держпродспоживслужби у 2022 році. За попередніми даними, мова йде про 680 млн гривень.
За інформацією відомства, для цього вони вступили у змову, залучили інших співучасників, розподілили ролі та узгодили етапи виконання злочину.
“Високопосадовці розрахували, що для старту роботи такого підприємства необхідно 2,5 млн гривень. З метою отримання вказаних коштів Держпродспоживслужба оголосила тендер на закупівлю послуг з розробки бази даних електронного державного реєстру кормових добавок. На це виділили 2,6 млн гривень з державного бюджету”, – зазначили в СБУ.
В СБУ зазначили, що тендер виграла афілійована з держустановою фірма. І це при тому, що у порівнянні з іншими учасниками тендерної процедури, дана фірма запропонувала найвищу ціну.
“Кіберфахівці СБУ задокументували, що переможець „надав“ Держпродспоживслужбі „готовий реєстр“ уже через добу після укладання договору. За це з державного бюджету фірма отримала 2 313 000 гривень”, – повідомили в спецслужбі.
Утім, ініційована СБУ перевірка показала, що зараз у Держпродспоживслужби відсутня база даних електронного реєстру, а укладання вказаного договору спричинило нанесення збитків державі у розмірі 2 313 000 гривень.
Двом високопосадовцям категорії “А” Держпродспоживслужби та чотирьом іншим фігурантам повідомлено про підозру. Триває досудове розслідування для притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до вчинення злочину.
Нагадаємо, 16 лютого 2022 року тимчасовим в.о. голови Держпродспоживслужби уряд призначив Анатолія Вовнюка.
До цього він працював заступником голови Держпродспоживслужби з питань цифрового розвитку.
Читайте: Кадри Кабміну: нові урядові призначення 16 лютого 2022 року
Фото: СБУ