Міністерство охорони здоров’я оприлюднило роз’яснення щодо роботи швидкої медичної допомоги в умовах воєнного стану. Бригади “екстренки” працюють цілодобово, але як в так званих “червоних зонах” через інтенсивні обстріли можливість надати медичну допомогу відсутня.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Мінздрава.
“Швидка” продовжує працювати цілодобово і виїжджає на виклики навіть під час комендантської години. Проте пацієнтам слід пам’ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги”, – зазначає пресслужба Мінздрава.
Зокрема, перш ніж викликати швидку треба знати, що:
-
телефонувати на номер 103 варто за невідкладних станів та таких, що загрожують життю та здоров’ю людини й можуть призвести до різкого погіршення стану у разі ненадання екстреної медичної допомоги (проблеми із диханням або його відсутність, критичні кровотечі).
-
диспетчер “швидкої” спілкується з абонентом і приймає рішення: направити бригаду до пацієнта, або обмежитися консультацією телефоном.
-
рішення щодо необхідності госпіталізації ухвалює лікар бригади “швидкої” на основі наявного симптомокомплексу конкретного пацієнта.
Також пресслужба зазначає, що бойові дії ускладнюють роботу бригад екстреної медичної допомоги. До прикладу, за оголошення повітряної тривоги можлива затримка у виїзді бригад “екстренки”. Це пов’язано з тим, що загроза існує і для медиків також.
Також слід пам’ятати, що в так званих “червоних зонах” можливість надати медичну допомогу відсутня через інтенсивні обстріли.
“Тому громадянам варто бути уважними й не нехтувати сигналами повітряної тривоги, а за можливості евакуюватись із зон, де тривають інтенсивні обстріли. Адже перебуваючи у безпеці ви зменшуєте навантаження на лікарів та роботу екстрених служб”, – зазначає пресслужба.
Нагадаємо, станом на 14 квітня з моменту повномасштабного російського вторгнення в Україні було пошкоджено 324 лікарні, з яких 24 – знищено вщент. Разом з тим на територіях, які вже звільнені від окупантів, розпочинаються роботи щодо відновлення закладів охорони здоров’я.
Читайте: Через дії окупантів в Україні пошкоджено 324 лікарні, з яких 24 знищено вщент, – Мінздрав
Фото: УНІАН