Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” разом з Міністерством культури та інформаційної політики (МКІП) розробили порядок надання доступу до Успенського собору та Трапезної церкви Прп. Антонія та Феодосія Печерських Заповідника та їх використання при здійсненні богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій. Зокрема, релігійна організація, яка хоче відспівати захисника має укласти договір з Заповідником та надати клопотання від керівників відповідного відомства (Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби чи Служби безпеки України).
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби МКІП.
“Нагадаємо, Успенський собор та Трапезна церкви Прп. Антонія та Феодосія Печерських розташовані в музейній частині Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, який є складовою частиною Об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра”. Заповідник підпорядковується органу управління – Міністерству культури та інформаційної політики України”, – наголошує пресслужба.
Зазначається, що порядком визначені організаційні питання проведення окремих релігійних обрядів, у тому числі заупокійних літургій.
“Відтепер доступ до Успенського собору/Трапезної церкви для проведення культових обрядів здійснюватиметься за зверненням до Заповідника від керівництва релігійних центрів (управлінь). До звернень релігійних центрів про проведення заупокійної літії щодо загиблих захисників України мають додаватись відповідні клопотання від керівників Міністерства оборони/Міністерства внутрішніх справ/Державної прикордонної служби/Служби безпеки України”, – йдеться у повідомленні.
У разі можливості проведення обряду (відсутність технічних, організаційних, інших перешкод), Заповідник подає запит про надання дозволу до МКІП. Після отримання відповіді МКІП, Заповідник інформує запитувача та, у разі погодження МКІП, укладається договір з релігійною організацією про надання доступу до Успенського собору/Трапезної церкви. Доступ для проведення обряду надається на умовах укладеного договору.
Читайте: Голова Держагентства з туризму анонсувала відродження Лаври, як туристичного центру
Як інформувала KВ, комісія з приймання-передачі держмайна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” завершила свою роботу 5 червня. Проте в УПЦ не захотіли у триденний термін передати ключі від усіх 79 об’єктів у Нижній лаврі та залишити монастир, посилаючись на свої судові позиви проти Національного заповідника.
6 червня Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” направив до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) УПЦ вимогу про невідкладне звільнення всіх культових будівель державної власності.
Фото: відкриті джерела