Міноборони: Постачання безпілотників українського виробництва зростає у геометричній прогресії

Міноборони: Постачання безпілотників українського виробництва зростає у геометричній прогресії

Міністерство оборони (МО) України уклало контракти з низкою українських компаній на серійне виробництво десяти моделей безпілотних літальних апаратів (БпЛА) різних типів. Найменування та обсяги наразі не розкриваються з міркувань безпеки, але в МО кажуть: постачання безпілотників підрозділам ЗСУ постійно зростає “у геометричній прогресії”.

Про це KВ довідалась з повідомлення на сайті МО України 21 липня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Розвиток українського виробництва озброєння та військової техніки, зокрема, розвідувальних, ударних дронів, дронів-камікадзе та баражуючих боєприпасів є пріоритетом для Міноборони.

Тому оборонне відомство восени 2022 року суттєво спростило процедури для винахідників та виробників. Внаслідок чого термін прийняття в експлуатацію нового озброєння та техніки скоротився з приблизно 2 років до 3-5 тижнів.

Постачання БпЛА українського виробництва для потреб ЗСУ постійно зростає у геометричній прогресії.

З низкою українських компаній укладено контракти на серійне виробництво 10 моделей БпЛА різних типів, найменування та обсяги не розкриваються з міркувань безпеки. Обсяги постачання визначені на підставі потреби, сформованої Генеральним штабом ЗС України”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також повідомляється, що у період з 22 лютого 2022 року Міністерством оборони прийнято на озброєння або в експлуатацію 28 моделей БпЛА українського виробництва різних типів.

Серед них, у тому числі, дев’ять моделей дронів-камікадзе, у тому числі три – літакового типу, а також шість моделей FPV-дронів. 

Загальна кількість поставлених до ЗСУ БпЛА і дронів в рамках закупівель МО налічує тисячі одиниць.

Як інформувала KВ, 29 травня 2023 року Верховна Рада (ВР) скасувала мита на ввезення в Україну складових для виробництва БпЛА. Прийтятими у той день законами передбачається звільнення на час воєнного стану від податку на додану вартість (ПДВ) і мита ввезення складових (матеріали, вузли, агрегати устаткування та комплектуючі) БПЛА, що ввозяться підприємствами для власної виробничої діяльності з виробництва та ремонту БПЛА. Підприємство, яке ввезло такі складові повинно звітувати про використання таких товарів. У разі ж нецільового використання таких ввезених товарів підприємство повинно буде доплатити митні платежі від яких його було звільнено та сплатити пеню.

Ще раніше, у лютому ВР спростила ввезення безпілотників, прицілів, тепловізорів, засобів зв’язку й інших необхідних українським військовим засобів. Законодавчо була тимчасово, на час воєнного стану скасована сплата ввізного мита й ПДВ на ці товари, які можуть пересилатися у т.ч. в експрес-відправленнях і не є військовими закупівлями.

Читайте: Кличко ініціює позачергову сесію Київради, щоб виділити додаткові гроші підрозділам ЗСУ

Фото: МО України

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Гінзбург - на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
Гінзбург – на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
09:00 Валентині Гінзбург, яка з вересня 2017 року очолює Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), міське керівництво майже рік шукає заміну. Можливо, найближчим часом…
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
09:00 Нещодавно ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Дмитро Непочатов отримав підозру у розкраданні 134,4 тис. гривень зі столичного бюджету, які йому доведеться компенсувати у випадку…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
12:00 У вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів Боярки надзвичайно активно здійснювали публічні закупівлі, уклавши договорів на загальну суму 29,29 млн гривень. Майже половина…
Banner
QlU7mDx4