У Київській області станом на 15 квітня кількість виявлених громадян, які були вбиті рашистськими вояками, досягне цифри у 900 людей, з них 350 – у Бучі. Більша частина людей загинули від вогнепальних поранень.
Про це KВ стало відомо з брифінгу начальника ГУ Нацполіції в Київській області Андрія Нєбитова в Медіа-центрі Україна.
“Сьогодні буде перейдена межа у 900 загиблих цивільних людей – підкреслюю, цивільних – тіла яких ми виявили та передали для проведення судово-медичних експертиз для детального огляду”, – повідомив Нєбитов.
Очільник поліції зауважив, що всі люди загинули від рук російської армії. Найбільше жертв у Бучі – більше 350 тіл загиблих. Значно менше у Вишгородському та Броварському районах. Розбір завалів у Макарові та Бородянці продовжується, та правоохоронці впевнені, що там під завалами ще є тіла загиблих.
За даними Нєбитова, в Київській області було тимчасово окуповано 180 населених пунктів.
“Дуже багато масових захоронень. Більша частина людей вбиті зі стрілецької зброї. У Бучі виявлено 2 великі братські могили, 40 тіл у першій та 57 – у другій. З 40 тіл у першій могилі 95% вбиті зі снайперської або стрілецької зброї. Людей просто розстрілювали на вулицях, і це зафіксовані факти, є покази свідків та відео”, – додав він.
Нєбитов також навів приклади про шість вбитих та похованих у одній могилі у селі Шевченкове. Одного з чоловіків убили, коли він намагався захистити місцевих жінок від насилля, другого – коли він їхав на велосипеді. Також у цій могилі виявлено талі двох братів – місцевих цивільних. Ці люди не мали ніякого відношення до ЗСУ або Територіальної оборони. Обставини вбивства інших з’ясовуються.
За даними правоохоронців, у селі Гавронщина російський БМП розстріляв одну з машин, яка рухалась по зеленому коридору евакуації у складі великої колони. Ця машина була позначена відповідним чином, в машині перебували шестеро людей, в тому числі діти. Загинули 5 громадян, чоловік, що вижив, отримав дуже важкі поранення. Убитих поховали свідки цього злочину, наразі вже проведено ексгумацію тіл, проводиться судово-медична експертиза.
В поліції запевнили, що всі ці факти будуть процесуально зафіксовані, цього вистачить для притягнення організаторів та виконавців до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, під час зачистки села Шевченкове поліція Київщини виявила місце масової страти цивільних осіб. На території одного із домоволодінь виявлено підвальне приміщення, де було заховано тіла чоловіків віком від 40 до 50 років. На трупах виявлено сліди тортур, а також вогнепальні поранення в голову.
Читайте: Поліцейські Києва продовжують документувати воєнні злочини росії у Гостомелі
Фото: ГУ Нацполіції в Київській області